Intiimsuhted on iga täiskasvanu elu oluline osa ja neil on juba ammu rohkem kui ainult reproduktiivne funktsioon, nii et kõik selle teemaga seotud probleemid võivad olla ebameeldivad nii füüsiliselt kui ka psühholoogiliselt. Eriti meestele. Veebisaidil Urology Health avaldatud artikli kohaselt mõjutab erektsioonihäire üle 30 miljoni mehe. Erektiilne düsfunktsioon, tuntud ka kui impotentsus, on seisund, mille korral mehe peenis ei ole seksuaalvahekorraks piisavalt jäik.

Kuna selle häire põhjused on erinevad, on ka ravi erinev. Nende osas tuleks konsulteerida uroloogiga, kuid üks võimalus, mis võib seksuaalelu kvaliteeti vähemalt ajutiselt parandada, on peenisepump. Seda ei kasuta mitte ainult erektsioonihäirega inimesed, vaid see on tõesti tõhus, kui elad selle probleemiga, aga ei soovi alustada meditsiinilist ravi.

Mis see on ja kuidas see toimib?

Nagu varem mainitud, on peenisepump üks paljudest impotentsuse ravimeetoditest. Neid meestele mõeldud seksitooteid on tõesti lihtne käsitseda. Tavaliselt koosneb see peenisele sobivast silindrist, peenise laiusest rõngast ja akuga või käsitsi juhitavast vaakumseadmest, mis eemaldab silindrist õhu ja põhjustab erektsiooni. Peenisepump on kõige tõhusam mõõduka erektsioonihäirega meestel.

Allpool on toodud juhised pumba kasutamiseks.

 • Enne kasutamist raseeri karvad intiimsetes kohtades, sest need võivad silindrisse kinni jääda ja nende väljatõmbamine on väga valus protsess;
 • Alusta silindri asetamisest peenisele, ärrituse vältimiseks võid kasutada libestit;
 • Aktiveeri akutoitel seadme vaakum või hakka õhku käsitsi silindrist välja tõmbama. Rõhumuutus põhjustab vere voolamise peenisesse, mis võib võtta paar minutit;
 • Kui protsess on lõppenud, võid silindri eemaldada ja jätkata seksuaalvahekorda.

Tavaliselt koos pumbaga komplektis oleva peeniserõnga saab peale pumba toru eemaldamist peenisele asetada. Seda kasutatakse erektsiooni säilitamiseks, piirates peenise verevoolu. Oluline on meeles pidada, et rõngast on soovitatav hoida mitte kauem kui 30 minutit, sest vastasel juhul võib see takistada vereringet ja kahjustada peenist.

Peenisepumba eelised

 • Tõhus enamikule kasutatele. Erektsiooni kestus on loomulikult individuaalne, kuid keskmiselt võib see kesta kuni 30 minutit.
 • Seadmed on erinevalt ravimitest ohutud ja neil ei ole kõrvalmõjusid.
 • See vahend on odavam kui ravimid, mida tuleb regulaarselt kasutada.
 • Selle kasutamisel ei ole piiranguid – mõned inimesed võivad vajada mitu korda päevas.
 • Pump on efektiivne ka pärast selliseid protseduure nagu eesnäärme operatsioon või kiiritus eesnäärmevähi korral.
 • Seda võib kasutada koos ravimitega, täiendavaid kõrvaltoimeid pole tuvastatud.
 • See on mitteinvasiivne – nähtava mõju saavutamiseks ei ole vaja operatsiooni, ravimeid, süsti jne.

Võimalikud riskid

Kuigi peenispumpa on äärmiselt lihtne kasutada ja sellega ei kaasne peaaegu mingeid terviseriske, peaksite järgima kõiki pakendil olevaid juhiseid, et vältida olukorra halvenemist. Kolm peamist ohtu:

Liigne õhurõhk võib peenist kahjustada – ebaõige kasutamise korral võib tekkida kerge verejooks peenise all ja väikesed punased laigud nahal.

Seade võtab ära intiimse akti spontaansuse – see risk pole enam füüsiline, vaid psühholoogiline. See võib tekitada inimeses ebamugavustunnet, kuid tuleb mõista, et lisaseadmete kasutamine ei ole häbiväärne, kõige tähtsam on see, et need on tõhusad ja kasulikud. Kui see põhjustab sulle psühholoogilisi raskusi, räägi kõigepealt oma partneriga.

Pööra tähelepanu kasutatavatele ravimitele – kui te võtate verevedeldajaid, võib sul olla suurem risk sisemise verejooksu tekkeks. Verehäired, mis põhjustavad trombide tekkimise riski, võivad takistada pumba ohutut kasutamist. Selles osas tuleks konsulteerida arstiga.

Pumpade tüübid

Peenisepumpasid tänapäeval palju erinevaid tüüpe, mis erinevad pisut oma tööpõhimõtete poolest.

Vesi – seda tüüpi seadmed ei kasuta mitte ainult vaakumit, vaid ka vee tekitatavat rõhku. Need on äärmiselt tõhusad ning pärast kasutamist on tulemused ülimalt silmatorkavad ja püsivad kauem.

Veepumpa kasutatakse vannis – sa peaksid täitma vanni sooja veega, lamama ja lõdvestuma, seejärel sisestama peenise pumba sisse ja pumpama ringikujuliste liigutustega. Rõhku saad reguleerida klapiga, mille kaudu eemaldatakse liigne vesi; Mida rohkem vett silindrisse siseneb, seda suurem on rõhk.

Õhk – klassikalised seadmed, mille kasutamisest, tööpõhimõttest ja ülesehitusest on juttu teksti alguses.

Elektriline – need pumbad saavad mehe eest ära kogu töö, piisab vaid sisse- või väljalülitusnupule vajutamisest ja need töötavad automaatselt. Lisaks sobivad need eriti hästi meestele, kes terviseseisundi tõttu – näiteks halvatus, Parkinsoni tõbi, lihasdüstroofia vms – lihtsalt ei suuda seadet füüsiliselt kontrollida.

Levinumad müüdid

Veebipõhine meditsiiniajakiri Web MD toob välja kaks peamist eksiarvamust, mis inimestel nende seadmete kohta on:

Nad suurendavad peenise suurust püsivalt 

Pumpade toime on lühiajaline, kestab umbes 20 minutit. Kui kasutad peeniserõngast, saad seda pikendada kuni 30 minutit, kuid see ei muuda sinu peenise suurust püsivalt.

Pumbad on mõeldud ainult erektsioonihäiretega inimestele

On inimesi, kellel ei ole probleeme erektsiooniga, kuid kes kasutavad pumpasid naudinguks, nad naudivad seda protsessi ja intiimses mängus võib see olla seotud suurema võimu ja domineerimisega partneri üle.

Pumbad naistele

Tuleb välja, et on olemas ka naiste pumbad. On olemas pumbad ainult kliitorile ja need, mis stimuleerivad kogu tuppe.

Nende eesmärk on sama, mis meestel:

 • Meelitada verd suguelunditesse, et suurendada tundlikkust ja erutust;
 • Parandab tupe välimust – muudab selle pringimaks.

Neid saab kasutada enne vahekorda, kui te kaebate tupe kuivuse ja erutusraskuste üle – seadme stimulatsioon stimuleerib loomulikku määrimist – aga ka põhilise vahendina seksuaalseks mänguks.

Selle mänguasja esmakordsel kasutamisel võib tunne olla kummaline ja ebatavaline, harjumine võib võtta aega, kuid pumpade kasutamine on täiesti ohutu, järgi lihtsalt juhiseid:

 • Seadmega tutvudes uuri, kus asub rõhualandusklapp, et saaksid seda vajadusel vähendada;
 • Määrige kaane servad veepõhise määrdeainega, et tagada maksimaalne tihedus;
 • Kuigi koos partneriga mängimine võib olla lõbus, peaksid esimesel korral seda üksi kasutama, et mõista, kui suur surve on sinu jaoks õige ja kui palju on liiga palju;
 • Kõige tähtsam on kuulata oma keha. Valu on signaal, et midagi on valesti.

Pole vahet, mis otstarbel pumpasid kasutama hakatakse – seksuaalhäirete parandamiseks või magamistoas uute aistingute avastamiseks, tuleks alati järgida nende kasutusjuhiseid ja hoolikalt jälgida, kuidas keha reageerib. See hoiab ära vigastused ja parandab sinu seksuaalelu kvaliteeti.