Seksuaalsuhted ja rasedus. Inimesed käsitlevad seda teemat väga arglikult ja sageli ei julge ootavad emad selle kohta isegi oma naistearstilt küsida. Kas seksuaalvahekord kahjustab loodet ja selle arengut, kas raseduse viimastel nädalatel on võimalik seksida, kuidas naine end sel perioodil tunneb? Need ja paljud teised küsimused vaevavad esimest last ootavaid paare. Et te ei usuks alusetuid müüte või kuulujutte, oleme neile kõigile lõplikult vastanud!

Kas seks raseduse ajal on ohutu?

Kui tunnete seksuaalset iha ja soovite raseduse ajal seksida, võite seda julgelt teha. See on täiesti ohutu ja ei kahjusta loodet. Vahekorra ajal sisenemine ei saa loodet kahjustada, sest see on kaetud paksu lima kihiga, mis kaitseb emakakaela nakkuse eest. Beebit kaitsevad ka lootekott ja tugevad emakalihased.

Mõnikord võib loode hakata orgasmi ajal rohkem liikuma. Selle pärast ei tasu muretseda. See on tingitud sellest, et orgasm suurendab verevoolu ja südame löögisagedust ning loode tajub seda.

Võite praktiliselt kogu raseduse ajal armatseda. Arstid soovitavad raseduse viimastel nädalatel ettevaatlikumad olla. Uuringud näitavad, et vahekord võib raseduse lõpufaasis sünnituse esile kutsuda. Kuid pidage meeles, et sünnitust ei kutsu esile mitte suguakt ise, vaid sperma, mis seksimise käigus toodetakse. Sperma sisaldab prostaglandiini. See on hormoon, mis aitab emakakaelal pehmeneda ja avaneda ning võib vallandada kokkutõmbeid. Seetõttu soovitatakse naistele, kes on rasedust üle kandnud, sageli loomulikuks sünnituse esilekutsumiseks suguühte astumist.

Seksuaalvahekord raseduse ajal ei ole soovitatav, kui:

  • Algas verejooks;
  • Avastati platsenta previa;
  • Membraanis on tekkinud praod;
  • Ilmnevad raseduse katkemise tunnused;
  • Varasemad rasedused on lõppenud raseduse katkemise või enneaegse sünnitusega;
  • Kui lootevesi on juba jooksma hakanud.

Kuidas raseduse ajal armatseda?

Raseduse ajal tekitavad hormonaalsed muutused enamike naiste seas suuremat seksuaalset tungi ja ka keha muutuv kuju muudab nad seksuaalsemaks (eriti 13.-30. nädalal). Seega võib see periood olla põnevate avastuste ja kogemuste aeg! Ainus seksi segav element võib olla kasvav kõht, mis ei lase teil kõiki poose nautida. Kuigi misjonär tuleb mõneks ajaks unustada, on palju teisi poose, mida saab proovida ja end mugavalt tunda.

Transformeeritud misjonär. Selili poose ei soovitata, eriti raseduse teisel ja kolmandal trimestril, kuid kui suur „O“ saabub just selles poosis, pole vaja sellest naudingust siiski loobuda – peate poosi lihtsalt pisut muutma. Selili lamav naine peaks end veidi küljele pöörama (enne seda on soovitatav padi pepu alla panna). Samal ajal saab partner vahemaad vahekorra ajal reguleerida, taganedes või lähenedes. Sellele poosile annab erilise võlu võimalus üksteise kirest sädelevaid silmi jälgida!

Koer. See on üks kõige mugavamaid ja sensuaalsemaid poose. Selle poosi mitmekesistamiseks piisab, kui muuta armatsemise asukohta või kasutada abivahendeid, näiteks diivani seljatuge, mis on seljale mugavaks toeks. Koerapoos annab naisele võimaluse anda endale lisatõuge või usaldada see töö mehele, kes tahab oma teisele poolele meeldejääva õhtu kinkida.

Lusikas. See on ohutu ja passiivne, ei nõua naiselt palju energiat, seega sobib see ka raseduse viimastel kuudel. Peenise sissetung ei ole sügav, vältides võimalikku ebamugavustunnet. Samuti jätab see, nagu ka armastatud koerapoos, tee kliitori hellitamiseks vabaks.

Naine peal. Suur osa naistest saab orgasmi ainult peal olles. See versioon võimaldab mehel oma partneri keha nautida, samal ajal kui naine saab kontrollida tungimise sügavust ja liikumise tempot. Samuti on väga oluline, et kõhule ei pandaks raseduse ajal survet.

yesyes

Seks pärast sünnitust 

Statistika näitab, et 50% naistest on voodiga seotud probleemid esimese kolme kuu jooksul pärast sünnitust ja igal viiendal naisel on probleeme kogu esimese aasta jooksul. Paari intiimsust sünnitusjärgsel perioodil mõjutavad mitmed tegurid: sünnituse kulg, tüsistused või naise enda heaolu.

Günekoloogid soovitavad tavaliselt jätkata seksuaalsuhetega 6-8 nädalat pärast sünnitust. Seda aega on vaja selleks, et emakas taastaks järk-järgult oma esialgse kuju ja platsenta kinnituskoht paraneks. Kui sünnitus toimus keisrilõikega, kulub sama palju aega, et arm paraneks ja seks oleks mugav.

Enne seksuaalsuhete taastamist tasub külastada naistearsti, et veenduda keha on normaliseerumises ja samuti aitab arst teil valida kõige sobivama rasestumisvastase vahendi. On müüt, et naine ei saa kohe pärast sünnitust rasestuda. Menstruatsioon võib alata juba 28. päeval pärast sünnitust või ei pruugi alata kogu imetamisperioodi jooksul. Siiski pole te ikkagi raseduse eest kaitstud.

Tupp naaseb oma algasendisse 6-8 nädala jooksul pärast sünnitust. Kui soovite seda protsessi kiirendada, võite teha populaarseid Kegeli harjutusi. Suurepärane võimalus on ka spetsiaalsed tupekuulid.

Vahekord muutub pärast sünnitust sageli harvemaks nähtuseks, seda ka psühholoogilistel põhjustel. Äsja sünnitanud naised kahtlevad oma atraktiivsuses ja neil on kompleksid seoses oma muutunud kehakujuga. Pidage meeles, et teie praegune figuur on paratamatu, kuid ajutine nähtus ja laps õigustab igasugust välimuse metamorfoosi.

Sel juhul sõltub palju inimesest. Pärast sünnitust tunnevad nad ebamugavust, nad ei tea, millal on aeg intiimelu juurde naasta, vastsündinu hõivab kõik nende mõtted ja seksiks pole aega. Siiski ei tohiks seksi teemat edasi lükata ja tuleks püüda naist end uuesti seksikana tundma suunata. Seda saab teha võrgutava keele, õrnade puudutuste, massaaži, suudluste, aeglaste ja pikkade kontaktide abil.

Mõlemal partneril on oluline meeles pidada, et seksuaalelu ei lõppe lapse sünniga. Hoolivust ja õrnust on vaja mitte ainult lapsele, vaid ka vanematele. Ärge kasutage last põhjusena mitte seksida ja leidke aega, et romantikat ja kirge taaselustada. See aitab teil raskel perioodil rutiinis püsida ja tugevdab teie suhteid.

yesyes