Reede. Järjekordne õhtu, kui sõbraga liiga kauaks linna peale jäite. Baar on suletud ja baarimen pakub lahkesti (läbi hammaste) lahkuda, sest ta ei kalla „veel ühte“. Sõber soovitab minna striptiisiklubisse. Võib-olla on see natuke ebamugav, sest „ma ei käi niikuinii sellistes kohtades“, aga nõustud uudishimust.

Turvatöötaja tervitab teid sissepääsu juures, kontrollib teie asju ja palub maksta sissepääsutasu. Küsid rahulolematult: „Miks see nii kallis on?“, kuid annad raha ja lähed otse baari. Pärast sobimatult kalli joogi ostmist istute maha ja ootate, mis edasi juhtub.

Tüdrukud tantsivad üksteise järel posti ümber, võtavad riided seljast ja tulevad pidevalt sinuga vestlema. Oled vihane, sest tantsijad ei taha sind suudelda ja püüavad su käsi liiga julgelt rändavad käsi oma kehalt eemale tõrjuda. Loomulikult ei anna sa neile jootraha.

Kuna sa ei suuda ikka veel uskuda, et maksid õlle ja sissepääsu eest kümneid eurosid, tahad oma külastusest viimast võtta. Otsustad selle lõbu oma mobiiltelefoniga jäädvustada ja ei saa aru, miks turvamees nõuab fotode kustutamist. Sa märkad, et tüdrukud vaatavad sind juba viltu.

Üks neist läheneb ja küsib, kas tahaksid temaga ühe klaasikese taga vestelda. Kuidas sa ei saa talle seda jooki osta, kui ta seltsi pakub. „Kui palju see maksab? Ehk siis mõtlen selle üle. Aga sina tule, istu maha, räägi mulle midagi, meil on niikuinii lõbus. Ei? Kas sind huvitab ainult raha?“ Tantsija läheb minema.

Tund on möödunud. Sinu sõber lõbutseb privaatses ruumis ja sina rüüpad ülejäänud õlut. Baaridaam küsib, kas sooviksid veel midagi. Vastad küsimusele küsimusega – „Miks ükski tüdruk minu juurde ei tule? Klubi on tühi. Mis, nad ei saa minu kõrvale istuda?“ Baaridaam naeratab kõveralt ja lahkub.

Mõne aja pärast küsib turvamees sõbralikult seljale patsutades, kas pole juba aeg koju minna. Mõistad tema toonist, et ei tohiks pakkumisest keelduda, seega kutsud takso ja lähed koju, ning saadad sõbrale SMSi, et leidsid muud tegevust.

Mida teha olukorra lõbusamaks muutmiseks?

Striptiisiklubil, nagu igal meelelahutuskohal, on omad reeglid. Ärge imestage, kui te neid ei järgi, siis peate plaanitust varem takso koju kutsuma ning töötajad ja tantsijad kohtlevad teid nii, nagu poleks teid olemaski. Lugupidamatuse näitamine ei too sulle lahket tähelepanu (kõik eelpool mainitu kehtib ka naiste kohta).

1. Ärge oodake, et saate kõike tasuta

Sageli on kliendid õnnetud ja pettunud, sest nad ei saa striptiisiklubi tantsijatelt tasuta tähelepanu, vaid peavad selle asemel ostma kalleid kokteile või privaatse tantsu. Avaldan saladuse (!) – nii teenivad tantsijad raha (ootamatu, kas pole?). Mida rohkem privaatseid tantse me „müüme“, mida rohkem kokteile me oma klientidega teeme, seda edukam on meie tööõhtu. Seetõttu ei istu keegi isegi kõige toredamate klientide kõrvale lihtsalt sellepärast, et nendega on lõbus või tore rääkida. Saage aru, et huvitavad vestlused ja hea ajaviide ei maksa meie arveid. Kui soovite lihtsalt sõpradega õlut juua ja omavahel vestelda, valige striptiisiklubi asemel tavaline baar.

yesyes

2. Ärge unustage jootraha

Restoranides ja baarides on kombeks jätta jootraha. Seda saab nüüd anda ka toidu kättetoimetamise platvormide töötajatele ja me jätame seda ka taksojuhtidele. Aastaid tagasi, kui ma ühel suvel autopesulas töötasin, sain ka seal mõnikord „jotsi“. Eesti striptiisiklubide jootraha-kultuuri olukord on kurb.

Tantsijale sületantsu jootraha andmine näitab, et austate tema aega ja tähelepanu. Enamasti käituvad eestlased aga vastupidi – nad kurdavad tantsu ajal kõrgete hindade üle, püüavad meid kohatult krabada ja küsivad, kas võiksime kohtuda väljaspool klubi, selle asemel, et näidata meile töökohal austust üles näidata. Sõbralik nõuanne – jätke klubisse minemata, kui teil pole sel õhtul tuju või kui teil pole vahendeid, et kulutada rohkem kui ainult sissepääsutasu ja enda joogi eest.

3. Ärge algatage soovimatut füüsilist kontakti

Avaldan veel ühe saladuse (!) – ka tantsijad on inimesed. Klubi sissepääsu või privaatse tantsu eest maksmine, ei tähenda, et olete tüdruku „ära ostnud“ ja võite nüüd kõike teha. Igal striptiisiklubi tantsijal on oma reeglid ja piirid. Mõnele sobib füüsiline kontakt sülitantsu ajal, teised ei soovi seda või algatavad seda ainult ise. Lisaks võivad ka klubide sisekorraeeskirjad füüsilise kontakti kohta erineda. Sel põhjusel alati lihtsalt KÜSIGE.

„Kas ma võin sind puudutada?“, „Millised on sinu piirid?“, „Kust ma võin sind puudutada?“ – lihtsad küsimused, mis näitavad tantsijale, et austate teda ja tema keha. Ja kui võtate vastuseid tõsiselt ja austate iga „ei-d“, mis paratamatult ette tulevad, siis on lugupidamine vastastikune.

P. S. Mis puutub suudlustesse, siis ärge otsige romantikat ja intiimsust seal, kus seda tegelikult pole ega saa olema. Suudlused on meie lähedastele.

yesyes

4. Ärge tehke fotosid ega videoid

Ärge suunake oma telefoni klubisse tulles tantsijate poole. Pole oluline, et kaamera ei ole sisse lülitatud ja te lihtsalt vestlete sõpradega. Kui teil on vaja telefoni kasutada, hoidke seda madalal või asetage see sülle.

Ma ei suuda kokku lugeda, mitu korda on kliendid palunud tantsijaid laval filmida või pildistada. Me töötame klubis, mitte online platvormil – kliendid ei tohi meie pilte kellelegi edastada (kuigi see pole ka online lubatud). Kui ma teie ees lahti riietun, ei tähenda see, et teil on vähimatki õigust minu keha jäädvustada.

Kui tõesti tahate pilti teha, siis küsige kõigepealt. Paaril korral, kui kliendid on viisakalt palunud (tavaliselt välismaalased), olen koos nendega pilti teinud ja mingit konflikti pole olnud.

5. Ärge kutsuge meid väljaspool klubi kohtuma

Igal tantsijal on oma isiklik elu ja aeg, mida ta jagab võõrastega. Olen kohanud kliente, kes arvavad, et striptiisiklubis raha maksmine on alandav, sest me „müüme“ oma keha ja nad väidetavalt aitavad sellele kaasa. Nad arvavad, et parem on kutsuda neile meeldiv tüdruk, „kohvile“, „õhtusöögile“, „koju“, you name it.

Tegelikult te alandate meid just selle suhtumisega. Me teeme seda tööd vabatahtlikult, seega palume vaid, et te seda austaksite ja maksaksite klubis teile pühendatud aja eest, ning ei üritaksite austuse varjus hiilida meie töövälisesse rutiini.

yesyes

6. Austage tantsijate õigust eraelu puutumatusele

Teisisõnu, ärge olge pealetükkivad. Väga sageli esitlevad tantsijad end oma klientidele vale nime all – peaaegu kõik kliendid mõistavad seda, või vähemalt peaksid seda mõistma. Ärge küsige töötajatelt nende tegelikku nime, elukoha, õpingute kohta, perekonnaseisu jne. Kui olete teabe saanud, ärge seadke selle tõesust kahtluse alla. See ei vii kuhugi ja arvatavasti ainult ärritab tantsijat. Mõelge parem sellele, et tõenäoliselt ei räägi te ka tänaval võõrastele inimestele oma isikliku elu üksikasjadest.

Lõpetuseks, käituge striptiisiklubis nagu igas teises meelelahutuskohas. Austage ennast ja teisi, ja kui te ei suuda seda teha baaris või ööklubis, siis on parem reede õhtul koju diivanile jääda.