Suudlused ja hellitused panevad meid tundma end mugavalt, ihaldatult ja armastatult. Need tõstavad ka lihtsalt tuju ja näitavad vajalikel hetkedel hoolivust välja.

Kahjuks kipume pikaajalistes suhetes mingil põhjusel suudlemise tähtsust unustama. Ja lõppude lõpuks tundub see suhte esimestel hetkedel olevat kõige tundlikum ja seksikam asi!

Suudlused on olulised mitte ainult suhte alguses, vaid ka pikaajalises suhtes. See aitab säilitada paari sidet ja intiimsust ning võib parandada mõlema partneri üldist heaolu. Seetõttu vaatame seda teemat lähemalt.

Suudlemise ja kallistamise eelised 

Mainisime juba, et paljud pikaajalistes suhetes olevad paarid jätavad suudlemise tagaplaanile. Seda ei tohiks siiski teha. Suudlemine ja kallistamine pole kasulikud mitte ainult teie suhtele, vaid ka igale partnerile eraldi, seega oleme koostanud nimekirja suudlemise eelistest.

Suudlused tekitavad hea enesetunde. Suudlemine vabastab ajus tõelise õnnehormoonide kokteili! Need hormoonid „süütavad“ aju osad, mis vastutavad naudingute eest. Oksütotsiin, dopamiin ja seratoniin – eufooriatunnet tekitavad hormoonid. Need kemikaalid soodustavad sideme ja kiindumuse tekkimist ning vähendavad kortisooli (stressihormooni) taset.

Oksütotsiin on tuntud ka kui „pooride siduja“. Suudlemine vallandab oksütotsiini laine, mis oma partnerisse armumist ja kiindumist. Suudlemine võib parandada üldist rahulolu suhtes, mis on pikaajaliste suhete puhul väga oluline.

Vähendab ärevust. Suudlused ja kallistused on suurepärane viis ärevuse maandamiseks. Pole midagi paremat kui suudlus, mis sind rahustab ja enesetunnet parandab. Oksütotsiin vähendab ärevust ja soodustab lõõgastumist.

Aitab vähendada vererõhku ja valu. Suudlemine suurendab südame löögisagedust, mis laiendab veresooni. Veresoonte laienemisel paraneb vereringe, mis toob kaasa vererõhu languse. See tähendab, et suudlused on südamele head! Samal põhjusel võivad suudlused ja hellitused aidata vähendada valu, eriti naistel menstruatsiooni ajal.

Toetab immuunsüsteemi. Suudluse ajal vahetame partneriga sülge ja baktereid, mis tugevdavad meie immuunsüsteemi. Ühes 2014. aasta uuringus leiti, et sageli suudlevatel partneritel on sama suuõõne mikrobioom.

Vähendab allergia sümptomeid. Suudlemine võib allergia sümptomeid oluliselt vähendada või need isegi täielikult kõrvaldada. Ka stress süvendab allergilisi reaktsioone, seega võib suudlemine läbi stressi alandamise vähendada ka allergilisi sümptomeid.

Suudlus on tulevase partneri baromeeter. 2013. aasta uuringus leiti, et suudlus aitab hinnata potentsiaalse partneri sobivust. Küsitletud naiste sõnul saab kõik vajaliku teada esimesest suudlusest.

Ja oma partneri suudlemine võib suurendada libiido. Romantilised suudlused tekitavad seksuaalset erutust ja paljude naiste jaoks on just suudlus see, mis määrab soovi oma partneriga armatseda. Sülg sisaldab ka testosterooni, suguhormooni, mis on üks seksuaalse erutuse komponentidest. Mida kauem ja kirglikumalt suudlete, seda rohkem testosterooni vabaneb.

Suudlused aitavad tugevdada näolihaseid. Suudluse ajal võib kasutuses olla kaks kuni 34 näolihast. Sage suudlemine võib treenida näo ja mõnikord ka kaela lihaseid. See aitab tugevdada näolihaseid ja suurendab ka kollageeni tootmist, mis on oluline tugevama ja noorema ilmega naha saavutamiseks.

Suudlused põletavad isegi kaloreid. Näolihaste treenimine põletab kaloreid. Suudlemine põletab kaks kuni 26 kilokalorit minutis, sõltuvalt suudluse kirglikusest.

Suudluse tervendav jõud

Mõelge tagasi oma lapsepõlvele – kui endale haiget tegite, puhus ema haavale peale ja suudles seda. Millegipärast tegi see asja alati paremaks, eks? Kõik vanemad suudlevad oma laste haavu ning lapsed rahunevad alati ja nende enesetunne paraneb ning mõne minuti pärast ongi valu kadunud.

Seda võib pidada psühhosomaatiliseks toiminguks – suudlused on lihtsalt meetod lapse lohutamiseks, mis muudavad tema enesetunde automaatselt palju paremaks. Kuid kas olete kunagi märganud, et suudeldud haavad paranevad lihtsalt tavalisest kiiremini?

Hiljuti viidi läbi uus uuring, mis selgitab suudeldud haavada kiiremat paranemist. Selgub, et kõiges on süüdi sülg. Uuringu autorid selgitasid, et sülg aitab oluliselt kaasa haavade kiirele paranemisele. Pidage meeles, et suus olevad haavad paranevad alati kiiremini kui mujal paiknevad haavad, seega miks ei peaks sülg aitama ka mujal kehal olevatel haavadel paraneda?

Niisiis, kui olete kunagi mõelnud, kas teil on tõesti vaja oma lapse haavu suudelda, siis vastus on siin.

yesyes

Näpunäiteid hea suudluse jaoks

Suudlemine on õrn kunst, mis nõuab aega, eriti uue partneriga. Lisaks sellele, et suudlemine on seksuaalvahekorra eelmäng, on see eriti meeldiv viis romantikat ja intiimsust väljendada.

Kuidas siis hästi suudelda? Sellele küsimusele pole ühtset vastust, sest igale inimesele meeldib erinev suudlemine. Kõige tähtsam on kaaslase keha poolt saadetud märkidele tähelepanu pöörata ja neid järgida. Pakume välja mõned üldised nõuanded, mis võivad teid aidata, kuid ärge kartke neid endale ja oma partnerile sobivaks kohandada.

Lõõgastuge. Täielik lõõgastumine annab teile vabaduse ja mugavuse. Lõdvestage mitte ainult oma keha, vaid ka oma kaela-, huulte- ja näolihaseid. Olge lõdvestunud ja oma tegevuses enesekindel.

Kuidas alustada suudlust? Kui otsustate oma partnerit suudelda, kummarduge aeglaselt ja suudelge õrnalt tema huuli. Kui partner lükkab teid eemale või tardub, lõpetage. Ja kui te pole kindel, mis teie partnerile meeldib, võite alati küsida.

Keel. Kui tunnete, et partner vastab teie suudlusele, võtke rahulikult ja alustage keelega suudlemist. Alustage sellest, et puudutate oma keelega õrnalt partneri keelt. Olge tagasihoidlik ja õrn. Ühe uuringu kohaselt meeldib 90% meestest ja 88% naistest pikk ja õrn suudlus, seega võidavad kõik rahulikult võttes.

Ärge unustage kaasata ka teisi kehaosi. Kui teie suudlussessioon hoogustub, liikuge edasi kaelale. Imege õrnalt oma partneri kaela, kuid ärge liialdage, see võib jätta verevalumi. Mõnele meeldivad ka kõrvade suudlemine. Proovige oma partneri kõrva õrnalt suudelda või isegi imeda. Võite ka hambad mängu kaasata – mõnedele meeldib kaela, kõrvu või alahuult õrnalt hammustada.

Ärge unustage kallistamist. Ühte tüüpi suudlused võivad muutuda igavaks, ärge kartke oma suudlustehnikat muuta. Asendage prantsuse suudlused lühikeste suudluste ja kaelasuudlustega. Ja ärge unustage ka kallistamist – kallistage oma partnerit, puudutage tema käsi, selga, nägu, pead või mõnda tema erogeensetest tsoonidest.

Pidage meeles, et kõige tähtsam on võtta aega, pöörata tähelepanu oma partneri keha reaktsioonile ja lihtsalt hetke nautida.

Kuidas suudelda kaela?

Suudlemine ei pea olema ainult huultele. Kuigi me ei soovita suud täielikult ignoreerida, on kehal palju teisi tundlikke piirkondi, mis suudlusi väärivad. Paljud inimesed naudivad kaela suudlemist, sest selles piirkonnas on palju tundlikke närvilõpmeid. Kaela suudlemine pole mitte ainult meeldiv, vaid ka väga võrgutav, mistõttu see nii oluline ongi. Seega on siin mõned näpunäited kaela suudlemise kohta.

  • Kui olete kaela suudlemisest algaja ja ei taha näida vampiirina, alustage sellest, et suudlete oma partnerit õrnalt ja kiiresti kaelale, tavapärase huultele suudlemise vahel;
  • Alustage õrna ja kerge suudlusega ning ärge kasutage hambaid, kui te ei tea, kas see partnerile meeldib;
  • Pöörake kaelale piisavalt tähelepanu. Paljude inimeste jaoks on see kõige tundlikum koht kogu kaelal;
  • Suudelge erinevaid kaela osasid. Teised suudlemisele tundlikud kohad kaelal on külgedel õlgade läheduses või ülalpool, kus algab lõug. Suudle erinevaid kaela osasid ja jälgige, kuidas partneri keha reageerib;
  • Vältige verevalumite tekitamist… või siis mitte. Kaela imemine võib olla väga seksikas ja ahvatlev, kuid kui see kestab kauem kui paar sekundit, võib see põhjustada verevalumeid. Selle vältimiseks imege oma partneri kaela õrnalt ja lühiajaliselt. Kui teie partner ei vihastu verevalumite peale, imege kõvasti ja nii kaua, kui mõlemad soovite;
  • Kasutage hambaid või mitte. Mõnedele meeldivad kaela hammustamised, kuid teistele ei pruugi. Kui soovite hammustada, alustage õrnalt ja kui partner positiivselt reageerib, võite aeglaselt tugevamalt hammustada;
  • Pidage meeles, vaheldusrikkus on hea suudluse võti, seega ärge unustage suudelda ka oma partneri teisi kehaosi.

yesyes

Suudluste tähtsus pikaajalises suhtes 

Kas mäletate, kui oluline oli suudlus tutvuse esimestel hetkedel? See oli kohtingu kõige tundlikum, intiimsem ja seksikam osa. Suudlused olid siis võrgutamiseks, ahvatlemiseks ja ühenduse loomiseks. Aga mis juhtub pikaajalistes suhetes? Aja möödudes ja seksi tulekuga väheneb suudluse väärtus ja mõnikord kaob see sootuks. Võib-olla on aeg suudlused igapäevasesse rutiini tagasi tuua?

Pikaajalises suhtes ei ole suudlemine sugugi vähem tähtis kui suhte alguses. Ärge unustage, et suudlused pole ainult suurepärane eelmäng, vaid need võivad olla imeline eraldiseisev akt, mis rikastab seksuaalelu ja tugevdab teie sidet.

Suudlused meenutavad minevikku. Kuigi olete nüüd nii paarina kui ka indiviidina palju kogenumad, tuletavad lihtsad suudlused meelde teie tutvuse algust veel enne, kui üksteisele lähemale jõudsite. See oli aeg, mil teie intiimsusel olid piirid. Nautige seda tunnet uuesti, süstige oma suudlustesse rohkem seksuaalset energiat ja laske kirel kasvada.

See meenutab teile, miks oma partnerisse armusite. Esimene suudlus on suhtes väga oluline. See tekitab imetlust, kannatamatust ja kiusatust. Suudlus vallandab armastuse keemia. Saate neid tundeid uuesti kogeda – laske lihtsalt oma kirel läbi suudluse süttida ja võtke aega. Loomulikult ei tohiks seksi kunstlikult piirata, sest suudlused on üks viis kire õhutamiseks.

Üllatage üksteist. Kõige toredamad suudlused on ootamatud. Ja need ei pea olema sügavad prantsuse suudlused – juhuslik musi, mida parter oodata ei oska, on sama intrigeeriv. Veelgi üllatavamad on suudlused, mis ei maandu huultel, vaid hoopis kaelal, õlal või käel. Proovige ja näete, kui palju rõõmu see teile mõlemale pakub.

Püsige riides. Kuumadeks suudlusteks ei pea voodis alasti olema. Alustage suudlemist, kui olete mõlemad riides. Samuti tasub meeles pidada, et iga suudlus ei pea arenema seksiks. Kerged, mittemidagiütlevad suudlused ja hellitused annavad suhtele veelgi rohkem tähendust ja naudingut.

Ärge unustage mitmekesisust. Suudle muudki kui lihtsalt oma partneri huuli. Pidage meeles, et pehmed suudlused huulte ümber, eraldi suudlused üle- ja alahuulele, huulte nurkade limpsimine ja muud trikid, millele me suhte alguses nii suurt rõhku panime, toimivad endiselt.

Kallistuste tähtsus. Armsama poolt kallistatud saamine on imeline ja seda ei tohiks ka suudlemisel unustada. See põnev puudutus ei pea hõlmama erogeenseid tsoone. Hoidke partneri nägu oma käte vahel, suruge sõrmed tema juustese, haarake ta õlgadest ja liikuge edasi üle tema kaela. Neid sensuaalseid hetki on imeline kogeda mitte ainult suhte alguses, vaid ka pikaajalises suhtes.

Suudlus on tõotus. Mõnikord pole isegi kähkukaks aega, sellisel juhul võivad kirglikud suudlused olla magusaks tulevikulubaduseks. See paneb teid kogu päeva oma partneri peale mõtlema.

Mida ütleb suudluse tüüp mehe kohta?

Mehe kohta saab palju teada ainuüksi selle järgi, kuidas ta suudleb. Sealhulgas, kas te talle meeldite, milline ta voodis on ja isegi natuke tema isiksuse kohta. Sageli ei saa me isegi aru, mida suudlused meile ütlevad, kuid sügaval meie alateadvuses on suudlused nagu signaalid, mis ütlevad meile, mida oodata. Selle teadmine aitab teil paremini mõista, mida ta tahab ja ootab.

Musi. See on lihtne suudlus surutud huultega, tavaliselt põsele. See on lühike, kiire suudlus ja tavaliselt pole see intiimne. Sellised suudlused ei näita mingit huvi. Kui teid niimoodi suudeldakse, võib see tähendada kahte asja: ta pole teist tegelikult huvitatud või teda ei huvita intiimsus. Olgu kuidas on, kumbki stsenaarium ei tõota head.

Imemine. Selliste suudlustega võib premeerida, kui mees ei suuda enam oma käsi eemale hoida. Ta haarab teist kinni, ila on liiga palju ja surub kehasid liiga kõvasti kokku. Kuigi sellised suudlused pole alati kõige meeldivamad, on need kindel märk huvist. Samuti võib see näidata, et mees pole väga kogenud.

Casanova suudlus. See on selline suudlus, millest kirjutatakse erootilistes romaanides. Ta teab, et ta on suurepärane suudleja ja te naudite seda. Ta ei tee midagi liiga jõuliselt ega liialda, kuid samas on ta väga aktiivne. Seda tüüpi suudlused on nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt nauditavad ning selge märk sellest, et ta on voodis tõsiselt hea. Kui teil on õnn sellise suudluse osaliseks saada, ärge kõhelge – see mees soovib teid oma tüdruksõbraks.

Suudlus avatud silmadega. See on prantsuse suudlus, kuid ühe probleemiga – silmad on terve aja avatud. Kui mees niimoodi suudleb, näitab see sageli, et ta ei usalda teid. Kahjuks on ainus ravi selle vastu aeg, seega andke oma lähedasele ruumi või püüdke sellest rääkida.

Suudlus otsaesisele või silmalaugudele. Kui mees, kellest huvitatud olete, suudleb teid otsaette, tähendab see sageli, et ta näeb teis ainult sõpra. Mõned mehed kasutavad selliseid suudlusi aga soojendusena või siis, kui nad tahavad patroneerida. Mehed, kes niimoodi suudlevad, on teistest meestest palju soojemad ja tundlikumad.

Käe suudlemine. Kui mees suudleb teie kätt, püüab ta muljet avaldada. See on tema viis näidata, et ta hindab traditsioone või äkki on ta liiga palju romantilisi filme vaadanud… Tavaliselt on see kummaline viis flirtimiseks. Seetõttu peaksite olema ettevaatlik meeste suhtes, kes suudlevad naiste kätt. Tõenäoliselt pole mees täiesti siiras ja üritab teile lihtsalt muljet avaldada.

Õrn suudlus. Kas mees suudleb teid nii, nagu oleksite klaasist? Kui ta on liiga ettevaatlik, on see sageli märk sellest, et ta on väga närviline ja püüab end kontrollida. Ta võib end ka veidi ebakindlalt tunda, seega võite teda julgustada.

Vampiiri suudlus. Kas ta imeb teie kaela nagu „algaja vampiir“? Noh, enamasti kasutatakse neid suudlusi mängulise võrgutamise eesmärgil või näitamaks, et ta on karmist seksist huvitatud. Kui ta teeb seda regulaarselt, on see selge märk, et ta on huvitatud BDSMist.

Suudlused kaelale. Need on ühed kõige erootilisemad ja romantilisemad suudlused. Kui mees suudleb teie kaela ilma hammustamata, tähendab see, et ta tahab teid kohe ja praegu. Meestel, kes suudlevad kaela sagedamini kui huuli, võib olla hirm intiimsuse ees, seega pöörake ka sellele tähelepanu.

Liiga sensuaalne suudlus. Need suudlused sarnanevad paljuski varem mainitud „imemisele“, kuid pärast neid suudlusi tahaksite tõesti oma suud puhastada. Kui mees niimoodi suudleb, pole kahtlustki, kas te talle meeldite. See näitab aga, et ta pole kogenud suudleja ja ei saa tegelikult aru, kuidas see teid mõjutab. Sellise mehega kohtingutel käies või seksides ei tasu imestada, kui tema vähene kogemus hakkab häirima.

Suudlus kokku surutud huultega. Need on suudlused ilma keelt kasutamata. See näitab sageli, et mees pole teist tõsiselt huvitatud. Kui ta tunneb teie vastu siiski huvi, võib see olla märk sellest, et ta on veidi vanamoodne või isegi ulakas. Igal juhul võite eeldada, et ta on vaoshoitud.

Lõbus suudlus. Kui mees teeskleb suudelmist või näeb suudeldes kummaline välja, tahab ta vaid üht: teid naerma ajada. Ta arvab, et suudab teid oma huumorimeelega võita. Kui tahate selle mehega koos olla, siis naerge temaga koos.

yesyes

Kuidas erinevad sodiaagimärgid suudlevad? 

Kas olete kunagi mõelnud, kuidas teie või teie partneri tähtkuju suudlemist mõjutab? Altpoolt leiate kogu vajaliku teabe, et võrrelda teooriat tegelikkusega.

Jäär. Jäär on impulsiivne, kirglik ja kiire. Paar kiiret suudlust muutuvad kiiresti äkiliseks ja kirglikuks prantsuse suudluseks. Jäärale meeldib ka huuli hammustada.

Sõnn. Nad on sügavad, teadlikud ja tundlikud inimesed. Sõnni suudlus võib kesta igavesti. Selle märgi esindajad uurivad meelsasti kogu oma partneri suuõõnt ja teadvust.

Kaksikud. Kaksikud on vabad hinged, kes jumaldavad vestlust ja flirtimist. Kaksikute suudlused on kirglikud ja kergete hammustustega. Neile meeldib ka suudluste vahel õrnalt kõrvanibusid hammustada. Selle märgi esindajatele meeldib aga keset ägedat suudlusseanssi naerda, seega ärge üllatuge.

Vähk. Vähi suudlused on õrnad ja värskendavad. Kui vähk hakkab suudlema, soovite, et ta ei lõpetaks kunagi. See märk pakub teile sooje, õrnu ja mugavaid suudlusi, milles on veidi kirglikkust. Suudlusega kaasnevad kindlasti hellitused, kallistused ja sügavad tunded.

Lõvi. Lõvid on metsikud ja taltsutamatud. Olge valmis metsikuteks ja päikeselisteks suudlusteks. Lõvi suudleb sageli siis, kui ümberringi on palju inimesi, seega olge selleks valmis. Nende suudlused on intensiivsed ja väga kirglikud. Lõvid kasutavad oma keelt sageli ka kiusamiseks.

Neitsi. Nad on hoolikad, korralikud ja kannatlikud inimesed, kes analüüsivad pidevalt kogu kogemust. Ärge oodake rumalaid ja impulsiivseid liigutusi. Neitsid suudlevad õrnalt. See märk armastab suudeldes oma partnerit tihedalt enda vastas hoida. Pärast suudlust võite oodata ka kriitikat ja hinnanguid, seega olge valmis.

Kaalud. Kaalud on nõudlikud, sensuaalsed, armastavad romantikat ja salapära. Nende suudlused on pikad ja romantilised. Kaalud püüavad täiusliku suudluse jaoks hoolikalt keskkonda valida. Nende suudlused muutuvad aeglaselt intensiivsemaks.

Skorpion. Suudlused pole selle märgi jaoks sageli prioriteet. Skorpion näeb suudlust kui väikest sammu seksi suunas. Nende suudlused on kirglikud, intensiivsed ja väljendavad sageli nälga. Skorpioni suudlused kestavad kaua, seega ootab ta teilt sama. Skorpionidele ei meeldi tähelepanu hajumine, seega ärge oodake suudluse ajal mingeid kõrvalekaldeid.

Ambur. Amburid on seiklushimulised, spontaansed ja üllatavalt tundlikud. Nende suudlused on ettearvamatud, kuid keskenduvad ka väga teie reaktsioonile. Selle märgi esindajad teevad harva asju korrapäraselt, seetõttu on nende suudlused sageli ebajärjekindlad.

Kaljukits. Kaljukitsed suudlevad intensiivselt, siiralt ja on selles tõesti osavad. Kogu tähelepanu pööratakse suudlusele endale. Kõik muud üksikasjad ununevad, sest kaljukitsele on kõige tähtsam oma tööd hästi teha. Ka teie võite ununeda.

Veevalaja. Veevalaja armastab unistada, ta on õrn ja kergelt hajameelne. Suudeldes on nad domineerivad, kirglikud ja täpsed. Üks silm on alati avatud, et näha partneri reaktsiooni. Esialgu ei pruugi see põnev olla, kuid kui juba kord kirge tunnete, ei taha te enam lõpetada.

Kalad. Kalad on tundlikud ja armastavad. Nende suudlused on õrnad ja pehmed. Kalad kingivad lilli ja seejärel suudlevad teid, nagu oleksite maailma kõige seksikam inimene. Kahjuks võib kala pärast suudlust muutuda väga külmaks.

Niisiis, loodame, et see artikkel aitas teil mõista, et suudlused ja hellitused ei kirgasta mitte ainult suhte algust, vaid annavad jõudu ka pikaajalisele suhtele. Lõppude lõpuks loob suudlemine ja teineteise puudutamine tihedama sideme, intiimsuse ja kire. Suudleme ja armastame teineteist!