Realistlikke seksnukke on igas vormis ja suuruses. Neil kõigil on vähemalt üks penetratsiooniauk (suu, tupp või pärak) ja/või üks kehaosa, mida kasutaja saab sisestada (keel või peenis).

Põhimõtteliselt aitavad need nii meestel kui ka naistel masturbeerida ja muid seksuaalseid naudinguid kogeda. Tänapäeval on sellised nukud avaldanud sügavat mõju inimeste elule üle kogu maailma ning need on omaks võetud ja laialdaselt kasutatud. Paljud inimesed leiavad, et seksnukke on lihtne kasutada ja need on äärmiselt rahuldust pakkuvad. Mida on oluline omale nukku valides teada?

Milline materjal on parim?

Silikoonist seksnukud. Neil on teatavad eelised:

 • Need on täiuslikud koopiad tõelistest naistest.
 • Silikoon annab seksnuku nahale kauakestva ja realistliku tekstuuri.
 • Põhimõtteliselt on see mittereaktiivne ja allergiavaba materjal. Nahalööbe, infektsioonide või muude vigastuste tõenäosus on väiksem.
 • Kuna nende naha tekstuur on väga realistlik, annavad silikoonist nukud oma kasutajale realistliku puudutuselamuse.
 • Neid nukke on palju lihtsam puhastada ja hooldada.

TPE ehk termoplastne elastomeer. Sellest materjalist on saanud silikooni alternatiiv. TPE kogub populaarsust kogu maailmas ja mõned selle populaarsuse põhjused on järgmised:

 • See on silikoonist seksnukkudega võrreldes pehmem.
 • Kuna TPE sisaldab plasti, on TPE nukud palju elastsemad kui silikoonist nukud.
 • TPE nukud on soodsad ja neid saab osta väga madalate hindadega.
 • TPE on vastupidavam kui silikoon.

Kummist seksnukud. Levinud materjal, mida kasutatakse seksmänguasjades, sest selle tootmine on soodsam.

 • Miinuseks on see, et kummi on poorne. See sisaldab mikroskoopilisi auke, mis võivad koguda baktereid ja muid mikroorganisme, kui neid korralikult ei puhastata.
 • Kasutatakse tavaliselt sellistes toodetes nagu realistlikud dildod, anaaltapid ja helmed.
 • Tootmises kasutatava materjali tõttu on kummist seksmänguasjadel tugev lõhn.

Vinüül.

 • See on poorne, võib mõnikord sisaldada ftalaate ja seda ei saa steriliseerida.
 • Vinüülist seksmänguasjad on hügieenilisemad, neid on lihtsam puhastada ja need koguvad vähem baktereid. Puhasta vinüülist mänguasju seebi, sooja vee ja alkoholiga.
 • Vinüül kipub olema kõvema tekstuuriga.
 • Vinüül pole nii vastupidav ja kõva kui paljud silikoonist seksmänguasjad. Kui aga otsid seksmänguasja materjali, mis sarnaneks kummile, aga oleks vähem poorne ja soodsam kui silikoon või TPE, siis on vinüül hea valik.

Lateks. Tootjad kasutavad lateksist rõivaste valmistamiseks lateksist kummi. Inimesed kasutavad täispuhutavate seksmänguasjade puhul peamiselt lateksit selle hämmastava paindlikkuse tõttu.

 • Sobib vee- ja silikooni baasil libestitega.
 • Sellel on kerge kummi lõhn.

Mida saab seksnukuga teha?

Loomulikult on üks kõige tavalisemaid viise, kuidas inimesed kipuvad oma armunukkudega seksi nautima, vaginaalne seks. Kaasaegsete seksnukkude tupp on valmistatud pehmest materjalist, milles on pööratud palju tähelepanu detailidele ja anatoomilisele täpsusele, et see näeks välja nagu tõeline elund ning pakuks mugavust ja tundlikkust.

Mudelid võivad olla varustatud fikseeritud või eemaldatava tupega. Väljastpoolt vaadates näevad need mõlemad ühesugused välja, kuid see on Sinu otsustada, millist tüüpi tuppe oma nukule soovid. Lisaks on fikseeritud tupega nuku tootmise käigus moodustatud silinder, mis annab seksimise ajal realistlikuma tunde.

Kui puhtus ja hügieen on Sinu peamine murekoht, võid alati valida eemaldatava tupe, sest neid on lihtsam puhastada ja seeläbi on kergem vältida sugulisel teel levivaid haigusi või infektsioone. Nukku on lihtne ka pikaajaliseks kasutamiseks suurepärases korras hoida.

Nukke saab ka suudelda ja oraalselt rahuldada. Tänu kvaliteetsele materjalile on kaasaegsetel seksnukkudel pehme ja sile nahk. Nägu on samuti pehme ja realistlik ning nuku suu avaneb kergesti, seega saad oma keele tema suhu pista ja saada ka väga realistliku suudluse. Võid eeldada, et su armunukul on keel ja hambad. Kuigi need võivad esialgu tunduda ebareaalsed, mõistad tõenäoliselt nende otstarvet niipea, kui sõrmed kurguavast sisse pistad.

Teine võimalus on anaalseks. See ei ole kindlasti midagi, mille kohta tavaliselt esimesel kohtingul küsitakse, kuid see ei muuda tõsiasja, et paljud inimesed unistavad anaalseksist. Paljude jaoks on see normaalne, tervislik ja nauditav, kuid tegelikult võib olla tõeline väljakutse leida partnerit, kes on valmis seda proovima, või kedagi, kes naudib saajaks olemist.

Noh, pole vaja muretseda, kui soovid anaalset kogemust – seksnukk aitab hea meelega. Anaalava on kujundatud samamoodi nagu tupp, mis tähendab, et see on anatoomiliselt täpne ja stimuleerib tegelikku tunnet, mida anaalseksi ajal kogetakse.

Oluline on mainida, et nukku võib ohutult ejakuleerida, kui seda regulaarselt puhastatakse. Huvitaval kombel on teadlased leidnud, et seksnukkudega mängivatel meestel on madalam eesnäärmevähi risk. Neil väheneb oluliselt vererõhk, unetus, immuunsüsteemi probleemid ja peavalu. Lõppude lõpuks on need mehed seksuaalselt aktiivsed, seega peetakse neid kõige tervemaks.

Kuidas nukku hooldada ja puhastada?

Kui tihti peaks puhastama? Soovitatav on luua oma nukuga rutiin. Nii saad kindel olla, et puhastamine toimub kindlate ajavahemike järel ja et nukk ei saa liiga sagedasest või harvast puhastamisest kahjustada.

Soovitatav on oma nukku puhastada iga 2-4 nädala tagant. Kuigi võib tunduda, et nukku peaks pärast iga kasutamist pesema, hakkab see tegelikult materjale aeglaselt lagundama, mis võib lõpuks põhjustada pragusid nahal ja muid probleeme.

Milliseid puhastusvahendeid tuleks kasutada? Nuku puhastamiseks on saadaval mitmesuguseid tooteid. Mõned võimalused on:

 • Antibakteriaalne seep
 • Vesi
 • Talk (beebipulber)
 • Õrn käsn
 • Meditsiinilised tangid
 • Mitte-abrasiivne riie
 • Majapidamispaber

Ära unusta, et iga nukuga on kaasas väike puhastuskomplekt, mis sisaldab tupe niisutajat.

Kuidas nuku keha puhastada? Kõige tõhusam viis on kasutada dušši või vanni. Kuid ole nende tassimisel ettevaatlik – Cosmopolitan tuletab meelde, et seksnukud kaaluvad palju. Sünteetilised nukud võivad kaaluda kuni 115 kilogrammi, samas algavad need umbes 75 kilogrammist.

Nuku hõlpsaks pesemiseks on soovitatav kasutada pehmet käsna koos antibakteriaalse seebiga. Kasuta pesemisel õrna survet. Kõige tähtsam on naha säilitamine, seega ära liialda keha hõõrumisega. Nuku pesemisel on oluline, et kael ja pea ei saaks liiga märjaks ega ei satuks vee alla, sest see võib põhjustada kaelakruvide roostetamist.

Kuidas nuku avasid puhastada? Nuku tupe, päraku ja suu puhastamine on delikaatne protsess, mis hõlmab mitut tehnikat. See meetod näib olevat üks lihtsamaid ja tõhusamaid:

 1. Niisuta väike pehme käsn sooja vee ja antibakteriaalse seebiga.
 2. Nüüd saad seda käsna kasutada avade puhastamiseks. Kasuta meditsiinilisi pintsette, et torgata käsn avausse, et needki puhataks saada.
 3. Võid kasutatud käsna ära visata ja nüüd korrata samme 1 ja 2.
 4. Pärast kahte pühkimist peaksid augud olema puhtad, seega võid sisestada kuiva käsna liigse seebi ja niiskuse eemaldamiseks.
 5. Kui nukk on edukalt kuivanud, võid avauste välimistele osadele kanda talki.

Kuidas nukku kuivatada? Väga oluline on nuku nahk pärast pesemist hoolikalt ära kuivatada. Kui nahk on märg, on see palju altim pragunemisele ja lõhenemisele. Kuivata see pehme ja mitte-abrasiivse lapiga. Aseta nukk maapinnale ja jäta see üheks või kaheks tunniks kuivama, et suurem osa niiskusest aurustuks. Nüüd võid kanda kogu tema kehale talki, mis annab talle loomuliku lõhna ja pehmuse.

Kus nukku hoida? Nukku saab hoiustada mitmel viisil. Selle täiuslikus seisukorras hoidmiseks tuleb järgida teatud kriteeriume:

 • Tolm – tolm kleepub kergesti nuku nahale. Soovitatav on hoida nukku kotis või originaalkarbis, sest tolmu võib olla väga raske eemaldada.
 • Tint – kui hoiad nukku kotis, ole värvide suhtes ettevaatlik. Vale materjali kasutamisel on võimalik, et värv võib koti pinnalt nukule kanduda.
 • Päikesevalgus – liiga palju päikesevalgust põhjustab TPE kulumist, mis omakorda põhjustab selle kiiremat lagunemist.