Rahulolematus oma peenise pikkuse või ümbermõõduga võib olla masendav. See mõjutab enesekindlust mitte ainult magamistoas, vaid kõigis eluvaldkondades. Kui ebakindlus peenise kuju pärast on teie elus võimust võtmas, tasub oma võimalusi uurida. Näiteks kirurgia. GP Clinic’i asutaja ja kirurg Gintaras räägib sellest lähemalt.

Olete esimene kirurg Leedus, kes teostab peenise suurendamise operatsiooni. Kuidas mõistsite, et kirurgiline sekkumine on vajalik?

Alustasime tegevust 1998. aasta paiku. Pärast seda, kui kirjanduses ilmusid esimesed artiklid peenise suurendamisest. Mõistsin, et selline operatsioon on tarvilik ja seda vajavad paljud mehed. Ühiskonna kõrgeimast kuni madalaima astmeni. See on midagi, mis ei sõltu haridustasemest. Ega teadvusest. Vaid alateadvusest. Mina nimetan seda looduse kutseks. Nagu kõik elusorganismid, tahame ka meie paljuneda.

Mis tekitab meestes soovi oma peenist suurendada? Mis on selle soovi puhul määravamad – psühholoogilised või füsioloogilised probleemid?

Neid, kes tegelikult vajaksid operatsiooni (need, kellel on alaarenenud peenis, tuntud ka kui mikropeenis), on vähe. Enamikul meestest on normaalsed peenised. Nende probleemid tulevad alateadvusest. Sellisel mehel tundub, et midagi on puudu. Mõnikord on seda motivatsiooni raske mõista. See ei ole haigus ega kõrvalekalle. Lihtsad instinktid.

Mainisite, et teid huvitavad kõik eluvaldkonnad. Kas see on patsientide vaheliste erinevuste võtmetegur?

Nagu ma ütlesin, ei ole sotsiaalne staatus siinkohal oluline. Arvan, et samad sotsiaalsed asjaolud langevad kokku. Kuid need ainult julgustavad meie poole pöörduma. Seega ei erine patsientide soovid selles küsimuses. Kõik mehed tahavad suuremat peenist.

Kellele sobib peenise suurendamise operatsioon? Millal soovitate protseduurist loobuda?

Arst peab olema selleks operatsiooniks piisavalt ette valmistatud. Esmalt peab ta mõistma enda poole pöördunud inimest. Kui mees avaldab põhjused, miks ta soovib seda operatsiooni teha, võib ettevalmistuseta arst mõnikord tema motiive valesti mõista ja hinnata. Ta võib püüda patsienti operatsioonist loobuma keelitada. Kuid see ei lahenda probleemi ja patsient otsib teise arsti.

Mina keeldun operatsiooni tegemisest, kui näen, et inimesel on ebarealistlikud soovid. Ma ei saa neid ellu viia. Meie valdkonnas on vaja vastastikust kokkulepet. Ma pean mõistma, mida patsient tahab. Tema peab mõistma, mida ma teha saan.

Mis on ebarealistlikud soovid? 

Väärarusaamad peenise suuruse kohta pärast operatsiooni. Tegelikult piisab peenise suurendamisest mõne sentimeetri võrra. Kuigi meie, kirurgid, naljatame, et mehele tundub see nagu kilomeeter. See näitab, kui oluline on see operatsioon mehe enesehinnangule.

Sageli otsivad mehed abi pärast lahutust. Nad usuvad, et nende peenis on lahutuse põhjus. Ma küsin alati: „Ja miks te ei siia ei tulnud, kui te veel koos olite?“ Sellele ei osata selget vastust anda. Tegelikult on sellised patsiendid ebasoodsas olukorras. Peenise suurendamine ei lahenda probleemi, mille pärast kohale tuldi. See ei too endist partnerit tagasi.

Milline on tavapärane patsient?

Hindan iga patsienti individuaalselt. Ma ei võrdle teda teistega. Ainus iseloomulik asi on see, et meestel tekib probleem peenisega puberteedieas. Nad hakkavad sellele mõtlema alates 16. eluaastast. Nad isegi väldivad meestega koos saunas käimist, sest võrdlevad end teistega ja tunnevad ebamugavust. Selline mees meie juurde tulla 30-, 50-aastaselt või vanemanagi. Kõik kahetsevad, et on nii kaua viivitanud.

Arvamused peenise suurendamise kohta on enamasti negatiivsed. Ühiskond ei toeta seda. Meestel pole kellegagi nõu pidada. Kui nad üritavad sellest rääkida, saavad nad noomituste osaliseks. Seetõttu ei julge nad varem arsti poole pöörduda.

Abikaasad ei toeta ka oma meeste soovi oma peenist suurendada?

Viimasel ajal on mehed tulnud meie juurde pärast oma naistega konsulteerimist. Olen aastaid peenise suurendamise operatsioone sooritanud. Näen, et vähehaaval muutub ühiskonna suhtumine sellesse. Naised ei arva, et nende meestel oleks suuremat peenist vaja. Kuid nad mõistavad, et see operatsioon pole mõeldud peenise enda jaoks, vaid selleks, et mees tunneks end vahekorra ajal psühholoogiliselt tugevamana. See paneks lõpu kompleksidele ja muudaks mehed rahulikumaks. Pärast seda teatavad naised, et mees on muutunud voodis palju paremaks.

Kas võib öelda, et peenise suurendamise operatsioon parandab seksuaalvahekorda?

Kui neilt selle kohta küsida, ütlevad kõik naised, et seks on imeline.

Praegu on teada kaks kirurgilist meetodit peenise suurendamiseks: häbemeluu all olevate sidemete läbilõikamine ja peenise täitmine oma rasvaga. Milline meetod on parem? Miks?

Need on erinevad protseduurid. Häbemeluu all olevate sidemete eraldamist kasutatakse juhul, kui patsient soovib peenist pikendada. Oma rasvaga täitmine – kui soovite suurendada mahtu. Parim efekt saavutatakse mõlema operatsiooni sooritamisel.

Patsiendid on tavaliselt pärast pikendamise operatsiooni tulemusega rahul. Need, kes peenisele vaid rasva lisada lasevad, on sageli osaliselt pettunud, sest vaid 30-70% rasvast jääb püsima. Sellisel juhul on vaja teha parandusi. Kuid pärast kogu seda korduvat protsessi on tulemus silmapaistev.

Erinevad allikad on eriarvamusel, kui palju on võimalik peenist suurendada. Milline on õige vastus? Mis määrab tulemused?

Peenist saab suurendada umbes 3-4 cm. Kuid seda ei saa teha tellimise peale. Suurendame peenist vastavalt tunnustatud kirurgilisele tehnikale. Tulemus sõltub sellest, milline on peenis naha all. 50-60% peenisest on väliselt nähtav. Operatsiooni käigus tõmbame peenise ülejäänud osa, mis muudab selle pikemaks, naha alt välja.

Milliseid operatsioonijärgseid tagajärgi võivad patsiendid oodata? Kui pikk on taastusmisperiood?

Haava paranemiseks kulub esialgu nädal. Nahaalune paranemine võib võtta kuni 3-4 nädalat. Mõnikord ka kauem. Eriti kui on tehtud rasvaülekanne. Nendes piirkondades jäävad tursed mõneks ajaks püsima. Sellised protsessid tuleb kannatlikult üle elada. Tõsisemad tüsistused, nagu infektsioon või verejooks, on väga haruldased.

Liikumist tuleb pärast operatsiooni piirata. Teatud kõhulihaseid koormavaid tegevusi või harjutusi tuleks paar kuud vältida.

Millised on mittekirurgilised alternatiivid peenise suurendamiseks?

On olemas seadmed, mida nimetatakse pikendajateks ja mis on anatoomiliselt kohandatud peenise pikendamiseks. Need venitavad just peenist ennast, kuhu erektsiooni ajal veri suundub. Ettevaatlik venitamine võib aidata saavutada umbes 1-2 cm pikenemise, kuid see protsess nõuab palju kannatust ja aega.