Pole kahtlustki, et libestid parandavad mis tahes seksuaalvahekorda – seksi partneriga, onaneerimist või seksmänguasjaga masturbeerimist. Mis tahes seksuaalse naudingu puhul on üks rusikareegel – mida märjem, seda parem. Ja libesti annab alati lisaniiskust.

Libesteid võib ja tuleb kasutada sõltumata vanusest või soost. Kui seostate seda toodet ainult tupe kuivusega, on aeg see väärarusaam unustada. Libesti muudab libisemise lihtsamaks ja mõlemale partnerile nauditavamaks.

Noh, kui otsustate libestit osta, võib pea kergesti uimaseks minna, sest valik on tõesti suur. Lai valik veepõhiseid määrdeaineid ja erinevad maitsed, millist valida? Selles artiklis vaatleme erinevaid libesteid, nende kasutusviise ja seda, kuidas õiget valida.

Milleks libesteid kasutatakse? 

Mõnikord esineb naistel tupe kuivust. Tupp pole piisavalt niisutatud, mistõttu tunneb naine ebamugavust või isegi valu. Libesti aitab ebamugavustundele lõpu teha ja teil taas seksi nautida.

Libesteid kasutatakse ka masturbeerimise tõhustamiseks. Nagu mainitud, parandab libesti libisemist, välistab liigset hõõrdumist ning hoiab ära suguelundite väga tundliku naha ja limaskestade kahjustamise. Ja seksleludega masturbeerimisel soovitame tungivalt nii meestel kui ka naistel libestit kasutada. Meestele mõeldud masturbaatoritel puudub loomulik niiskus, mida naise tupp pakub, seega seda tüüpi mänguasja ilma libestusaineta kasutamine ei ohusta mitte ainult teie meeli, vaid ka tundlikku nahka. Naised, kes kasutavad masturbeerimiseks erinevaid sekslelusid, ei tohiks samuti ilma libestita tegutseda.

Lõpuks, libesti on anaalseksi puhul hädavajalik. Päraku seinad on eriti tundlikud ja õhukesed, seega on neid väga lihtne kahjustada. Libesti võimaldab nautida libedat ja meeldivat anaalseksi ning kaitseb päraku seinu võimalike rebendite ja muude kahjustuste eest.

Libestite tüübid

Enne libesti ostmist on hea teada, milliseid tüüpe leidub ja milleks need sobivad. Libesteid on palju erinevaid, kuid siin on kõige populaarsemad:

  • Vee baasil;
  • Silikooni baasil;
  • Õli baasil;
  • Looduslik;
  • Hübriid.

Vee baasil libestid. Need on kõige populaarsemad seksimiseks kasutatavad libestid. Vee baasil libesteid toodavad paljud erinevad tootjad ning need on tavaliselt maitsetud, lõhnatud ja tundlikule nahale sobivad. Seda tüüpi toode on odav ja kergesti kättesaadav.

Kuna seda tüüpi libesti on vee baasil, imendub see kiiresti nahka ja kuivab seetõttu veidi kiiremini kui muud tüüpi libestid. Selle probleemi lahendamiseks on tootjad hakanud välja töötama vee baasil libesteid, mis sisaldavad täiendavaid kvaliteetseid niisutavaid aineid, näiteks aaloed või hüaluroonhapet. Need niisutajad toimivad hästi, kuna rahustavad nahka, vähendavad kuivust ja parandavad seksuaalvahekorda üldiselt.

Vee baasil libestid sobivad ideaalselt ka lateksist kondoomidega, seega kui kasutate seda tüüpi kaitset, võite julgelt sellise libesti valida.

Ja kuigi mainisime, et vee baasil libestid on enamasti maitsetud ja lõhnatud, toodetakse seda tüüpi tooteid ka spetsiaalseid oraalseksi jaoks. Vee baasil libestid on ohutud, mistõttu on need ideaalsed suuseksi ajal kasutamiseks. Valida saab paljude maitsete ja lõhnade vahel ning selline libesti parandab suuseksi kogemust.

Silikooni baasil libesti. Silikooni baasil libesti ei sisalda tavaliselt vett – mõnede jaoks on see eelis, teiste jaoks võib olla puudus.

Silikoonil põhinevad libestid pakuvad teist tüüpi libestitest erinevat tunnet, sest silikoon ei imendu nahka. Just see võib teie seksuaalellu täiesti teistusuguseid aistinguid tuua. Silikoon ei põhjusta allergiat, mistõttu ei koge enamik inimesi seda kasutades ebamugavust. Lisaks sellele kestab seda tüüpi libesti palju kauem kui teised.

Seega võib silikooni baasil libesti olla ideaalne, kui soovite toodet harvem uuesti peale kanda ja tahate seetõttu kauakestvamat toodet.

Õli baasil libestid. Õli baasil libestid on samuti äärmiselt kauakestvad, kuid need ei kesta nii kaua kui silikoon, sest nahk suudab õlisid endasse imada. Seda tüüpi libestid meeldivad neile, kellele meeldib loomulikkus, samuti sobivad need väga hästi erootiliseks massaažiks.

Kui kasutate seksides lateksist kondoome, ei tohiks seda tüüpi libestit valida, kuna õli suurendab kondoomi purunemise ohtu. Samuti ärge valige õli baasil libestit, kui teil olete korduvalt tupepõletikuga maadelnud.

Looduslik. Kui olete hoolas ja valite hoolikalt oma kosmeetikatoodete koostisosi, siis on naturaalsed libestid teie jaoks ideaalsed. Viimastel aastatel on seda tüüpi libestid väga populaarseks muutunud. Naturaalsed libestid sisaldavad ainult looduslikke või orgaanilisi koostisosi, seega on teie seksuaalakt äärmiselt ohutu. Seda tüüpi libestid sobivad eriti hästi tundlikule nahale.

Hübriid. Hübriid libestite puhul on tegemist kahte tüüpi libestite kombinatsiooniga. Need on tavaliselt vee ja silikooni baasil ning seega on neil mõlema tüübi omadused. Seda tüüpi libestid meeldivad neile, kellele ei meeldi rasvane tunne, kuid kes soovivad kauakestvat toodet.

Libesti täiendavad omadused. Nii vee kui ka silikooni baasil libestitel võivad olla mõningad lisamõjud, näiteks kuumutamine või jahutamine. Seda tüüpi toode pakub teravamaid aistinguid, suurendab suguelundite tundlikkust ja aitab kiiremini orgasmini jõuda.

yesyes

Kuidas libestit seksides kasutada?

Kui kasutate kondoomi, pange see peale ja kandke libesti otse sellele. Ja kuigi seestpoolt kergelt libestatud kondoomi võib pakkuda meeldivaid aistinguid, ei tohiks seda liigselt teha, kuna see võib põhjustada kondoomi maha libisemist.

Ja kui te ei kasuta armatsedes kondoomi ja eelistate muid rasestumisvastaseid meetodeid, kandke libestit otse tuppe või peenisele. Ärge unustage, et intiimsete piirkondade määrimine parandab ka eelmängu. Ja kui tegelete anaalseksiga, tuleks pärakut korralikult määrida. Kasutage igal juhul nii palju libestit kui soovite, kuid ärge anaalseksi ajal libestiga üle pingutage.

Milline libesti on anaalseksiks parim? 

Anaalseksi jaoks sobivad tavaliselt kõige paremini paksemad libestid. Oleme juba maininud, et päraku seinad on õhemad ja tundlikumad kui tupe seinad ning libesti aitab nende kahjustamist vältida.

Anaalseks suurendab sugulisel teel levivate nakkuste riski, seetõttu on kondoom hädavajalik, kui soovite neid vältida (välja arvatud juhul, kui olete pikaajalises suhtes ja nii teie kui ka teie partner on testitud). Samuti on väga oluline valida libesti, mis sobib lateksist kondoomidega kasutamiseks.

Tuleks arvestada ka sellega, et pärak imab vett kiiresti, mistõttu võib vee baasil libesti üsna kiiresti ära kuivada. Seetõttu on anaalmängude jaoks kõige levinum valik silikooni baasil libesti.

Kas libesti määrab seksi kvaliteedi?

Naisel võib erutamiseks kuluda palju kauem aega kui mehel. Kuid on hetki, mil partnerid pakatavad kirest ja tahavad teineteist meeleheitlikult ning hellitusteks pole lihtsalt aega. Sellisel juhul on libesti tõeline elupäästja.

Sageli arvatakse, et libestid ainult niisutavad mehe või naise suguelundeid ja tagavad kiire ettevalmistuse seksiks. Kuid need tooted ei paranda mitte ainult hõõrdumist, vaid lisavad ka täiendavaid aistinguid ja vürtsitavad seksuaalelu.

Siin on mõned faktid ja näpunäited:

1. Suguelundite kuivus. Kui teil esineb tupe kuivust, teil on raske erutuda või olete läbimas menopausi, võib libesti aidata teil taas seksist rõõmu tunda.

2. Libesti võib määrata vahekorra kestuse. See toode aitab teil seda kauem nautida ja ei lase teie partneril liiga kiiresti lõpetada. Tänu libedamale pinnale ja vähenenud hõõrdumisele saavad mõlemad partnerid kauem kestvat akti nautida.

3. Peenise suurus. Kui teie partneril on ebastandardse suurusega uhkus, on libesti hädavajalik. Libesti vähendab ebamugavustunnet ja võimaldab partneril palju sügavamale tungida.

4. Kuivuse tunne. Sageli põhjustab kondoomiga armatsemine ebapiisava määrimise tõttu sageli kuivust. Libesti vähendab seda tunnet ja võimaldab teil niiskust nautida.

5. Kas olete kuulnud, et libesti võib nakkusi ära hoida? Vahekorra ajal tekkiv hõõrdumine tõstab koheselt tupe temperatuuri ning soojus ja kõrge temperatuur loovad mikroobidele ja bakteritele paljunemiseks ideaalse koha.

Seega on ilmselge, et libestid pole mõeldud ainult naistele, kes on oma loomuliku niiskuse kaotanud, vaid ka kõigile, kes soovivad seksi kvaliteeti parandada. Loodame, et meie libestite ülevaade on aidanud teil otsuse langetada ja nüüd saate valida endale sobivaima libesti.

yesyes