Seksimänguasjad pole kaugeltki midagi uut. Need naudinguvahendid võivad parandada nii vallaliste kui ka paaride seksuaalelu, kuid siiski paljud inimesed kardavad neid proovida. Kuid tegelikult ei ole midagi karta, sest seksimänguasjad võivad aidata sul mitte ainult naudingut tunda, vaid ka oma seksuaalsust paljastada.

Seksimänguasjade kasutamine masturbeerimiseks aitab sul leida oma keha kõige tundlikumad osad ja alles pärast seda, kui oled end põhjalikult uurinud, tead, mis sulle meeldib ja suudad oma partneriga paremat seksi nautida. Aga kust peaksid alustama? Sellest artiklist saad kõik teada.

Seksimänguasjade ajalugu

Seksimänguasjade ajalugu ulatub tagasi kiviaega. 2005. aastal leidis arheoloogide meeskond fallosekujulise kivi. See oli 19 sentimeetrit pikk ja umbes 3-4 sentimeetrit läbimõõduga ning kaalus 287 grammi. Eksperdid ütlevad, et see võib olla koguni 28 000 aastat vana!

Kuid seksimänguasjade ajalugu ulatub enamasti tagasi Kleopatra ajani. Kleopatrat võib pidada kliitori stimulaatori leiutajaks: ta kasutas enda hellitamiseks papüüruskotti, mis oli täidetud elusate mesilaste, sipelgate või kärbestega. Tegelikult kasutasid paljud Vana-Egiptuse naised selliseid orgaanilisi vibraatoreid oma seksuaalihade rahuldamiseks.

Seksimänguasju kasutati ka Vana-Kreekas. Naised tegid endale nn olisbosid, mis olid lihtsad, praktilised savist valmistatud ja sooja veega täidetud dildod. Kreekas leidub ka puidust nikerdatud ja nahaga kaetud falloseid.

Keskajal hoidis kirik korda kasinuse ja distsipliini abil. Kuid samal ajal korraldas kõrgseltskond seksiorgiaid, mille käigus külalised sageli seksimänguasju nautisid. 12. sajandil Prantsusmaal nimetati neid mänguasju Godemichè (“võltspeenis”) ja Itaalias Dilletos (“naudingud”). Kuid seksimänguasju ei kasutatud toona mitte ainult naudinguks: neid kasutati ka naiste puhul, kes kannatasid “naiste vaevuste” all, nagu kõhuvalu, kahvatus, närvilisus, segadus, vaginaalne märgumine või üliaktiivsed fantaasiad. Seda kõike saaks “ravida” hüsteeria (teisisõnu orgasmi) esilekutsumisega.

Naiste kannatuste leevendamiseks asutati spetsiaalsed meditsiinikabinetid ja kliinikud, kus töötasid väljaõppinud günekoloogid ja massöörid. Umbes sel ajal võeti kasutusele ka vesiravi – tehnika, kus naise kliitorit masseeriti veejoaga. Ravi kestis tavaliselt ühe tunni.

George Taylor patenteeris seejärel oma raviseadme. See oli laud, millel naine pidi lamama näoga allapoole, samal ajal kui pedaaliga või auruga töötav pulk tema tuppe masseeris. See leiutis kiirendas ravi ja sellest ajast peale kulus selleks vaid 10 minutit.

Esimese elektromehaanilise vibraatori leiutas 1880. aastate lõpus Briti arst ja leiutaja Joseph Mortimer Granville, algselt arstide meditsiinilise vahendina naiste lihasvalu leevendamiseks. Leiutis oli väga edukas ja populaarne ning tähistas naiste naudingute ajastu algust.

Pärast seda kaotas vibraator järk-järgult oma meditsiinilise tähenduse. 1920ndatel aastatel esitleti vibraatorit pornofilmides kui puhtalt seksuaalset naudingut pakkuvat eset. Ja 1950. aastatel hakkas avalikkus sekslelu rohkem aktsepteerima. Seda muutust võib seostada esimeste erootikapoodide, nagu Beate Uhse, avamisega 1962. aastal. Ja 1970ndatel, koos silikooni arenguga, hakkasid turule jõudma üha paremad seksimänguasjad.

Seksimänguasjade eelised

Seksimänguasjade kasutamine on nauditav ja kasulik. Kui sa pole sekslelusid proovinud, peaksid kindlasti edasi lugema, et teada saada, milleks need head on.

 • Parandab seksuaalelu. Seksimänguasjade kasutamine koos partneriga võib parandada ka head seksi. Kui oled oraalseksis hea, annab oraalseks vibraatoriga partnerile uusi aistinguid. Või kasuta vaginaalseks armatsemiseks vibreerivaid anaalkuule – mõlemad partnerid tunnevad vibratsiooni. Samuti on suur tõenäosus, et üks teist fantaseerib seksi ajal sidumisest, nii et investeerige käeraudadesse ja tehke see fantaasia teoks. Ja kuigi sinu seksuaalelu on juba niigi suurepärane, lisavad seksimänguasjad lisatunnet ja parandavad seksi.
 • Aitab kiiremini orgasmi kogeda. Paljud naised kogevad orgasmi palju hiljem kui nende partnerid ja see on tüütu. See võib isegi suhte rikkuda. Seksimänguasjade kasutamine eelmängu ja seksuaalvahekorra ajal võib aidata teil palju kiiremini orgasmi saada ja aidata partneril kiiremini lõpetama. Seksimänguasjad aitavad sul kiiremini orgasmi kogeda, kuna stimuleerid kõige tundlikumaid erogeenseid tsoone. Kui sul on raske saada orgasmi ilma kliitori stimuleerimiseta, soovitame proovida vibreerivat peeniserõngast.
 • Aitab sul oma keha paremini tundma õppida. Seksimänguasjade kasutamine masturbeerimisel aitab sul oma erogeenseid tsoone paremini tundma õppida. Need on kehaosad, mis on teistest palju tundlikumad, näiteks naise kõige ilmsem erogeenne tsoon on kliitor. Seksimänguasju kasutades saad teada, millised erogeensed tsoonid sinu kehas on kõige tundlikumad ja milline stimulatsioon neile onaneerimise ajal sobivaim.
 • Suurendab seksuaalset naudingut. Muidugi, sa juba armastad seksi, kuid seksimänguasjad aitavad sul ületada barjääri hea seksi ja seksi vahel, mis jätab sind sõnatuks. Olenemata sellest, kas naudite seksimänguasju üksi või koos partneriga, lisastimulatsioon suurendab kindlasti seksuaalset naudingut.
 • Parandab suhteid partneriga. Suhted algavad alati kirglikult, alguses rohke seksiga, kuid aja möödudes kirg kaob ja suhe muutub igavaks. Kui soovid oma suhet elavdada, pead sa oma seksuaalelu elavdama ja seksimänguasjad on selleks ideaalsed.
 • Parandab tervist. Seksimänguasjade kasutamine ja orgasm võivad parandada und, suurendada immuunsust, vähendada valu ja stressi ning parandada ajutegevust.

Kuidas sekslelu valida?

Kõigepealt otsusta, milliseid aistinguid mänguasjalt ootad. Turul on mitut tüüpi sekslelusid: klassikalised vibraatorid, dildod, anaalkuulid, onaneerijad, peeniserõngad, nibuklambrid ja paljud muud. Ära lase end heidutada, sest valikuvõimalusi on palju. Kuid kõigepealt peate oma vajadused välja selgitama.

Kui teile meeldib väline stimulatsioon, võib teile meeldida masseerija või vibraator. Seksimänguasja kuju mõjutab selle pakutavaid aistinguid – suured vibreerivad massaažipead annavad sügavamaid vibratsioone suurematele kehapiirkondadele, samas kui väiksemad mänguasjad pakuvad palju täpsemat stimulatsiooni.

Kui sulle meeldib vaginaalne või päraku stimulatsioon, võid proovida dildosid, anaaltappe või anaalkuule. Neid mänguasju on erineva suuruse ja kujuga. Mõned dildod on sirged ja mõned kõverad, mistõttu on need ideaalsed G-punkti stimuleerimiseks. Dildod võivad olla täiesti siledad, teised tekstuuriga või mitme erineva kujuga. Sama kehtib ka anaaltappide kohta: mõned on sirged, mõned on tekstuuriga, mõned on kumerad ja sobivad eesnäärme stimuleerimiseks. Veendu, et ostad õige suurusega mänguasja ja kasutad seda ainult ettenähtud otstarbel.

Ja kui otsid mänguasja, mis pakub peenisele naudingut, siis selleks on palju võimalusi. Masturbaatorid pakuvad seksuaalvahekorda meenutavaid aistinguid ning neid on mitmesuguse suuruse ja kujuga, samuti võib leida erineva laiusega masturbaatoreid. Need seksimänguasjad võivad olla korduvkasutatavad, kuid need on ka ühekordselt kasutatavad ja ideaalsed reisimiseks.

Kui oled oma vajadused välja selgitanud, peaksid mõtlema oma elustiili ja elukoha peale ning valima mänguasja vastavalt sellele. Kas soovid näiteks vibreerivat mänguasja? Mõned mänguasjad, näiteks masseerijad, annavad sügavaid ja intensiivseid vibratsioone, kuid seda tüüpi mänguasjad kipuvad olema üsna valjud. Kui oled mures, et sinu toakaaslased kuulevad sind pealt, otsi vaikseid ja diskreetseid sekslelusid.

Vibratsioon nõuab jõudu. Mõned mänguasjad on laetavad akudega, teisi laetakse USB-ühenduse kaudu ja kolmandad on ühendatud elektrivõrku. Igal valikul on omad plussid ja miinused: akutoitega mänguasjad on sageli väga diskreetsed ja nendega on lihtne reisida, kuid vähem võimsad ja vajavad akude vahetamist; laetavad mänguasjad ei vaja akusid, kuid neid tuleb laadida, mida võib olla raske varjata; võrgutoitega mänguasjad on tavaliselt väga võimsad, kuid on väga suured, valjud ja neid on raske diskreetselt kasutada.

Ja loomulikult ei pea mänguasi vibreerima. Mittevibreerivad mänguasjad on kõige vaiksemad ja mõned inimesed eelistavad seda tüüpi mänguasju. Sina ise otsustad, mis sobib kõige paremini sinu elustiili ja eelistustega. Samuti ei pea sa piirduma ühe mänguasjaga.

Saad ka materjali ise valida. Kindlasti uuri materjale, millest sekslelud on valmistatud. Väga oluline on jälgida, et valitud sekslelu oleks valmistatud ainult kehale ohututest materjalidest. Millised materjalid on tõesti ohutud?

 • Meditsiiniline silikoon. See on tõenäoliselt kõige populaarsem materjal, ja selleks on ka põhjust. Silikoon soojeneb kiiresti ja hoiab soojust, see kohandub suurepäraselt inimkeha temperatuuriga. Meditsiiniline silikoon on mittepoorne materjal, sellel puudub lõhn ja see ei sisalda kahjulikke ftalaate. See on hüpoallergeenne, kergesti puhastatav, ei kogu baktereid ja edastab vibratsiooni palju paremini kui muud materjalid;
 • Meditsiiniline teras. Teras on sekslelude valmistamisel harvem kasutatav materjal. See materjal on mittepoorne, ohutu, hüpoallergeenne, vastupidav ja kergesti puhastatav. Teras edastab suurepäraselt ka vibratsiooni ja reageerib temperatuuridele;
 • ABS plastik. Samuti on see mittetoksiline materjal, mis ei sisalda kahjulikke lisandeid. See on suhteliselt populaarne ja odav materjal, mistõttu on paljud seksimänguasjad sellest valmistatud;
 • Cyberskin. Cybeskin loodi selleks, et jäljendada tõelist nahka. See on veniv, äärmiselt pehme. Cyberskinil on ka teisi nimetusi nagu Soft skin, Ultra skin, Eros skin, Soft touch ja see on väga imav. Oma realistliku tunnetuse tõttu on see materjal kallim kui teised. Cyberskin ei sisalda ftalaate. Soovitame Cyberskin tooteid puhastada sooja jooksva vee all, raputada üleliigne vesi maha ja lasta kuivada;
 • Klaas. Klaasist sekslelud pole mitte ainult ilusad, vaid ka täiuslikult libedad, seega libisevad kergesti tuppe või pärakusse. Veelgi parem, kui seda kombineerida hea libestiga. Isegi kui klaas jäetakse umbes 10 minutiks toatemperatuurile, soojeneb see üsna kergesti. Soovitame klaasist mänguasja iga kord enne kasutamist kontrollida. Klaasist sekslelusid on väga lihtne puhastada: pese neid sooja seebiveega või spetsiaalse sekslelude puhastusvahendiga;
 • Geelmaterjal. See on kõige populaarsem materjal, mida seksitoodetes kasutatakse. Seda kasutatakse erinevate toodete valmistamiseks. Kuna geel on odav materjal ja seda on saadaval erinevates värvides (kõik vikerkaare värvid ja rohkem), on geeli sekslelutööstuses kasutatud aastakümneid. Selle materjali miinuseks on see, et väikesed geelist sekslelud määrduvad kiiresti ja imavad niiskust paremini kui muud materjalid. Kuna see materjal imab kergesti niiskust, soovitame kasutada kondoomi, mis pikendab toote kasutusiga. Geelist sekslelud kipuvad kiiremini kuumenema. Pärast iga kasutuskorda soovitame mänguasja pesta sooja seebiveega ja hoida karbis või kuivas tolmuvabas kohas.

Ja lõpuks, hangi natuke libestit. Õige libesti parandab seksi ja masturbatsiooni koos seksimänguasjadega või ilma. Kui plaanid mänguasju kasutada sisemiseks stimulatsiooniks, aitab libesti vigastusi vältida. On olemas palju erinevaid libestusaineid, kuid on mõned lihtsad reeglid: silikoonipõhiseid libestusaineid ei tohiks kunagi kasutada koos silikoonist mänguasjadega ja õlipõhiseid libestusaineid ei tohiks kunagi kasutada koos lateksist kondoomidega.

yesyes

Seksimänguasjad naistele

Magamistuba on paljude naiste jaoks salajane ala, kus nad hoiavad oma lemmikmänguasju. Ja kindlasti pole see nukk ega kaisukaru. Tüdrukud on suureks kasvanud ja mängivad täiesti erinevate mänguasjadega. Millised on siis naiste lemmikseksimänguasjad?

 • Vibraatorid. Vibraator  on naiste kõige tavalisem valik naudingu saamiseks. Need mänguasjad on loodud kõige tundlikumate erogeensete tsoonide stimuleerimiseks. Neid on mitmesuguse suuruse ja kujuga, nii et igaühele leidub sobiv mänguasi, alates väikestest ja tagasihoidlikest sõrmeotsasuurusest kuni suurte masseerijateni. Ükskõik, millise vibraatori sa ka ei valiks, see annab kindlasti vürtsi nii soolomängule kui ka seksuaalvahekorrale koos partneriga. Loe vibraatorite kohta rohkem siit;
 • Dildod. Need on peenist simuleerivad seksimänguasjad. Need on sageli realistliku väljanägemisega peenised, mis on kaunistatud veenitekstuuri ja munanditega. Need pakuvad realistlikke aistinguid ning turul saadaolevate kujude ja suuruste rohkuse tõttu on sinu vajadustele vastava mänguasja valimine lihtne;
 • Tupekuulid. Tupekuulid on mõeldud tupelihaste treenimiseks ja masturbeerimiseks. Ja neid saab kasutada mitte ainult voodis – vürtsikas jalutuskäik tööl või poes käies võib olla erootiliseks ettekäändeks, mis pakub sulle naudingut. Üks või kaks nööriga ühendatud metallist, kummist või silikoonist palli aitavad sul lõõgastuda ja kogeda seksuaalmängude suurt naudingut;
 • Anaalsed mänguasjad. Nööriga ühendatud silikoonpallid või erinevad anaaltapid on mänguasjad julgetele naistele. Anaalivibraatorid, tapid või kuulid võimaldavad sul kogeda ebatavalisi aistinguid, kui soovid end üksikul õhtul onaneerimisega hellitada või otsustad oma seksuaalelu mitmekesistada partneriga koos armatsedes.

Seksimänguasjad meestele

Oleme välja selgitanud naiste populaarseimad sekslelude kategooriad, kuid seksitööstusel on midagi pakkuda ka meestele. Milliseid mänguasju nad tavaliselt valivad?

 • Masturbaatorid. Need on meeste seas kõige populaarsemad seksimänguasjad. Masturbaatorid jäljendavad tavaliselt naise tupe, päraku või suu kuju. Need mänguasjad pakuvad äärmiselt realistlikke aistinguid, kuna need on valmistatud väga pehmetest ja elastsetest materjalidest. Masturbaatoreid on erinevaid värve, suurusi ja kujundeid, nii et iga mees saab valida midagi, mis tema vajadustele kõige paremini sobib;
 • Peenisepumbad. See on mänguasi, mis ei paku mitte ainult naudingut, vaid ka kasu. Pumbad parandavad verevoolu peenisesse, mille tulemuseks on tugevam, kauem kestev erektsioon ja suurem peenis. Pumbad töötavad vaakumprintsiibil ja neid on mitut tüüpi: manuaalne, automaatne ja veepõhine;
 • Eesnäärme masseerijad. Üha rohkem mehi valib eesnäärme massaažiks mänguasju ja selleks on hea põhjus! Need sekslelud stimuleerivad meeste üht tundlikumat erogeenset tsooni – P-punkti. Eesnääre on kreeka pähkli suurune nääre, mis asub paar sentimeetit pärakuava sees kõhule kõige lähemal asuval seinal. Need seksimänguasjad masseerivad eesnääret ja pakuvad uskumatult meeldivaid tundeid ja väga tugevaid orgasme.

Mänguasjad paaridele

Oleme vaadanud meestele ja naistele mõeldud mänguasju, kuid turul on palju sekslelusid, mis on mõeldud paaride rõõmustamiseks.

 • Vibraatorid paaridele. Need vibraatorid on mõeldud paarismänguks. Need on U-kujulised kahe vibreeriva otsaga mänguasjad. Üks ots sisestatakse tuppe ja stimuleerib G-punkti, ülejäänud ots jääb aga väljapoole partneri kliitori juurde. Sellised seksimänguasjad on abiks, kui partneril on raskusi vaginaalse orgasmi saavutamisega ja ta vajab täiendavat kliitori stimulatsiooni, ning sisemise otsa vibratsiooni tunnevad mõlemad partnerid;
 • Peeniserõngad. See on eriti populaarne valik paaridele. Peeniserõnga põhiülesanne on seksuaalakti pikendamine ja erektsiooni tugevdamine. Rõnga kaudu peenisesse voolav veri muudab mehe peenise tugevamaks ja kõvemaks ning erektsioon kestab kauem. Võite osta vibreeriva rõnga, millele on lisatud täiendav spurt, et stimuleerida kliitorit, pärakut või masseerida munandeid;
 • BDSM komplektid. Üha enam paare otsustavad proovida midagi vürtsikamat ja teravamat ning selleks sobivad ideaalselt BDSM komplektid. Sellistest komplektidest leiad kõike, mida võib vaja minna intensiivsemate aistingute jaoks – käerauad, köied, piitsad, silmasidemed, erinevad sekslelud ja palju muid vidinaid;
 • Ka tavalised vibraatorid, dildod või anaalmänguasjad võivad sobida paarismänguks.

Müüdid ja tõed seksimänguasjade kohta

Kas seksimänguasjad tekitavad tõesti sõltuvust ja kas neid kasutavad inimesed on seksuaalsete hälvetega? Uskumatu, et paljud inimesed suhtuvad konservatiivselt mänguasjadesse, mis on mõeldud nende seksuaalelu vürtsitamiseks. Tänapäeval usutakse veel täiesti alusetutesse müütidesse ja need takistavad seeläbi vaid teed kirglikuma ja mitmekesisema naudingumaailma poole.

Müüt: Seksimänguasjad on mõeldud neile, kes pole oma seksuaaleluga rahul või pole üldse suhtes.

Tõsi: Tegelikult kasutavad sekslelusid väga erinevad inimesed: need, kes on oma seksuaaleluga rahul, need, kes pole rahul, need, kes on vallalised, ja need, kes seksivad regulaarselt. Statistika järgi kasutavad regulaarses seksuaalsuhtes inimesed sekslelusid isegi sagedamini kui need, kellel pole seksuaalpartnerit. Ja nende hulgas, kes seksivad regulaarselt, on 20-30% kasutanud seksimänguasju vähemalt korra. Seksimänguasjad ei ole ravimid, mis parandavad ebameeldivat seksi. Need on sinu seksuaalelu aksessuaar, täiendus: nad ei muuda sinu elu, kuid võivad sulle rohkem naudingut pakkuda.

Müüt: Seksimänguasjadest võib tekkida sõltuvus.

Tõsi: Sõltuvus on tavaliselt seotud kahjuga, mida teatud harjumus kehale teeb. Samas ei tee seksimänguasjad halba (muidugi, kui neid õigesti kasutad). Üldiselt on tõsi, et kui inimesed on kord proovinud seksi mänguasjadega, on nad palju rohkem valmis neid ostma ja kasutama. Kuid see ei tähenda, et nad ei saaks seksida ilma aksessuaarideta. Pealegi, kui seksimänguasju ei meeldi või ei paku oodatud naudingut, on inimestel üsna lihtne see teise vastu välja vahetada, pöörduda tagasi masturbeerimise juurde ilma lisavahenditeta või leida sekspartner.

Müüt: Kui naisel on sekslelu, pole tal meest vaja.

Tõsi: Seksimänguasjad ei asenda ega hakka kunagi asendama tõelist partnerit. Sekslelu ei ole kaisutaja, see ei too kohvi voodisse ega ütle sulle, kui väga ta sind armastab. Paljud mehed suhtuvad vibraatoritega naistesse kahtlevalt, sest nad arvavad, et mehe kõige tähtsam osa on jalgade vahel – ja neil on raske konkureerida mänguasjaga, mis on alati pingul ja seksiks valmis. Suhtlemine ja emotsionaalne lähedus on aga naistele isegi olulisemad kui meestele ning vibraator või muu sekslelu on vaid võimalus kogeda füüsilisi naudinguid. Tõeline mees suudab pakkuda mõlemat. Kui naine aga väidab, et vibraator on talle parem kui mees, tähendab see, et talle ei meeldi esiteks konkreetne mees ja vibraatoril pole sellega mingit pistmist.

Müüt: Seksimänguasju kasutavad need, kes päriselt seksida ei saa.

Tõsi: See väide kehtib sagedamini meeste kohta: seksimänguasju võib osta ainult üksildane, kompleksne friik, kes kannab vihmamantlit, vaatab pornot ja masturbeerib regulaarselt. Samas tunnistas statistika järgi 21 protsenti seksuaalselt aktiivsetest meestest, et ostavad sekslelusid võrdselt sageli nii püsisuhtes kui vallalisena. Veelgi enam, parim viis, kuidas mees saaks paremaks armastajaks, on õppida tundma oma keha, ennast puudutades. Onaneerimine – nii seksleludega kui ka ilma – on üks parimaid võimalusi oma meeli uurida ja ejakulatsiooni kontrolli all hoida. Nii et kui mees kasutab seksimänguasju, ei tähenda see, et ta on luuser. Vastupidi, see tähendab, et ta on tark, leidlik ja temast saab parem armastaja.

yesyes

Müüt: Seks mänguasjadega on vähem loomulik.

Tõsi: Müstiline kujutluspilt “loomulikust seksist” varitseb siiani paljude meie alateadvuses. Lähemalt analüüsides näeme, et “loomulik seks” on suvaline poos, paitused, mis toimuvad tavapärase stsenaariumi järgi ja peale esialgse kire vaibumist järgneb paratamatult tüdimus. Tegelikult ei muutu seks vähem loomulikuks, kui seda lisavahenditega mitmekesistada. Seks muutub teistsuguseks, omandab rohkem värve.

Müüt: On häid ja halbu sekslelusid.

Tõsi: Halbadeks võib nimetada vaid kehvasti valmistatud sekslelusid, mis ei vasta standarditele. Kõik teised on kas head või halvad ainult meie isikliku arusaama järgi. Ja see sõltub sellest, kas need sobivad sulle või mitte. Ühe naise jaoks võib konkreetne vibraator olla liiga kõva, liiga raske, samas kui teise jaoks võib see olla lihtsalt täiuslik. Seetõttu on kõige olulisem leida endale parim sekslelu. Kui oled ühes pettunud, ei tähenda see, et teine ei töötaks.

Müüt: Mida kallim mänguasi, seda parem see on.

Tõsi: Sõltumata hinnast võib seksimänguasja sulle sobida või mitte. Kallimad sekslelud on vastupidavamad ja parematest materjalidest. Kuid kõrgem hind võib tähendada ka seda, et neid valmistab väiksem ja eetilisem ettevõte. Kuid sinu füüsilised tunded selle kasutamisel ei sõltu sellest.

Müüt: Seksimänguasjad on perverssed.

Tõsi: Viimasel ajal on üha raskem defineerida, mis on seksis normaalne ja mis “perversne”. Ja see on enamasti seotud sellega, et sekslelu jääb magamistoa ukse taha. Seetõttu pole sul õrna aimugi, kuidas sinu naabrid, sõbrad, sugulased “seda” teevad. Põhimõtteliselt, kui sa avaksid ükskõik millise magamistoa ukse, näeksid sa igasuguseid asju, mis tunduksid sulle kõrvalekaldena või lihtsalt perverssetena. Täiskasvanute maailmas kehtib aga kirjutamata reegel: kõik, mis toimub magamistoa ukse taga mõlema täiskasvanu vabal tahtel ja nõusolekul ning teisi ei sega, on normaalne. Seetõttu ei muuda seksimänguasjad seksi tegelikult ebanormaalseks ega perversseks ning need ei ütle midagi nende inimeste isiksuse kohta, kes neid kasutavad. Need annavad tunnistust vaid sellest, et inimene hoolib oma seksuaalelust, tahab kogeda naudingut ja kinkida seda oma partnerile. Ja need on kahtlemata positiivsed omadused.

Kuidas sekslelude eest hoolitseda? 

Peale erootilise toote soetamist on väga oluline ka korralik hooldus, kui soovid, et see kaua kestaks. Ja enne hooldusmeetodi valimist pead sa teadma, millest su seksimänguasi on valmistatud. Mis on siis kõige tähtsam seksimänguasjade hooldamisel?

Seksimänguasjade hooldamise põhireeglid:

 • Pese mänguasja sooja (mitte kuuma) vee all ja kasuta pehmet seepi;
 • Hoia seksimänguasju puhtas ja õhukindlas karbis või sahtlis;
 • Ära uputa mänguasja vette, kui see ei ole veekindel;
 • Silikoonist ja klaasist mänguasju võib keeta 3-5 minutit, desinfitseerida ja puhastada vastavate vahenditega. Samuti on need nõudepesumasinas pestavad, kui neil ei ole väikseid elektrilisi osi;
 • Plastist mänguasju saab puhastada vatitikuga.

Õige libesti valimine on sinu sekslelu tippvormis hoidmise võti. Lisaks garanteerib see meeldivama elamuse! Pea meeles neid lihtsaid samme:

 • Ära kunagi kasuta õlipõhist libestit või vaseliini mänguasjadel, mis puutuvad kokku või mida sisestatakse tuppe (see võib suurendada tupe infektsioonide ohtu), ega millelgi, mis on valmistatud kummist või lateksist, sealhulgas lateksist kondoomidel (lateks laguneb);
 • Silikoonist libestid sobivad ideaalselt partneriga kasutamiseks, kuid neid ei tohiks kasutada koos silikoonist seksimänguasjadega ega tõeliste materjalidega;
 • Veepõhiseid libesteid saab kasutada mis tahes seksimänguasjaga.

Puhtus. Seksimänguasja materjali terviklikkuse säilitamise põhiaspektiks on regulaarne puhastamine. Pese mänguasi enne esimest kasutamist ja kohe pärast iga kasutuskorda. Hoia vesi ja puhastusvahendid elektrilistest osadest ja akuhoidikust eemal. Antibakteriaalsed puhastusvahendid on kõige turvalisem viis seksimänguasjade puhastamiseks. Allpool leiad näpunäiteid, kuidas erinevatest materjalidest seksimänguasju õigesti puhastada:

 • Silikoon: hüpoallergeenne ja kõige kergemini hooldatav. Silikoonist dildosid ja ilma patareideta mänguasju võib keeta kaks kuni kolm minutit või pesta seebi ja veega. ÄRA KUNAGI keeda silikoonist seksimänguasju, millel on elektrilised komponendid. Lase neil õhu käes kuivada või kuivata neid enne hoiustamist ebemevaba lapiga.
 • Kumm/lateks ja geel: Need tooted on väga poorsed, seega pese neid põhjalikult sooja vee ja antibakteriaalse seebiga ning loputa korralikult, et eemaldada kõik seebijäägid. Järele jäänud seebijäljed võivad materjali lõhkuda ja põhjustada ärritust. Nendest materjalidest valmistatud sekslelusid on soovitatav kasutada koos kondoomiga.
 • Plastik/akrüül/klaas/metall: Kõiki neid materjale saab pesta sooja vee ja antibakteriaalse seebiga. Steriliseeri alkoholi sisaldava vatitampooniga, seejärel loputa põhjalikult. Akrüülist, klaasist ja metallist mänguasju võib keeta või kuuma vette kasta, kuid ainult siis, kui neil pole akut.
 • Realistlikud materjalid: Seda tüüpi materjale kasutatakse laialdaselt erektsioonirõngastes, masturbaatorites, aga ka vibraatorites ja dildodes. Pese hoolikalt sooja vee (mitte kunagi kuuma) ja vedela antibakteriaalse seebiga, lase täielikult kuivada. Kui see on täiesti kuiv, puista peale spetsiaalset värskendavat pulbrit. Ära kunagi kasuta talki või beebipulbrit, kuna see võib naistel põhjustada ärritust ja suuremaid probleeme.

Millal tuleks sekslelu uue vastu välja vahetada? 

 • Materjalile on tekkinud hallitus;
 • Materjal on kahjustatud;
 • Mehaanilised omadused on aeglustunud või ei tööta üldse, isegi pärast aku vahetamist;
 • Seest on näha aku korrosioon;
 • Akrüülist, klaasist või plastikust mänguasjadel on pragusid.

Kui sinu mänguasjal on vähemalt üks ülaltoodud vigadest, on aeg see välja vahetada. Ära kunagi proovige sekslelu parandada!

Sekslelud annavad kindlasti igaühe seksuaalelule vürtsi, olenemata sellest, kas oled vallaline või sul on püsipartner. Ära karda mängida, katsetada ja oma keha tundma õppida!

yesyes