Iga esimene kord on eriline. “Neitsit” peetakse traditsiooniliselt inimeseks, kes pole kunagi seksinud. Siiski on inimestel erinevad vaated sellele, mida tähendab “süütuse kaotamine”. Mõne jaoks on see esimene heteroseksuaalne suhe. Teiste jaoks võib see tähendada igasugust seksi, sealhulgas geide või lesbide seksi.

Kas oraalseks/anaalseks/masturbatsioon/sõrmega rahuldamist loetakse süütuse kaotuseks?

See on keeruline küsimus ja jällegi on inimestel erinevad arvamused. Pole tähtis, mida sa arvad, pea meeles, et võid suguhaigusi edasi anda kõigil neil viisidel. Ja olenemata sellest, mida sa pead “süütuseks”, on kõige tähtsam olla valmis igasuguseks seksuaalseks tegevuseks. Neitsiks olemises ei ole midagi halba ja sa ei peaks tundma vajadust kiirustada oma süütuse kaotamisega.

Tema ei ole süütu, aga mina olen

Ära tunne end alaväärsena – hea armastaja ei ole keegi, kellel on palju kogemusi, vaid keegi, kes on sensuaalne ja tundlik. Ja eeliseks on see, et sa ei tunne survet olla nende esimene. Ta on kogenum, mis on hea, sinu partner teab, mida oodata.

Kas ma tundun kogenematu, kui tunnistan, et see on minu esimene kord?

Ei – ole oma partneri suhtes aus, anna talle teada, et sa ei ole seda veel kellegi teisega kogenud. Sa ei tee endale häbi, öeldes: “Ma olen süütu!” Kui te olete piisavalt lähedased, et seksist mõelda, siis peaksite olema piisavalt lähedased, et ausalt rääkida. Kui ta teab, et see on sinu esimene kord, on su partner ettevaatlikum.

Kuidas ma tean, kas olen valmis?

Kui sa pole kindel, kas oled valmis, siis tõenäoliselt ei ole. Ära lase oma sõpradel end survestada lihtsalt sellepärast, et teised on seksinud. See ei tähenda, et ka sina pead seda tegema. Ja kas oled kindel, et nad räägivad tõtt? Ära tee kunagi midagi sellist, mis paneb sind ja su partnerit end ebamugavalt tundma.

Kõige tähtsam on see, et sa oleksid rahul iseenda ja sellega, mida sa teed, ning et sa kaitseksid ennast. Turvalisus ei tähenda mitte ainult füüsilisi riske, nagu rasedus ja sugulisel teel levivad haigused, vaid ka emotsionaalseid riske.

Oota, kuni sul on veidi aega enda jaoks – kui keegi poole peal sisse astub, rikub see garanteeritult meeleolu!

Kas oled oma partnersuhtega rahul? On ainult üks esimene kord, ja kui teed seda võõrastega peol, võid seda kahetseda. Kahjuks ei seksi paljud inimesed enam kunagi inimesega, kellele nad süütuse kaotasid. Veendu, et oled õige inimesega ja keda sa usaldad.

Kui oled valmis seksima, veendu, et sul on kondoomid ja sa tead, kuidas neid kasutada.

Planeerimine aitab – räägi oma partneriga, veendu, et olete mõlemad valmis ja et teil on kondoomid või muud rasestumisvastased vahendid. Oota, kuni sul on veidi aega enda jaoks – kui keegi poole peal sisse astub, rikub see garanteeritult meeleolu!

“Otsustasime natuke oodata, enne kui seda teeme. Ma mõtlen, me suudlesime ja katsusime teineteist ja nii edasi, tead, see läheb lihtsalt iga kord natuke kaugemale.”

yesyes

Võtke kasutusele ettevaatusabinõud

Kui oled piisavalt küps, et seksist mõelda, siis peaksid sa olema piisavalt küps, et rääkida kondoomidest. See, et keegi on süütu, ei tähenda, et tal ei ole sugulisel teel levivat nakkushaigust, nagu HIV, kuigi selle tõenäosus on kindlasti väiksem.

“Ma tean, et olime mõlemad väga närvis, kuid rääkimine ja naermine aitasid tõesti. Lisaks veendusime, et midagi drastilist ei juhtu. Kuigi me armusime teineteisesse, ei tahtnud me tõesti 17-aastselt last saada ega oma tervist ohtu seada. Seega läksime koos kliinikusse ja saime teada, et muret pole.

Kas ma võin esimesel korral rasestuda?

Jah! Mis tahes seksuaalvahekorra ajal võid rasestuda ja isegi siis, kui teed seda vannis või püsti seistes. Kui tunned, et oled valmis lapsevanemaks saama, kasuta rasestumisvastaseid vahendeid.

“Ma olen 15, mu poiss-sõber on 16 ja me oleme käinud paar kuud. Ühel päeval olime kahekesi tema magamistoas…. Järgmine asi, mida ma mäletan, oli seks. Ma ei muretsenud, sest ma ei arvanud, et midagi võiks juhtuda. Aga ma eksisin väga. Kaitsmata seksist on möödas 2 kuud ja nüüd saame lapse.”

Kas see on valus?

Paljud tüdrukud muretsevad, et esimest korda seksides teeb see haiget. See võib olla valus, kuid tavaliselt mitte väga valus, ja mõned tüdrukud veritsevad veidi. Veritsus tekib tavaliselt seetõttu, et tüdrukul on neitsinahk, mis esimesel korral rebeneb.

“Ma ei olnud erutunud ja see tegi väga haiget. Ausalt öeldes poleks ma kunagi arvanud, et see nii valus on.”

“… Aga minu esimene kord oli fantastiline. VÕIMALIK!”

Neitsinahk on õhuke nahk, mis jookseb mööda tüdruku tupe avaust ja kaitseb teda, kui ta noor on. Sellel on teatud avaused, mille kaudu saab veri menstruatsiooni ajal välja voolata. Mõnikord võib tüdrukute neitsinahk rebeneda, ilma et nad seda teaksid – see võib juhtuda spordi või ratsutamise ajal.

Poistele ei tohiks esimene kord haiget teha, kuid partneri jaoks võib see olla lihtsam, kui teha seda õrnalt ja aeglaselt – proovige see mõlema jaoks eriliseks teha.

“Kuidas? – Noh, seda on raske kirjeldada, sest ma pole kunagi midagi sellist tundnud. Olen masturbeerimise ajal saanud orgasme, kuid jagada ennast kellegagi, keda armastad ja austad, oli väga tore. See tõi meid üksteisele lähemale.”

yesyes

Kas me jõuame kulminatsioonini?

Esmakordne seks ei ole alati valus, ​aga mitte alati meeldiv. Mõned paarid ütlevad, et nad mõlemad nautisid seda esimest korda, teised aga ütlevad, et kumbki neist ei saanud orgasmi. See on individuaalne, lihtsalt ära oota alguses liiga palju – nagu iga asja puhul, kulub oma keha ja partneri keha tundmaõppimiseks veidi aega. Lihtsalt veendu, et oled valmis ja kasutad rasestumisvastaseid vahendeid. Räägi oma partneriga ja muuda see teie mõlema jaoks eriliseks.

Tunded pärast seksi

Peale esimest seksi võib sul tekkida palju emotsioone. Kui see ei olnud planeeritud või kui tundsid, et sind sunniti seda tegema, siis võid tunda end halvasti või juhtunut kahetseda. Sinu ootused mõjutavad ka sinu tundeid. Tunded sõltuvad ka sellest, kas sul õnnestus rasestumisvastaseid vahendeid korralikult kasutada.

Sõltumata sinu kogemusest võivad asjad muutuda. Rääkimine võib aidata vabaneda takistustest või muredest. Sulle võib tunduda, et teie suhe on saavutanud uue ja erilise intiimsuse taseme.

Kui sul on olnud halb kogemus, mis muudab sinu suhtlemist selle inimesega, ei jää see püsivaks mustriks.

Sa ei pea uuesti seksima ei tema ega kellegi teisega. Kui sa ei ole rasestumisvastaseid vahendeid kasutanud, ei tähenda see, et sa ei saa neid tulevikus kasutada.

yesyes