Siin on müüte purustav tõde: pole tõestatud, et ükski konkreetne seksuaalasend suurendaks rasestumise tõenäosust. Aitab vaid see, kui sperma jõuab võimalikult lähedale emakakaelale – kanalile, mis ühendab tuppe ja emakat. Üks võimalus selleks on veenduda, et peenis siseneb seksuaalvahekorra ajal sügavale. Millised on siis parimad sekspoosid rasestumiseks?

Koerapoos

yesyes

Koerapoos on seksipoos, kus inimene seksi ajal kummardub, põlvitab neljakäpakil või lamab kõhuli. See stiil on üks selja tagant sisenemise poosidest. Koerapoosi võib selles asendis pidada ka seksiks ilma penetratsioonita.

Mis tahes sügavat penetratsiooni võimaldav asend aitab seemnerakkudel emakakaelale võimalikult lähedale jõuda ja suurendab rasestumise tõenäosust. Kutsikapoos, kui mees siseneb neljakäpukil olevasse, teeb just seda. Tegelikult usuvad mõned teadlased, et silmsideme puudumine on sundinud inimest bioloogiliselt sekspoosist välja arenema, otsides intiimsemat varianti, mis omakorda soodustab stabiilseid ja kauakestvaid suhteid.

Kassipoos

yesyes

Selles poosis peaks mees tahapoole nõjatuma, et ta saaks naisele võimalikult lähedale. Mehe keha näib libisevat üle partneri keha, samas peavad nad teineteise suguelunditele suruma. Mees peaks oma puusad langetama nii, et naise häbe hõõruks vastu peenise juurt. Kassipoos stimuleerib kliitorit, aidates naisel tõhusalt orgasmi saavutada ja rasestuda.

Kääride poos

yesyes

Selles poosis ümbritsevad partnerid teineteist jalgadega ja toetavad end kätele. Kuigi kääride poos võib esialgu tunduda ebamugav, stimuleerib õigete nurkade leidmine tundlikke punkte ja ebatavaline penetratsiooninurk pakub tõelist naudingut! See asend tagab ka sügava penetratsiooni, mis võib aidata spermal kiiresti emakakaelani jõuda.

Teie jaoks kõige meeldivam poos

Olukord ise on vähem tähtis kui see, kuidas te end selles tunnete. Näiteks on mõned teadusuuringud näidanud, et pikem eelmäng ja suurem seksuaalne erutus enne ejakulatsiooni suurendab spermatosoidide arvu. Kui konkreetne olukord on põnevam, võib see suurendada viljakust – lihtsalt pole teada, kui palju.

Mõned uuringud on näidanud, et naise orgasm vahetult enne ejakulatsiooni, selle ajal või mõnda aega pärast seda suurendab raseduse tõenäosust. Poosid, mis võimaldavad naisel kliitorile lisastimulatsiooni pakkuda, võivad rasestumist soodustada.

Teadlased on kaalunud cunnilinguse võimalikku bioloogilist eesmärki paljunemisel. Nii inimesed kui ka mõned loomad tegelevad oraalseksiga, kuigi võiks eeldada, et sel on paljunemisega vähe pistmist. Siiski leiti, et cunnilingus suurendab hiljem vahekorra ajal toodetavate spermatosoidide hulka.

yesyes

Millal on parim aeg armatsemiseks?

Parim aeg rasestumiseks on teie menstruaaltsükli kõige viljakam aeg. See on viis päeva enne ovulatsiooni ja ovulatsioonipäev ise. Nendel päevadel seksimine annab teile parima võimaluse rasestuda.

Ovulatsiooni ajal vabaneb teie munasarjast küps munarakk. See muna liigub läbi munajuhade emakasse. Sellel teel kohtub sperma munarakuga ja viljastab selle. Sperma suudab ellu jääda umbes viis päeva. Seega, kui üritate rasestuda, on teie eesmärk, et munajuhas oleks ovulatsiooni ajal elusad spermatosoidid.

Kuidas ma tean, et mul on ovulatsioon? Üks võimalus on lugeda oma tsükli päevi. Pidage oma menstruatsioonitsükli kohta kalendrit või kasutage nutiseadmes olevat rakendust. Iga tsükkel algab teie menstruatsiooni esimesel päeval ja lõpeb päev enne järgmise menstruatsiooni algust. Otsige oma tsükli keskpaika – kui teie tsükkel kestab 28 päeva, toimub ovulatsioon tavaliselt umbes 14. päeval.

Kuid mitte kõigil naistel pole ovulatsioon tsükli keskel. Kui teil on raskusi rasestumisega ja kahtlustate, et ovulatsioon võib toimuda varem või hiljem kui tsükli keskel, rääkige oma arstiga mõnest muust ovulatsiooni kinnitamise meetodist. Võite jälgida ka järgmisi tunnuseid, mis viitavad ovulatsioonile:

  • Muutused tupevooluses. Ovulatsiooni ajal muutub eritatav lima läbipaistvaks ja paksuks, umbes munavalge konsistentsiga.
  • Apteekides on saadaval ka käsimüügis olevad ovulatsioonitestid. Need testid otsivad uriinist hormoonaalseid muutusi ja aitavad teil teada saada, millal on ovulatsioon kõige tõenäolisem.
  • Keha basaaltemperatuuri (BT) tõus. Teie kehatemperatuur tõuseb veidi pärast ovulatsiooni. Seda saate mõõta basaaltemperatuuri termomeetriga enne hommikul voodist tõusmist. See näitab siiski ainult seda, et ovulatsioon on juba toimunud. Kui aga jälgite oma temperatuuri mitme tsükli jooksul, saate tagantjärele näha, millisel tsüklipäeval ovulatsioon tavaliselt toimub.

Muud näpunäited 

  • Tõstke puusad üles. Abiks võib olla puusade tõstmine, mida saab teha patjade abil. Nii on naise emakakael avatud nii suurele hulgale spermale, kui mees suudab välja lasta.
  • Orgasm. Lõpuks, kuigi sellel pole mingit pistmist sekspoosiga, on uuringuid näidanud, et naise orgasm on rasestumise seisukohalt oluline. Uuringute kohaselt käivitab naise orgasm kokkutõmbed, mis võivad spermat emakakaela suruda. Nii et ärge unustage rasestumisel lõbutseda!

yesyes