Võime olla õnnelikud, et tänapäeva ühiskond on üha vabam ja avatum intiimelu puudutavatele aruteludele. Seksuaalkasvatus on rahuldustpakkuva suhte jaoks oluline. Teatud teemad selles valdkonnas on aga inimeste jaoks endiselt ebamugavad. Üks neist on oraalseks.

Ja pole ka ime, miks. Seda ümbritsevad ju kõikvõimalikud müüdid ja negatiivsed hoiakud. Siiski tasub mõista, et sellest hoolimata on suuline vahekord lihtsalt üks seksivorm, mis rikastab seksuaalkogemust.

Selles artiklis heidame pilgu levinud müütidele ja anname mõned näpunäited, mis võivad julgustada sind oraalseksi mängudesse sukelduma.

Müüt nr 1. Oraalseks ja kunnilingus ei ole üks ja sama

Pole tõsi. Kõigepealt tuleks defineerida, mis on oraalseks ja mida see sisaldab? Oraalseks on mitmesugused seksuaalsed tegevused, mida partner sooritab suu (huulte, keele, hammaste ja kõri) kaudu.

  • Fellatsioon on mehele sooritatud suuseksi;
  • Kunnilingus viitab naisega sooritatud oraalseksile;
  • Rimming viitab inimese päraku suulisele stimuleerimisele.

Seega fellatsioon, kunnilingus, rimming – kõik need mõisted kuuluvad oraalseksi alla.

Müüt nr 2. Oraalseks on ohutu

Pole tõsi. See on selles mõttes ohutu, et oraalseksi ajal ei saa rasestuda.

Siiski tasub meeles pidada, et võite nakatuda või edasi anda mõnda sugulisel teel levivat infektsiooni (STI). On tõendeid selle kohta, et naistel, kes masturbeerivad suu kaudu, on suurem risk haigestuda vaginaalsesse soori. Andja jaoks on risk suurem kui saaja jaoks. Seda seetõttu, et doonor puutub tõenäoliselt kokku suguelundite vedelikega.

Samuti on risk suurem, kui sul on sisselõiked, haavandid või haavad. Väldi pärast oraalseksi harjamist või hambaniidi kasutamist, kuna see võib põhjustada igemete veritsemist. Kui soovid suud värskendada, võid seda loputada või imeda piparmündikommi. HIV-i on võimalik saada ka oraalseksi ajal, kuid tõenäosus on väiksem kui ebaturvalise vaginaalse või anaalseksi ajal.

Riskide vähendamiseks soovitame omakorda, et naudiksid suuseksi ohutult. Seetõttu soovitame mehel oraalseksi ajal kasutada kondoomi, vähendades sellega sugulisel teel levivate haiguste riski. Kui sulle ei meeldi tavaliste kondoomide maitse, proovi maitsestatud kondoome või spetsiaalseid suuseksi libesteid.

Kasuta spetsiaalseid salvrätikuid naisega suuseksi ajal või rimmingut tehes. See on väike õhuke lateksi- või plastikleht, mis toimib tõkkena tupe või päraku ja suu vahel, takistades STI-de levikut.

Müüt nr 3. Oraalseks on alandav

Pole tõsi. Mõned teist mäletavad ilmselt oma teismeliste aastaid ja nalju, mida noored tegid “imemise” kohta. Praktiliselt kõikidel juhtudel öeldi selliseid fraase alandamise eesmärgil ja selles usus, et see võib lisada noorele inimesele “karmust”.

Just sellised meie alateadvusesse jäänud mälestused võisid mõjutada kujunenud seisukohta, et oraalseks on alandav asi. Lisaks on seda paljudel juhtudel kujutatud ka populaarses pornograafias.

Tõde on see, et tavaliste täiskasvanute maailmas pole oraalseks ei häbiväärne ega vastik. Tasub meeles pidada, et see on lihtsalt seks, selle vorm.

Mõnikord võib oraalseks tunduda alandav, sest sinu partner teeb teatud tegevusi, alates jämedast, lubamatust juuste kitkumisest kuni ebasobiva lõpetamiseni. Siin kehtib aga sama reegel, mis igal pool mujal: suhtle. Pärast korralikku vestlust avastad kindlasti oraalseksi kaunid küljed.

Lisaks ei ole oraalseks kindlasti alandav, sest hetkel, kui sa seda oma partnerile teed, on jõud sinu poolel. Mida see tähendab? Sina pakud naudingut ja ainult sina kontrollid olukorda. Selline rollide ümberpööramine muudab seksi väga rikastavaks.

yesyes

Müüt nr 4. Oraalseks on ainult suukaudne

Pole tõsi. Siiski ei taha me sind eksitada: oraalseksi nimetatakse suuliseks, kuna seda tehakse suu kaudu. Kuid selleks, et partnerile veelgi suuremat naudingut pakkuda, on soovitatav mitte unustada kasutada ka teisi kehaosi.

Tehnikaid on soovitatav vaheldumisi kasutada mitmel põhjusel. Esiteks võib kiire ja üksluine tegevus tekitada väsimust seda sooritavas pooles. Lisaks võib liiga vähe dünaamilist seksi tüüdata ka teist poolt. Seetõttu on soovitav kasutada käsi ja paitada partneri meeldivaid erogeenseid tsoone.

Sama kehtib ka meeste kohta. Ärge piirduge seksimise ajal ainult suu ja suguelunditega. Ole leidlik, improviseeri. Paita ja suudle reie sisekülgi, põlveõndlaid, kaela, kõrvu ja jalgu, sest need on kuumad kohad, mida ei tohiks kunagi ignoreerida. Kasutage ka sekslelusid: kliitori stimulaatorit, vibraatorit, anaaltappe ja muidugi käsi.

Müüt nr 5. Oraalseks on kaasaegne uuendus

Pole tõsi. Internetis leidub isegi arusaamu, et oraalseks on olnud olemas nii kaua, kui inimesed on siin maa peal elanud. Tõepoolest, esimesed jäljed suuseksi kohta on jäädvustatud iidsetel Egiptuse joonistustel. On isegi müüt, et Osirise, kes tapeti oma venna poolt, äratas ellu tagasi tema õde Iris… riista abil.

Nii piinlik kui see lugu ka ei kõla, on tõde see, et oraalseks on väga vana nähtus. Tõsi, erinevatel perioodidel peeti seda (nagu ka teisi seksivorme) keelatud teemaks. Sellest hoolimata hakkasid inimesed läänes oraalseksi harrastama ja sellest rääkima eriti 20. sajandil. See seksivorm sai populaarseks, kui rohkem tähelepanu pöörati naiste seksuaalsele naudingule ja vastastikuse orgasmi kasvavale tähtsusele.

Müüt nr 6. Ananassi söömine muudab sind… maitsvamaks

Pole tõsi. Paljud mehed usuvad, et ananassi söömine muudab nende sperma maitse paremaks. Kuid selle fakti tõestamiseks puuduvad teaduslikud faktid. On tõsi, et kahjulikud harjumused, nagu suitsetamine, alkohol, narkootikumid, ebatervislik toitumine ja kohv, mõjutavad tõendatult kehavedelike maitset või lõhna, nii et tervislike eluviiside järgimisega tapad kindlasti rohkem kui ühe kärbse. Teisest küljest ei ole tulemused kindlasti kiired: tulemuste nägemiseks tuleb nende harjumustega elada. Nii et suure koguse ananassimahla joomine ei muuda sind kindlasti magushapuks Pina Coladaks.

yesyes

Müüt nr 7. 69 on parim ja mitmekülgsem poos

Pole tõsi. Kuigi paljud inimesed kujutavad ette, et 69 on suuseksi kõige populaarsem asend, on see vaieldav. Kuigi me ei taha seda poosi kuidagi halvustada, pole see mõne inimese jaoks õige.

Liiga palju… tagumikku. Kaugeltki mitte kõik inimesed ei aktsepteeri mõtet, et nägu on oraalseksi ajal nii päraku ja partneri jalgade lähedal. Ja kuigi silmad sulgeda, mitte vaadata, pole lõõgastumine sugugi keeruline, piisab sellisest detailist, et poos seksuaalmenüüst eemaldada.

Keskendumisraskused. Pole tähtis, milline partner on selles poosis üleval, milline partner on all. Peaasi, et paljudel inimestel on raske keskenduda ja nautida tunnet, et nad saavad samaaegselt naudingut ja annavad selle kellelegi teisele. Oraalseks, erinevalt tavalisest vaginaalsest, nõuab teatud lisapingutusi, et hoolitseda selle eest, kuidas oma partnerile naudingut pakkuda. Kui su keha raputavad samaaegselt partneri naudingu lained, on raske oma liigutusi tõhusalt kontrollida ja kui sa rütmist välja tuled, oled jälle tagasi oma eelmise erutuse tasemel. Tulemuseks on täieliku naudingu puudumine ja kaotatud võimalus pakkuda oma partnerile rohkem naudingut.

Lõpetamise hetk. Orgasmi ajal tõmbleb keha sageli tahtmatult. Mõlemad partnerid võivad ajutiselt kaotada kontrolli oma liigutuste üle. Kui teistes asendites ei ole see oluline asjaolu, siis 69 puhul on see väga oluline.

Hügieen. Arusaadavatel põhjustel on hügieeniküsimus äärmiselt aktuaalne. Väikseimgi probleem puhtuse või lõhnaga – ja selline poos võib muutuda täielikuks kannatuseks. Nii et kui sa alles valmistud seda proovima, siis ära unusta täiuslikku puhtust!

Seega, kui nõustud mõnega neist punktidest, soovitame valida muud asendid.

Müüt nr 8. Ta võib urineerida

Pole tõsi. See on bioloogiliselt praktiliselt võimatu. Erutunud mehe suguelundid ei suuda uriini eritada. Kui sul on sellised hirmud, siis pea meeles, mis juhtub, kui ta hommikul tualetti läheb. Sa rahuned kohe!

yesyes

Müüt nr 9. Naine ei koge orgasmi oraalseksi ajal

Pole tõsi. Ikka veel usutakse, et naised saavad orgasmi ainult vaginaalselt ja et oraalseks võib olla suurepärane eelmäng ja sissejuhatus edasistele mängudele. Siiski võime kinnitada, et see on müüt. Medical Daily andmetel kogeb 53 protsenti naistest, kes on teinud oraalseksi oma partnerile, selle ajal orgasmi. Samal ajal väidab see allikas, et ainult 15 protsenti naistest saavad orgasmi ainult vaginaalselt, seega võib järeldada, et ülejäänud vajavad täiendavat stimulatsiooni ja oraalseksi peetakse suurepäraseks alternatiiviks.

Müüt nr 10. Oraalseks on vaid eelmäng

Oraalseksi ei peeta ainult eelmänguks. Muidugi võib see olla, kuid see on sama intiimne ja mõnikord isegi intiimsem kui vaginaalne seks.

Kuigi suuseksi kasutatakse sageli eelmänguna, on see tegelikult midagi enamat. Sellega ei tohiks kiirustada – selle asemel kasutage seda hetkeks sobiva atmosfääri loomiseks.

Kui mees teeb naisele suuseksi, on oluline, et ta ei jõuaks kohe tema kliitori juurde. Sellele tuleb läheneda. Kiusa teda tupe ümbruses ja reie sisekülgedel kergete suudluste ja õrnade hellitustega. Seejärel puuduta keeleotsaga õrnalt tema kliitorit ja eemaldu. Lülita ta sisse. Kui jätad selle sammu vahele, on oht, et sa ei eruta teda piisavalt. On ka vastupidine oht – teda liiga palju erutada, nii et ta ei saa orgasmi ja tal võib koguni valus olla.

Ja lõpuks. Kuigi oraalsetest teemadest rääkimine, lugemine ja arutamine on paljude jaoks ikka veel tabu, loodame, et see artikkel aitab sul kogu protsessi lihtsamas valguses näha. Oraalseks on seksivorm, mis müütidele vaatamata on tõeliselt meeldiv ja rikastab paari intiimelu. Nii et vabane uskumustest!