Igal tervel, seksuaalselt aktiivsel inimesel on vähemalt mõnikord peas seksuaalfantaasiad. Sageli võib tunduda, et meie fantaasiad on piinlikud või ebanormaalsed, et oleme ainsad maailmas, kellel need on.

See ei ole siiski tõsi ja sa võid kergemalt hingata. Meil kõigil on fantaasiaid ja Kanada teadlaste uuring näitas, et ka meie fantaasiad on väga sarnased, nii et selles pole midagi ebanormaalset. Uuringus küsitleti üle 1500 Quebeci elaniku ja leiti, et inimesed fantaseerivad peaaegu samadest asjadest. Näiteks enam kui 80% inimestest (nii meestest kui ka naistest) fantaseerivad seksist ebatavalistes kohtades. Fantaasia üks pool täitub BDSMi salapärase praktika kaudu. 2016. aastal ajakirjas The Journal of Sex Research avaldatud uuringus leiti, et 47% naistest ja 60% meestest erutab mõte seksuaalsuhtes domineerimisest.

Mis see on?

Akronüüm BDSM viitab seksuaalsetele praktikatele ja hobidele, mis hõlmavad võimusuhteid, kontrolli ja allumist. Mõnikord arvatakse ekslikult, et need tavad viivad alati seksuaalvahekorrani. See ei ole päris tõsi, sest BDSM ei pruugi üldse seksiga seotud olla. Akronüüm koosneb mitmest mõistest:

B „Bondage“ (sidumine) ja „Discipline“ (distsipliin)

D – „Dominance“ (domineerimine) ir „Submission“ (alistumine)

S –  „Sadism“

M – „Mazochism“  (masohhism)

Kuigi esmapilgul võib tunduda, et neid toiminguid tehakse partneri tahte vastaselt, on BDSM-i üheks oluliseks tunnuseks vastastikune nõusolek (inglise k. consent) See praktika põhineb vastastikusel usaldusel ja austusel, sundi ei ole, kõik reeglid ja piirid räägitakse eelnevalt läbi.

bdsm

BDSM osad

Piirangud

See osa BDSMist hõlmab erinevaid sidumis- ja ohjeldamisviise, kasutades tavaliselt spetsiaalseid köisi, ahelaid või käeraudu, et siduda või ohjeldada käsi ja mõnikord ka jalgu. See fantaasia on Ameerika täiskasvanute seas kõige populaarsem. Selle praktika jaapani vaste on “shibari”, mida võiks nimetada eraldi erootilise kunsti haruks ning shibari meistrite professionaalsed tööd on tõeliselt muljetavaldavad ja väga aeganõudvad.

Domineerimine ja alandlikkus

BDSMi praktikas on üks partner peaaegu alati domineerivas positsioonis ja teine on alistuv. Teisiti tuntud kui peremees või ori. Sellise suhte eripära seisneb selles, et see keerleb väga selge võimujaotuse ümber – domineerija ja alluva positsioon muutub sageli enamaks kui ühekordseks suhte mitmekesistamiseks, rollimänguks, vaid püsib ka igapäevaelus. Seda nimetatakse Total Power Exchange (totaalne võimuvahetus). Sellises suhtes on peremehel täielik kontroll orja iga liigutuse üle ja ori ei saa teha midagi ilma peremehe teadmata. Selle praktika juures on eriti oluline avatud suhtlemine, üksteise usaldamine ja selgete piiride tõmbamine, sest muidu on 100% kuulekus teisele inimesele võib lõppeda väga kurvalt.

Sadism ja masohhism

See on ilmselt see osa, millega BDSMi kõige sagedamini seostatakse. Sadism on nauding kellegi teise alandamisest ja vigastamisest, samas kui masohhism on nauding iseenda vigastamisest. Selles osas on väga oluline kuulata oma partnerit, sest teatud piiride ületamisel võid ennast tõsiselt vigastada. Sageli balansseerivad sadistlikud ja masohhistlikud mängud väga peenel joonel tõsiste kehavigastuste ja naudingute vahel. Valu saab edasi anda mitmel erineval viisil: nibuklambrid, piitsutamislabad, piitsad, meditsiiniseadmed jne.

bdsm

Vastastikune nõusolek ja ohutussõnad 

Väga oluline on veel kord rõhutada ülalmainitud nõusoleku olulisust BDSM-mängudes. Akronüüm SSC määratleb suurepäraselt nende tavade kõige olulisemad põhimõtted – Safe, Sane, Consensual (turvaline, mõistlik, kokkulepitud). Kõik BDSM-kogukonna liikmed teavad, et turvaline sõna on iga BDSM-tegevuse puhul oluline. Selle sõna lausumisel tuleb kõik sel ajal tehtavad toimingud peatada.

Ohutussõna võib olla mis tahes sõna, mida tavapärases BDSM-i praktikas ei kasutata. Sõna “stopp” on samuti ebasoovitav, sest seda kasutatakse sageli kiusamiseks, mängimiseks. Parim variant on sõnad, mis ei ole seksiga täiesti seotud, näiteks “puu” või midagi sellist. Sageli kasutatakse ka “foorisüsteemi”. “Roheline” tähendab, et partnerile meeldib see, mida ta teeb ja ta saab jätkata. “Kollane” tähendab, et peate mõneks ajaks peatuma ja olete peaaegu piiri peal. “Punane” tähendab muidugi seda, et te peaksite kohe lõpetama sooritatava tegevuse. BDSM-i reeglid on ülimalt olulised, nii et enne mängude ja treeningute alustamist leppige kindlasti selgelt kokku, mida ja kuidas teete. Ei ole vaja tugineda vaikimisi kokkuleppele või jätta turvasõna valimata.

Näpunäiteid algajatele

Kui olete juba pikemat aega mõelnud oma partneriga BDSM-i proovimise peale, on täiesti normaalne, et asjad võivad alguses tunduda väga keerulised, segased ja hirmutavad, nii et siin on mõned juhised, mis aitavad teil seda maailma avastama hakata.

Rääkige – BDSM ei alga füüsilisest suhtest, vaid psühholoogilisest ja emotsionaalsest suhtest, nii et kõigepealt mõelge välja, kas te mõlemad tõesti tahate sama asja. Rääkige oma hirmudest, soovidest ja asjadest, mida te teha ei taha. Avatud vestlus võib vähendada pingeid ja kohmetust ning see suurendab ka vastastikust usaldust, mis on BDSM-i kogukonnas äärmiselt oluline.

Varuge mänguasjuBDSM-mänguasjade ja -seadmete valik võib olla tohutu, seega alustage lihtsamate mänguasjadega, nagu käerauad, piits või sulg. Kui valite keerulisemad mänguasjad, lugege kindlasti nende kasutusjuhiseid ja kui te ei saa selgelt aru, kuidas mänguasja käsitseda, ärge kartke õppida. Palju kasulikku infot leiab internetist, näiteks BDSM-kultuurile pühendatud saidilt Rekink.

Arutage stsenaariumit – tunnete end palju enesekindlamalt, kui teil on enne esimest korda vähemalt minimaalne plaan, milliseid tegevusi ette võtate. Veebiajakirjas Bustle on suurepärane nimekiri asjadest, millega saate alustada. Näiteks:

  • Juuste tõmbamine
  • Õrnad laksud
  • Karmim keel
  • Sidumine salli või rätikuga
  • Voodi külge sidumine
  • Hammustamine
  • Erinevate esemete kasutamine seksleluna
  • Kuum vaha

Ohutus ennekõike – pea meeles, et sa ei pea tegema midagi, mida sa ei taha. BDSM ei ole võistlus, et näha, kes suudab rohkem valu kannatada või rohkem piire nihutada. See on praktika, mis põhineb usaldusel ja tugeval emotsionaalsel sidemel.

bdsm

BDSM mänguasjad

Nagu eespool mainitud, on saadaval suur valik BDSM-mänguasju ja esimest korda ei ole vaja osta palju – kogemuse kvaliteet ei sõltu olemasolevate mänguasjade arvust. Need mänguasjad on jagatud mitmesse kategooriasse:

Käerauad on üks BDSM-i põhilisi atribuute ja neid soovitatakse algajatele. Valida saab pehmete ja kohevate või veidi karmimate klassikaliste – metallist ja nahast käeraudade vahel.

Kinnipidamismänguasjad – mänguasjad, mis on mõeldud tõsisemaks kinnipidamiseks, neid on palju erinevaid, peamised tüübid on loetletud allpool:

Nibuklambrid ja nibupumbad – rinnapiirkonna stimuleerimiseks

Peenise ja munandite pingutajad – Võimaldab pingutada mehe peenist, et saavutada parem erektsioon. Munandite pinguldaja kuulub sadomasohhistlike mängude kategooriasse.

Voorusevöö – mänguasi takistab mehel orgasmini jõudmast, saab kasutada piinamisvahendina, absoluutne jõud kandub partnerile.

Meditsiiniseadmed – mis aitavad muuta keha anatoomiat (suurendada tupekanalit, venitada, pikendada peenist jne) või masseerida keha.

Seksimasinad ja elektrostimulatsioon – masinad kasutavad stimuleerimiseks elektrit, samal ajal kui elektrostimulatsiooniseadmed saadavad elektrilisi impulsse, et tekitada erutus läbi kerge šoki.

Fetish riietus– BDSM-mänguülikonnad meestele ja naistele, tavaliselt lateksist.

BDSM mööbel – Ekstreemmööbel kogenud BDSM-i praktikutele (puurid, kiiged, toolid jne).

BDSM sõnastik 

Kuna BDSM on väga lai ja mitmetahuline praktika, on kasulik tutvuda terminitega, et suhtlus oma partneriga oleks sujuv. Mõistete ja terminite kohta saab lähemalt lugeda veebiajakirja Everyday Health artiklist ning allpool on esitatud peamised BDSMi märksõnad:

Järelhooldus (ingl. aftercare) – Kui BDSM-akt on läbi, on vaja teineteise eest emotsionaalselt ja füüsiliselt hoolt kanda, tavaliselt domineeriva partneri poolt.

Vanusemäng (ingl. age play) – kui üks partneritest võtab vanema inimese rolli, teine aga noorema rolli. Näiteks isa ja tütar.

Hingamismäng (ingl. breath play) – üks partner kontrollib täielikult teise hingamist (see hõlmab lämbumist, hinge kinnihoidmist jne).

Langus (ingl. drop) – füüsiline ja emotsionaalne kurnatus pärast BDSM-akti. Seda võib kogeda nii domineeriv kui ka alluv partner. See võib väljenduda kurbuses, nutmises, kehavärinates.

Koobas (ingl. dungeon) – koht, kus toimuvad BDSM mängud. See võib olla kodu või klubi.

Soomäng (ingl. gender play) – kui partnerid võtavad endale vastassoo rolli.

Kõvad piirid (ingl. hard limits) – piir, mida inimene BDSM-i tegevustes ei ületa, asjad, mida ta kindlasti ei tee.

Löögimäng (ingl. impact play) – kui tegevus sisaldab lööke erinevate vahenditega (käsi, kepp, spaatel, piits jne).

Rollimäng (ingl. role play) – kui inimesed võtavad teo käigus teise identiteedi. Näiteks arstid, politseinikud, õpilased, õpetajad jne.

Pehmed piirangud (ingl. soft limits) – asjad, mida inimene võib BDSM-is proovida.

24/7 – kui inimesed tegelevad BDSM-aktide ja -tegevustega pidevalt (24 tundi ööpäevas, seitse päeva nädalas).

Vaniljeseks (ingl. vanilla sex) – seksuaalsuhted, mis ei sisalda BDSM-i tavasid.

bdsm