Need ajal, mil sõna „vibraator“ ajas itsitama, on möödas. Sekslelud on järjest vähem piinlikud ja nende valik poodides on väga suur. Lai valik toob endaga kaasa aga küsimused, milline sekslelu valida, kui soovid seda esimest korda katsetada, kas on olemas vibraatoreid, mida saab kahekesi kasutada, milliste omaduste järgi vibraatorit valida jne.Kuna selliste küsimuste esitamine sekspoe konsultandile võib olla ebamugav, vaatame selles tekstis üle peamised vibraatorite tüübid, nende hooldamise ja muud olulised küsimused.

Mis see on?

Vibraator on põhimõtteliselt masseerija, mis vibreerides ja inimkeha erogeensete piirkondadega kokku puutudes tekitab seksuaalset erutust, naudingut ja orgasmi. Neid võib olla erineva suuruse, kuju ja kasutusviisiga. Osad vibraatorid on mõeldud välispidiseks kasutamiseks (kliitori, peenise või vulva stimuleerimiseks), osad seespidiseks (vagiina, päraku ja eesnäärme stimuleerimiseks). Vibraatorit saab kasutada nii paaris kui ka üksi. Kaks Indiana ülikoolis (USA) läbi viidud üleriigilist uuringut on näidanud, et vibraatoreid kasutatakse seksuaalvahekorras sageli. Umbes 53% naistest ja 45% meestest vanuses 18-60 vastasid, et vibraatori kasutamine on nende jaoks harjumuspärane. Need uuringud on ka näidanud, et vibraatorite kasutamine on seotud parema seksuaalelu ja aktiivsema hoolitsusega oma seksuaaltervise eest, seega peaksid kõik need, kes pole rahul sellega, et nende partner vibraatori ostab, hoopis oma enesehinnangu korda tegema, mitte muretsema selle pärast, et nendega hakkab konkureerima mingi aparaat.

Vibraatorite ajalugu

Paljud ilmselt teavad, et tänapäeval seksleludena tuntud seadmeid kasutati vanasti meditsiinilistel eesmärkidel. Esimese elektromehaanilise vibraatori leiutas 19. sajandi lõpus Briti arst Joseph Mortimer Granville ja see oli mõeldud naiste hüsteeria “ravimiseks”, kuna tollal arvati veel, et naiste vaimse tervise probleeme saab ja tuleb ravida elektriimpulssidega. Hiljem meditsiin edenes ja sellisest ravimeetodist loobuti. Sellest Briti arstist, esimesest vibraatorist ja tolleaegsest kontekstist valmis 2012. aastal ka film Hysteria.

Briti ajalehe „The Guardian“ andmetel ei reklaamitud vibraatoreid 20. sajandi alguses veel otseselt seksitootena. Need olid kuulutustes kodutehnika kõrval auväärsel kohal, kuid kirjeldustes öeldi nende kohta “toredad kaaslased” ja “nooruse rõõm” ning 1909. aasta ajakirjas „Good Housekeeping“ avaldati populaarseimate mudelite ülevaade. Hiljem hakati nendest seksleludest üha julgemalt rääkima ning avalikkuse suhtumine kehasse ja seksuaalsesse naudingusse hakkas vabanema. 1990. aastate alguses välja töötatud uus Rabbit-tüüpi topeltstimuleeriv vibraator sai populaarseks „Seks ja linn“ sarja abil. Vibraatoreid hakati üha enam tegema pigem naise kui mehe anatoomiast lähtuvalt.

Kuidas see õige valida?

Kes pole turul saadaolevate vibraatoritega põhjalikult kursis, võib tõsisesse segadusse sattuda, kui on vaja vaid üks välja valida. Vibraatorit valides on oluline oma vajadusi täpselt teada. Kas see on mõeldud soolomängudeks või kaaslasega lõbutsemiseks? Kas see peaks olema veekindel? Milline stimulatsioon pakub Sulle kõige rohkem naudingut? Kui kodutöö on tehtud, on uue sekslelu valimine palju lihtsam. Kõige olulisemad asjad, millele tähelepanu pöörata:

Suurus – vibraatorite suurused võivad olla väga erinevad, seega mõtle, kas soovid seda kuhugi kaasa võtta või kasutada ainult kodus. Kõige väiksemad kuulitüüpi vibraatorid on 9-10 sentimeetrit pikad, päris peenisekujulised vibraatorid võivad aga olla üle 20 sentimeetri pikad.

Materjal on vibraatori valikul eriti oluline aspekt, kuna kasutamise ajal on seade nahaga otseses kontaktis, seega peaks materjal olema kehale meeldiv. Silikoon imiteerib inimese nahka, tänu millele on see pehme ja meeldiv ning tekitab realistliku tunde. Plastikust mänguasjad edastavad suurepäraselt vibratsiooni ja stimuleerivad tugevalt. Klaasist mänguasjad võivad tunduda ebapraktilised, kuid tegelikkus on vastupidine: see materjal on väga mitmekülgne, kehasõbralik ja vastupidav, samuti ei pea muretsema vee läbilaskvuse pärast.

Võimsus. Vibraatorite režiimide arv ja vibratsiooni võimsus on väga erinev, seega on vaja teada oma vajadusi. Konkreetsete soovide puhul piisab vähematest režiimidest, katsetajad aga vajaksid mitmekülgsemate võimalustega lelu.

Veekindlus. Kui plaanite kasutada vibraatorit vees, saunas või duši all, loe hoolikalt tootekirjeldust. Mõned vibraatorid on täielikult veekindlad, kuid on ka selliseid, mis on ainult osaliselt veekindlad ning neid vees kasutada ei saa.

Vibraatorite tüübid

See on vibraatoritest rääkides ilmselt kõige laiem teema. Tänapäeval on turul palju erinevaid vibraatoreid ja tõenäoliselt tuleb neid tulevikus veelgi rohkem, kuidas siis see õige tüüp valida? Tutvume peamiste vibraatoritüüpidega:

Klassikalised vibraatorid on sirged ning on tavaliselt valmistatud plastikust, kummist või silikoonist. Neid saab kasutada erogeensete tsoonide stimuleerimiseks – nendega saab masseerida nibusid, kliitorit, pärakuava või muid tundlikke piirkondi. Klassikalised vibraatorid sobivad ka tuppe sisestamiseks ning nende õhukese ergonoomilise kuju tõttu saab neid kasutada ka anaalmängudeks.

Rabbit-tüüpi vibraatorid paistavad silma oma stimuleerimisvõime poolest. Lisaks tavapärasele peenisekujulisele osale on neil mänguasjadel veel üks jänkukõrva meenutav otsik. See on mõeldud kliitori stimuleerimiseks. Mõnel seda tüüpi vibraatoritel on siseosas mummud, mis stimuleerivad tupe seinu.

G-punkti vibraatorid aitavad üles leida salapärase G-punkti. Need vibraatorid on ainulaadse kumera kujuga ja spetsiaalse peaga, mis stimuleerib G-punkti. Sellised vibraatorid sobivad eriti hästi naistele, kellel on raske vaginaalset orgasmi saada.

-27% Allahindlus
Populaarne
Tasuta kohaletoimetamine
-27% Allahindlus
Populaarne
Video
(2)
49.00 € 66.95 €
Populaarne
Tasuta kohaletoimetamine
Video
Populaarne
Video
Tasuta kohaletoimetamine
(1)
148.95 €
Populaarne
Tasuta kohaletoimetamine
Video
Populaarne
Video
Tasuta kohaletoimetamine
78.95 €
Populaarne
Tasuta kohaletoimetamine
Video
Populaarne
Video
Tasuta kohaletoimetamine
34.95 €
-35% Allahindlus
Uus
Populaarne
-35% Allahindlus
Uus
Populaarne
Video
35.95 € 54.95 €
Populaarne
Tasuta kohaletoimetamine
Video
Populaarne
Video
Tasuta kohaletoimetamine
59.95 €
Populaarne
Tasuta kohaletoimetamine
Video
Populaarne
Video
Tasuta kohaletoimetamine
124.95 €
Populaarne
Tasuta kohaletoimetamine
Video
Populaarne
Video
Tasuta kohaletoimetamine
139.95 €
Populaarne
Tasuta kohaletoimetamine
Populaarne
Tasuta kohaletoimetamine
79.95 €
-35% Allahindlus
Uus
Populaarne
-35% Allahindlus
Uus
Populaarne
Video
35.95 € 54.95 €
Populaarne
Tasuta kohaletoimetamine
Video
Populaarne
Video
Tasuta kohaletoimetamine
65.95 €
Näita rohkem

Kliitori stimulaatorid on mõeldud naise selle organi stimuleerimiseks, mille ainus funktsioon on naudingut pakkuda. Kliitor on naise kõige tundlikum kehaosa, millel on lausa 8000 närvilõpet, seega on stimuleerimisel unustamatu nauding garanteeritud. Kliitori stimulaatorid jagunevad mitmesse tüüpi. Klassikalised kliitori stimulaatorid on sarnased minivibraatorite ja vibreerivate kuulidega. Need mänguasjad on väikesed ja diskreetsed ning nende põhiülesanne on vibreerides kliitorit stimuleerida. Vaakumstimulaator mitte ainult ei vibreeri, vaid sellel on ka ümmargune pea, mis tekitab vaakumi ja muudab kliitori veelgi tundlikumaks, imiteerides oraalseksi vaakumsurve lainete ja pulsatsioonidega.

Masseerijatel on tavaliselt laiem pea ja mugav käepide ning need meenutavad veidi mikrofoni. Need sobivad erogeensete piirkondade (kliitor, häbememokad, nibud, peenis, munandid või pärak) stimuleerimiseks ja regulaarseks kogu keha massaažiks. Seda tüüpi mänguasju saab kasutada nii eelmänguks koos partneriga kui ka üksi lõbutsemiseks.

Vibreerivad kuulid on minivibraatorid, mis on loodud kliitori stimuleerimiseks. Need on üliväikesed ja diskreetsed, näevad välja nagu huulepulgad, nii et võid neid turvaliselt käekotis kaasas kanda. Samuti on olemas puldiga juhitavad vibraatorid, millega saab koos partneriga mängida. Kuigi need vibraatorid on väikesed, on neil suur võimsus.

Vibraatorid paaridele – kui su partner pole rahul, et kasutad vibraatorit ilma temata, paku talle välja alternatiiv – paaridele mõeldud vibraator. Need vibraatorid stimuleerivad vahekorra ajal täiendavalt kliitorit, G-punkti ja peenist. Üks populaarsemaid on U-kujuline vibraator. Üks osa stimuleerib seksi ajal G-punkti ning teine kliitorit ja peenist. Need mänguasjad on spetsiaalselt kujundatud nii, et nad ei libise, kohanduvad kehaga ning ei tekita ebamugavusi. Sellised vibraatorid sobivad suurepäraselt juhul, kui naine erutub mehest aeglasemalt, tal on raskusi orgasmi saamisega või soovib lihtsalt tugevamat mõnu.

Anaalivibraatorid erinevad tavalistest vibraatoritest väiksema suuruse poolest, need on mõeldud anaalvahekorraks ning sobivad nii meestele kui naistele. Anaalvibraatorit on kerge ära tunda kitseneva pea ja laiema põhja järgi. Kitsam pea aitab vibraatorit sisestada ning laiem põhi seda välja tõmmata. Enamikul anaalvibraatoritel on kumer pea, mis lisaks stimuleerib G-punkti või eesnääret. See tähendab, et Sind ootavad ees äärmiselt tugevad orgasmid ja põnevad aistingud.

Mainimata jäid veel tõetruud vibraatorid, mis meenutavad võimalikult lähedaselt päris organeid, kahekordsed vibraatorid, mis stimuleerivad samaaegselt nii tuppe kui pärakut, nutikad puldiga juhitavad vibraatorid, mis aitavad hädast välja kaugsuhtes olevad paarid, ning palju muud, julge vaid ise avastada.

Vibraatorid meestele – on see teema?

Levinud on eksiarvamus, et vibraatorid on mõeldud ainult naistele. Meestele mõeldud vibraatorite valik on veidi väiksem, kuid mitte vähem lõbus ja kvaliteetne. Millised on siis peamised meeste vibraatorid?

Vibreerivad peeniserõngad on väikesed kergesti kinnitatavad rõngad, millele on lisatud vibreeriv detail. Vibreeriv detail võib stimuleerida mehe munandeid või naise kliitorit. Peeniserõngas on eriti oluline meestele, kes soovivad tugevdada oma erektsiooni, pikendada seksuaalvahekorda ja kogeda intensiivsemat orgasmi.

Masturbaatorid on mänguasjad, mis meenutavad naistele mõeldud realistlikke vibraatoreid, ainult et need imiteerivad naiste, mitte meeste suguelundeid. Tavaliselt on need valmistatud ehtsat nahka meenutavast materjalist ning nende sissetungitavad kanalid imiteerivad tuppe, suud või pärakuava. Sellised mänguasjad on loodud võimalikult realistlike aistingute saavutamiseks.

Vibratsioonipumbad on mänguasjad, mis tekitavad vaakumi abil oraalseksi tunde. Peenisepumpasid kasutavad kõige sagedamini mehed, kes soovivad suurendada peenise suurust või on hädas erektsiooniprobleemidega, kuid neid seadmeid saab kasutada kahel viisil.

Kuidas kasutada?

Esmapilgul võib küsimus, kuidas vibraatorit kasutada, tunduda rumal, kuid esimest korda proovival inimesel võib palju küsimusi tekkida. Sellest, kuidas oma keha nautida ja endale naudingut pakkuda, räägitakse liiga vähe. Kõige tähtsam on olla lõdvestunud ning luua turvaline ja mõnus keskkond.

Õpi tundma oma vibraatori võimalusi – kui Sa ei tea, kust alustada, on vibraatori kasutusjuhendi lugemine hea mõte. Loe, mitu režiimi vibraatoril on, mis materjalist see on, kas see on veekindel ja nii edasi. Teooria tundmine muudab praktika lihtsamaks.

Seksuaalse naudingu alus ei ole siiski mitte teooria tundmine, vaid turvaline ümbrus ja emotsionaalne seisund. Seetõttu on oluline luua keskkond, kus miski ei sega ning kus saad olla rahulik ja lõõgastuda.

Nii nagu partneriga seksides, ära karda eksperimenteerida ka vibraatoriga mängides. Muuda poose, proovi kõiki vibraatori režiime, võid ka proovida muuta keskkonda. Proovi kasutada vibraatorit nende piirkondade stimuleerimiseks, mida Sa tavaliselt ei puuduta.

Libesti kasutamine on üks olulisemaid samme, tagamaks nauditavat kogemust. Oluline on meeles pidada, et vibraatoritega ei tohi kasutada silikoonipõhist libestit, kõige parem valik on veepõhine libesti.

Vibraatori hooldus

2009. aasta USA-s läbi viidud uuring näitas, et 14% naistest ei pese vibraatorit enne ega pärast selle kasutamist. Nende eeskuju pole vaja järgida. Vibraatorid, nagu kõik muud esemed, vajavad hooldust. See on iseenesest lihtne, aga pea siiski meeles paari sammu, mis on ajakirja „Shape“ artiklis välja toodud:

  • Puhasta mänguasi enne ja pärast iga kasutamist hoolikalt spetsiaalse vahendiga. Kasuta selleks mitte tavalist seepi, vaid spetsiaalseid kvaliteetseid puhastusvahendeid, kui sa just bakteriaalseid haigusi ei taha saada.
  • Pööra tähelepanu vibraatori materjalile. Kui mänguasi ei ole veekindel, ei tohi seda kindlasti kraani all pesta, vaid puhastada niiske lapi või rätikuga. Klaasvibraatoreid saab desinfitseerida ka keeva veega.
  • Ära hoia silikoonist vibraatorit samas kohas koos teiste silikoonist toodetega. Kõige parem on seda hoida eraldi karbis või kotis kaitstuna otsese päikesevalguse eest, sest kuumus kahjustab vibraatorit.

Ära usu müüte, vaid naudi

“Võib tekitada sõltuvust”, “seks muutub igavaks”, “vibraator tuleb partneri asemele” – need ja teised müüdid käivad sageli seksimänguasjadega kaasas. Faktid näitavad aga, et ainult 25% naistest kogeb vahekorra ajal vaginaalset orgasmi. Ja see ei ole mingi üks aastakümneid tagasi tehtud uuring, vaid teadlase Elisabeth Lloydi 33 erineva uuringu võrdlev uuring, mida ta kirjeldab oma raamatus „The Case of the Female Orgasm“.

Seetõttu ei tohiks orgasmini jõudmise võimaluste otsimine ja eksperimenteerimine olla piinlik ega häbiväärne. Vibreeriv seade ei asenda siiski elavat inimest, sest romantiline suhe on palju enamat kui seks või orgasm. Seetõttu peaksid inimesed, kes ei luba oma partneril vibraatorit osta, esmalt enda enesehinnangu korda tegema. Ja võib-olla siis koos hullama!