Kui rääkida seksiasenditest pärast sünnitust, siis on oluline võtta aega ja proovida uusi poose. Kui teile ei meeldi või tunnete end ühes asendis ebamugavalt, olge avatud uuendustele ja uurige teist. Veenduge, et teie tupp on niisutatud, hankige padjakesi ja, mis kõige tähtsam, ärge unustage lõbutsemist!

Millal on turvaline uuesti seksima hakata?

Kuigi Ameerika sünnitusarstide ja günekoloogide kolledž (ACOG) ütleb, et pole kindlat aega, millal naine võib pärast sünnitust seksima hakata, soovitavad paljud eksperdid oodata 4-6 nädalat. Sõltumata sellest, kuidas sünnitus kulges, on teie keha sel perioodil taastumas.

Kui teil oli vaginaalne sünnitus, võis teil olla episiotoomia (vaginaalne või perineaalne sisselõige), mis on nüüd paranemas. Sellisel juhul kujutab seksuaalvahekord kuni neli nädalat pärast sünnitust tupe infektsiooniohtu.

Kui teil oli keisrilõige, kehtivad samad soovitused ka sünnitusjärgse seksi kohta, kuigi paljudel keisrilõikega emadel kulub taastumiseks veidi kauem aega. Teie arst võib soovitada seksist hoiduda vähemalt neli nädalat pärast protseduuri. Haava paranemine võtab aega, mistõttu on eriti oluline, et arst annaks sünnitusjärgsel vastuvõtul oma nõusoleku.

Iga naine on erinev, seega võib tunduda, et teil on vaja rohkem kui kuus nädalat, et taas seksida. Aga kui olete valmis varem seksima, siis olge ettevaatlik ja olge terve!

sekss

Misjonäripoos

sekss

Misjonäriasend on asend, kus naine lamab selili ja mees on tema peal ning nad on vaginaalses vahekorras. Poosi võib kasutada ka muudeks seksuaalvahekordadeks, näiteks anaalseksiks. See poos on nii mugav kui ka äärmiselt kirglik, kuna penetratsiooni ajal säilitatakse silmside. Penetratsioon võib olla üsna sügav ja kuna partneri liikumine ei ole piiratud, on võimalik igas suunas liikudes muuta penetratsiooni nurki.

Misjonäriasend kaitseb kõhupiirkonda surve eest ja tagab, et keisrilõikuse läbinud emad ei pea muretsema surve pärast kõhule. Nii on valusad ja probleemsed kohad kaitstud tarbetu surve ja võimaliku ebamugavustunde eest.

Lusikas

lusikas Lusikas on nii seksuaalne poos kui ka paitamistehnika. Nimi tuleneb asjaolust, et poos meenutab kahte lusikat, mis on asetatud paralleelselt. See asend on üks neljast seksi põhiasendist ja on ilmselt kõige meeldivam “tagant” asend. Partnerid saavad liikuda vabalt ja kirglikult, kui nad valivad õiged nurgad.

Lusikaasend on keisrilõike jaoks üks ohutumaid asendeid. See aitab eemaldada survet keisrilõike armilt ja võimaldab teil kontrollida tungimise sügavust ja kiirust.

Naine peal

naine pal

Naine peal on igasugune seksiasend, kus naine on vahekorra ajal oma seksuaalpartneri peal. Asendit, mida kõige sagedamini seostatakse naisega peal, nimetatakse sageli karjatüdrukuks või ratsutamispoosiks. See nimi tuleb sellest, et naine “ratsutab” mehega, nagu kauboi ratsutab hobusega. Selles asendis lamab mees tavaliselt selili ja partner ronib tema peale, põlvitades näoga ette või taha. Seejärel sisestab üks neist mehe peenise naise tuppe või pärakusse.

See on äärmiselt turvaline seksiasend sünnitusjärgsetele naistele. See võimaldab teil kontrollida sisenemise sügavust ja kiirust, võimaldades samal ajal aktiivset liikumist. Karjatüdruku poosi nimetatakse tavaliselt üheks kõige populaarsemaks seksuaalasendiks, eriti naiste seas. See mitte ainult ei võimalda teil kontrollida vaginaalse stimulatsiooni rütmi ja tempot ning sisenemise ulatust ja kestust, vaid ka korralikult stimuleerida kliitorit.

Džoki

Džoki Kui tunnete end peal ebamugavalt, proovige end ümber pöörata ja kõhuli lamada. See energiasäästlik asend võimaldab teil lõõgastuda ja sobib nii vaginaalseksiks kui ka anaalseksiks.

Partner lamab kõhuli, jalad peaaegu kokku pandud, ja tõstab oma tagumikku veidi ülespoole, samal ajal kui partner põlvitab ja tungib temasse. Ebatavalise sisenemisnurga tõttu stimuleeritakse naiste G-punkti. Vihje: Suurema mugavuse tagamiseks tuleks naise kõhu alla panna padi!

Tagant

Koerapoos, Käärid, Teine korrus, Kaitsev: igasugune seksiasend sobib tagant tungimiseks. Mõnikord võib värsket ema vaevata väsimus, nii et peal domineerimine ei pruugi olla tema esimene valik. Sellistel puhkudel toimivad sageli hästi tagantpoolt asendid. Kui teil on aga esinenud lahkliha rebendeid, võivad need poosid olla ebamugavad.

Tagant

Näpunäiteid seksi valutuks muutmiseks

Nauding ei tähenda ainult vaginaalset vahekorda. Ärge kartke katsetada suulise või manuaalse stimulatsiooniga, eriti kui tunnete sisenemisest tulenevat valu. Kes teab, võite avastada, et kogete sel viisil veelgi rohkem naudingut ja paremat orgasmi…

Valu leevendamine kodus. Kui olete sünnitusjärgse valu leevendamiseks võtnud valuvaigisteid, võiksite neid võtta enne vahekorda. Samuti võib eelnev soe vann aidata kehal lõõgastuda. Kui pärast vahekorda tekib valu ja põletustunne, võite ebamugavustunde leevendamiseks piirkonnal hoida rätikusse mähitud jääd.

Olge õrn. Praegu pole aeg intensiivseks või agressiivseks seksiks. Nagu enamiku sünnitusjärgsete asjade puhul, võidab aeglane ja ühtlane. Kasutage seda aega üksteise uurimiseks ja väikeseks eelmänguks. Oodake, kuni teie keha on täielikult lõdvestunud, enne kui jätkate seksiga. Kui olete pinges või ärevil, võib erutumiseks kuluda kauem aega.

Kasutage libestit. Võite tänada oma hormoone ka valusa seksi eest. Sageli on muutused teie kehas põhjustatud hormonaalsetest kõikumistest. Kui see juhtub sünnitusjärgsel perioodil, kogevad mõned naised tupe kuivust ja täiendavat tundlikkust. Määrimine võib aidata seda kuivust vähendada ja seksi vähem valulikuks muuta.

Tehke Kegeli harjutusi. See, et te ei ole enam rase, ei tähenda, et võite lõpetada Kegeli harjutuste tegemise! Sünnitusjärgne periood on oluline aeg vaagnapõhjalihaste tugevdamiseks. Tugevus selles piirkonnas aitab teil pärast sünnitust nautida paremat seksi. Appi tulevad spetsiaalsed tupekuulid.

sekss