Poissmehepidu on kord elus toimuv pidu, mida alati oodatakse, seega loodetakse, et vallalise peigmehe viimased hetked on lõbusad ja sündmusterohked. Tänapäeval korraldab poissmehepeo tavaliselt peigmehe parim sõber või vend, nii et peigmehe lähimad inimesed kannavad suurimat vastutust ja küsimus on, milliseid originaalseid ja lõbusaid asju teha?

Esimesed viited poissmeeste pidude kohta pärinevad 5. sajandist eKr, kui spartalased tähistasid oma vallalise sõbra viimast vallalise õhtut, tõstes tema auks toosti. Hiljem, 19. sajandil, oli tulevase peigmehe isa kohustus korraldada pidulik bankett, mille riietuskoodiks oli “must lips” ja meeskülalised pidid kandma smokingut. Pidulikul banketil austati tulevast pruutpaari ja tõsteti toosti. Alates 1990ndatest aastatest on USAs muutunud populaarseks lennata poissmeesteõhtule teise riiki või kutsuda meestele naistantsijaid.

Põhireeglid enne pidu

Sul võib peas olla mitukümmend ideed, mis sulle kõige paremana tunduvad, kuid enne poissmeesteõhtu korraldama asumist tasuks mõned asjad läbi mõelda ja teiste osalejatega kooskõlastada. Nagu igal pidupäeval, on ka poissmeesteõhtul oma etikett ja kindlad reeglid, siin on kõige olulisemad.

Kes peo korraldab?

Tavaliselt teeb seda tulevase peigmehe isamees või teised lähedased sõbrad, kuid pole ranget reeglit, et peigmees ei tohiks ise pidustust planeerida. Igal juhul on oluline tagada, et teave ürituse kava kohta jõuaks sujuvalt kõigi osalejateni ja et ei tekiks arusaamatusi.

Millal poissmeesteõhtut pidada?

Tavaline on poissmeesteõhtu tähistamine 1–3 kuud enne pulmi. Väga tark otsus on korraldada nii poissmeeste- kui ka tüdrukutepeod samal nädalavahetusel, et pruut ja peigmees saaksid sarnase, kuid samas täiesti erineva kogemuse.

Kui palju peaks peigmees peo korraldamises osalema?

Nagu juba varem mainitud, pole rangeid reegleid, peigmees ise otsustab. Oluline on välja selgitada, mida ta tahab ja ootab – on inimesi, kes armastavad üllatusi, kuid teised ei talu neid.

yesyes

Kes on poissmeesteõhtule kutsutud?

Selle peaks otsustama peigmees, kõik sõltub jällegi inimese soovidest. Tõsi, kõik poissmeesteõhtule kutsutud inimesed tuleks ka pulma kutsuda.

Kas paberkutsed on vajalikud?

Sellist formaalsust saab vältida, kuid me ei ela enam 19. sajandis – piisab, kui luua kõigi külalistega ühine vestlus ja samuti suhelda ka meili teel.

Kes maksab poissmeesteõhtu eest?

Tavaliselt maksab iga külaline peol toimuva meelelahutuse eest. Pidustuse peakorraldaja peaks enne poissmeesteõhtut teavitama külalisi ligikaudsest summast. Väga oluline reegel on see, et peigmees ise ei pea millegi eest maksma.

Kõige olulisem küsimus on, mida teha?

Meeste puhul on tõrgeteta pidu sageli raskem korraldada, seega ei tohiks jätta kõike viimasele minutile lootuses, et kõige tähtsam samm oli külaliste kutsumine ja kuupäeva valimine. On veidi naiivne oodata erilist õhtut ilma eelnevalt ettevalmistatud programmita. Tavaliselt seostame poissmeesteõhtuid rohke alkoholi, striptiisitaride, spontaanse hommikuni pidutsemise, lõbusate kingitustega (nagu seksinukud) jne, kuid me tahaksime teile pakkuda mõned originaalsemad ideed.

Ekstreemsport

Proovige kätt kaljuronimises, benji-hüpetes, langevarjuhüppes või paraplaaniga sõidus. Kui teate, et tulevane peigmees kardab kõrgust, valige veespordialad, nagu kanuu- ja purjelauasõit või lumelauasõit.

Alkoholivabriku ekskursioon

Ööklubis või baaris tarbitava kujuteldamatu alkoholikoguse asemel tehke hariv reis veinitehasesse, õlletehasesse või muusse piiritusetehasesse, vaadake, kuidas jooke valmistatakse ja destilleeritakse, ning degusteerige neid seejärel koos suupistetega.

Proovige golfi

Golf on delikaatne, rafineeritud ja äärmiselt mehelik spordiala, miks mitte proovida seda koos sõpruskonnaga? Väljasõit golfiväljakule võib olla ka kogu poissmeeste nädalavahetuse tipphetk. Üüri golfiväljaku lähedal talumaja ja veeda nädalavahetus meeste seltsis.

Kalapüük

See on veel üks tegevus, mis on sageli lahutamatult seotud meeste vaba aja veetmisega, nii et kui tulevane peigmees armastab kalastada, vaadake ilmaprognoosi, leidke sobiv koht ja minge. Loodus, mõnus tegevus ja rahu pakuvad unustamatuid elamusi.

yesyes

Nädalavahetuse reis

Tõeliselt ootamatu ja lõbus idee on lennata nädalavahetusel teise riiki, siis ei pruugi täpset programmi vaja minna, kohavahetus ja lõbus seltskond teevad oma töö ning seiklustest kindlasti puudust ei tule. Proovige linna parimaid baare ja klubisid ning veetke oma päevad vaatamisväärsustega tutvudes või rannas lösutades.

Hotell ja kasiino

Sage poissmeesteõhtu duo Hollywoodi filmides. Kuigi see ei pruugi tunduda originaalne, ei ole joogid, toit ja kogu öö mängimine kunagi õhtut rikkunud, eriti kui tulevane peigmees armastab pokkerit ja muid mänge.

Et öö oleks nagu filmis

Siin on mõned populaarsed filmid poissmeeste ja tüdrukute pidude kohta, mis inspireerivad teid või vastupidi, õpetavad teile, mida pidustuste ajal vältida.

„The Hangover“ (eesti k. Pohmakas) on 2009. aasta film kolmest sõbrast, kes otsustavad tähistada poissmehepidu Las Vegases. Öö möödub nii lõbusalt, et keegi neist ei mäleta, mis juhtus. Hotellitoast oleks nagu sõda üle käinud, wc-s nutab väike laps ja esikus möirgab tiiger, tuleb vaid välja mõelda, kust see kõik tuli ja pulma jõuda. Filmil on ka teine ja kolmas osa, mis räägivad samade sõprade edasistest seiklustest.

„The Best Man“ (eesti k. Isamees ) – 1999. aasta film Chicago kirjanikust, kes nõustub osalema oma parima sõbra pulmas ja olema isamees. Kõik ei lähe aga nii libedalt, kui tahaks. Kui peigmees saabub New Yorki, et veeta enne pulmi mõned päevad vanade sõpradega, selgub, et paljud neist on juba lugenud tema peagi ilmuva raamatu käsikirja, mis põhineb tema lähima sõpruskonna seiklustel.

„Very Bad Things“ (eesti k. Väga halvad asjad ) on süngelt humoorikas Ameerika komöödia, milles juhtuvad kõik kõige hullemad asjad, mida te võite ette kujutada oma poissmeesteõhtul. Peole tulnud prostituut sureb, mehed üritavad ta surnukeha varjata, kuid sellest saab teada peigmehe tulevane naine ja olukord läheb veelgi hullemaks.

„Crazy Rich Asians“ (eesti k. Aasia hullult rikkad ) – film jälgib noore Ameerika paari, Racheli ja Nicki lugu. Kui nad kutsutakse Singapuri oma parima sõbra pulma, otsustab Nick, et Rachelil on aeg kohtuda tema perega, kes samuti Singapuris elab. Perekond võtab Reicheli külmalt vastu, tekivad konfliktid ja taustal näeme pulmade ettevalmistusi – poissmeeste ja tüdrukute pidusid.

„Search Party“ (eesti k. Ärkamine Mehhikos ) – filmi keskmes on kolm sõpra, kellest üks abiellub järgmisel päeval oma kallimaga. Tulevane peigmees jagab avalikult kõiki oma hirme seoses abielueluga ning tema sõber otsustab peigmehe abielust päästa, avaldades pruudile vestluse üksikasjad. Pulmapäeval põgeneb vihane pruut Mehhikosse – kus pidid toimuma nende mesinädalad – ja peigmees lendab talle järele. Tema sõbrad mõistavad, et nad ei saa teda üksi jätta, seega suunduvad koos reisile.

„American Wedding“ (eesti k. American Pie: Pulmad ) – filmis “American Pie” on kangelased lõpuks küpseks saanud ja astunud kolledžisse. Nüüd valmistuvad Michelle ja Jim oma pulmadeks. Ükskõik kui palju nad ka ei tahaks, et nende pulmapidu oleks täiuslik, juhtuvad pidustuste ajal ikkagi kõige rumalamad ja ootamatumad stsenaariumid ning nad peavad püüdma keerulistest olukordadest välja tulla.

yesyes

3 asja, mida enne poissmeesteõhtut meeles pidada

Ära lase peigmehel teha midagi, mida ta hiljem kahetseb – sõprade kohus pole ainult lollitada ja lõbutseda, vaid ka takistada tulevast peigmeest teatavaid asju tegemast. Ta tänab teid hommikul. Näiteks ära lase tal oma eluga riskida, alkoholijoobes midagi ohtlikku ette võtta ega teise naisega magada.

Planeerige pidu selliselt, et kõik osalejad saaksid endale meelelahutust lubada – kõigil osalejatel ei ole ühesugused rahalised võimalused, seega oleks tore arvestada kõigi oma sõprade vajadusi, et keegi ei tunneks end ebamugavalt.

Tehke poissmeestepeo ajal midagi uut – isegi kui tundub, et te ei plaani pidustuseks midagi suurejoonelist, vaid lähete lihtsalt klubisse või baari, valige kohad, kus te pole kunagi varem käinud, või tegevused, mida peigmees pole varem proovinud.