Svingerid on müüdi ja salapäraga ümbritsetud kogukond, mida sageli kujutatakse ette kui reaalse erootilise filmi süžeed. Lateksiga riietatud noored seksikad inimesed hoorusel viisil, mida me pole varem näinud. Kuid tegelikkuses on svingerid meile palju lähemal, kui me ette kujutame – veidra soenguga naaber, ettevõtte raamatupidaja või endine klassikaaslane -, kuid grupiseksi võib harrastada igaüks ja see on täiesti normaalne.

Siiski on see teema ühiskonnas tabu ja tundub väga kauge – see tuleneb müütidest, seega püüame selles artiklis anda teile parema ülevaate seda tüüpi seksist.

Kes on svingerid?

Kui räägitakse svingerite mõistest, tekivad inimestel sageli igasugused negatiivsed assotsiatsioonid. Üks kõige levinumaid ühiskondlikke arusaamu on, et svingerid on vanemad perverdid, kellel on seksuaalsed probleemid. See on täiesti vale! Näiteks 2016. aastal Ameerika Ühendriikides tehtud uuringus oli grupiseksiga tegeleva inimese keskmine vanus 41 aastat.

Nagu näitavad erinevad allikad, tegelevad abielupaarid sageli grupiseksiga, seega tuleks selle fakti valguses mõista ka svingeri mõistet. Svingerid on tavaliselt abikaasadest või partneritest paarid, kes tegelevad seksuaalvahekorraga teise partneri või teiste paaridega. Sisuliselt võib svingerlust kirjeldada kui seksuaalpartnerite vahetust. Svingerid võivad olla nii heteroseksuaalsed kui homoseksuaalsed, sageli kogunevad need inimesed kommuunidesse, külastavad spetsiaalseid svingerite klubisid, pidusid. Svingerite mänge võib olla mitut tüüpi:

“Õrn svingerlus”. Seda tüüpi grupiseks on kõige õrnem. See hõlmab partnerite vahetamist eelmängu ajal, suuseksi või muid mänge, kuid penetratsioon toimub ainult teise poolega. See tüüp on eriti populaarne algajate, pikaaegsete partnerite seas, kellel on vaja sisse elada uude svingerite maailma.

“Tugev svingerlus”. Seda nimetatakse grupiseksiks, kui paarid võivad mängudesse kaasata kõike – vahetada partnereid ja astuda nendega seksuaalvahekorda.

“Suletud svingerlus”. See on grupiseksi tüüp, kus paar laseb sisse kolmanda partneri või mõne teise paari ja on intiimses kontaktis ainult üksteisega.

“Avatud svingerlus”. Seda tüüpi svingerid võivad seksida piiramatu arvu inimestega – kolme, nelja või enamaga. Paarid võivad vabalt seksida kellega iganes nad tahavad, oma partneri ees, ja eksperimenteerida ühes piiratud ruumis.

Svingerluses kehtivad ranged reeglid, selgelt määratletud piirid

2016. aastal viidi läbi uuring USA-s ja Soomes elavate svingerite seas. Uuringu autori sõnul on seda tüüpi seks justkui mäng, milles etteantud reeglid ja piirid on väga olulised. Miks? Sest see loob füüsilise ja emotsionaalse turvalisuse, väldib konflikte ja lisaärevust. Seega, kui arvate, et svingeri pidudel toimuvad kontrollimatud orgiad, siis eksite rängalt. Svingerite ja orgiate mõisted on erinevad.

Svingerid korraldavad tavaliselt pidusid, kus vahetavad paare, siin saavad inimesed seada piire, reegleid, mõni osaleb vaatlejana. Svingerluseks või grupiseksiks loetakse intiimseid tegusid, milles osaleb kolm või enam inimest.

Orgiatel osaleb suurem hulk inimesi, vähemalt viis, kuid neid võib olla paarkümmend või rohkemgi. Orgiates osalejatel ei ole tavaliselt mingeid piire ega tabusid, siin ei pruugi seks toimuda paaride vahel, vaid lihtsalt osalejate vahel, partnerid vahetatakse suvaliselt ja kõik fantaasiad realiseeruvad. Mõnes orgias kasutatakse palju alkoholi ja narkootikume.

yesyes

Kas svingerlus muutub reetmiseks, on teie enda otsustada

Primitiivsest vaatenurgast vaadatuna, kui te harrastate grupiseksi kellegi teisega, kes ei ole teie teine pool, siis te petate teda. See aga ei vasta tõele. Nagu me juba mainisime, erinevad svingerlus ja grupiseks hooramisest selle poolest, et neil on ranged reeglid. Sama kehtib ka teie suhtluse kohta teise poolega. Portaalis Means Health ilmunud artikli järgi erineb svingerlus tavalistest polügaamsetest suhetest selle poolest, et svingerid soovivad nautida grupiseksi naudinguid koos oma kallimaga.

Paaris konfliktide vältimiseks soovitame enne grupiseksi teekonnale sukeldumist oma kallimaga väga avameelselt rääkida, samuti seada paika sobivad piirid ja ootused. Leppige kokku märkides, et teie partneril on küllalt. Siiski on loomulik, et svingerlus kõigile ei sobi, seega on täiesti normaalne, kui üks partneritest seda tüüpi seksi proovib ja seda enam korrata ei taha. Teise poole otsust tuleb austada.

Oluline reegel: ärge jooge liiga palju alkoholi

Et end julgemalt tunda, tarbivad paljud inimesed enne esimest grupiseksi märkimisväärses koguses alkoholi või muid joovastavaid aineid. Võite juua ühe või kaks alkohoolset jooki, kuid kui te joote liiga palju, võite kaotada kontrolli enda üle, muutuda vähem võimekaks, ei mäleta järgmisel päeval enam midagi või solvata teisi inimesi grupist või oma partnerit.

Erinevad joovastavad ained võivad negatiivselt mõjutada meeste (ja naiste!) seksuaalset potentsiaali, mis avaldab negatiivset mõju teie grupiseksi kogemusele.

Ärge kiirustage asju: esimene kord jälgige protsessi

Erinevad filmid ja lood internetis kajastavad harva seda, kuidas svingerite peod tegelikult toimivad. Harva toimub see salajases kõrvalhoones, mille uksel on viis lukku. Meil toimuvad need peod saunades, erabaarides, kodudes ja muudes traditsioonilistes ruumides ning sarnanevad pigem sõprade kokkutulekule kui filmides nähtud orgiatele.

Ükski artikkel ei ütle teile aga täpselt, kuidas svingerite kohtumine toimub. Selle teema kohta on saadaval suhteliselt vähe teavet, sest sellistel pidudel osalejad ei saa ja tõenäoliselt ei taha sellist konfidentsiaalset teavet jagada. Seetõttu oleks üks peamisi nõuandeid esimest korda osalejatele, et nad lihtsalt jälgiksid protsessi. Ärge minge ülepeakaela seiklusesse, püsige oma kallimaga koos, jälgige õhtu kulgu, arutage nähtut. Selline esmakogemus aitab jätta realistliku mulje, seada täpsed reeglid ja mitte seada liiga suuri ootusi.

“Ei” ei saa öelda – müüt

Mõned inimesed arvavad, et kui nad on juba svingerite peole tulnud, peavad nad seksima kõigiga, kes seda soovivad. Tegelikult on paare, kellele meeldib vaadata või kes on häbelikud esimest korda konkreetseid samme astuma. Grupiseks saab toimuda vaid siis, kui inimesed sellega nõus on, ka svingerite kogukonnas on normaalne öelda, et sind ei huvita konkreetsete inimeste või paaridega suhtlemine – osalejad aktsepteerivad seda normaalse asja ja valikuna.

“Ma pean vapustav välja nägema, et svingeride kogukonda sattuda” – müüt

Paljud inimesed arvavad, et svingerite pidudel käivad ainult hea välimusega ja seksikad inimesed, kes on metsikud ja voodis head. Pidage meeles, et see pole film, vaid reaalsus, kus on erinevad isiksused erinevate soovidega. Mõned inimesed tahavad armatseda vanema paariga, teisele meeldivad kogukamad inimesed ja teised ei hooli välimusest üldse. Uskuge mind, svingerite peol osalemine paneb teid kindlasti tähele panema, kes te olete.

Svingereid peetakse üheks kogukonna vormiks ja kuigi paljud inimesed tulevad kokku eesmärgiga mitmekesistada oma seksuaalelu, ei ole svingerlus ainult seda.

Svingerite kogukonna määratlemisel tuleks mainida, et tegemist on tavaliselt hoolikalt valitud, sageli heal positsioonil olevate, haritud inimestega. Seetõttu vaadeldakse kõiki liikmeid kui inimesi, mitte kui seksiobjekte, nii et te ei peaks muretsema välimuse ebatäiuste pärast.

yesyes

Mõned huvitavad faktid grupiseksi kohta

  • Läänemaailmas tunnistab 13-15% inimestest, et on vähemalt korra elus proovinud grupiseksi.
  • 18% USA-s elavatest meestest ütleb, et on vähemalt kord elus teinud kolmekat. Selliseid naisi on vaid 8-12%.
  • Naised näevad oma fantaasiates sagedamini grupiseksi paljude osalejatega. Mehi huvitab rohkem kolmekas.
  • Ligi 30% Ameerika täiskasvanutest fantaseerib grupiseksist.
  • Partner, kes on oma elus juba proovinud grupiseksi, on suurema tõenäosusega truudusetu kui partner, kes pole seda proovinud.
  • Vaid kuni 3% grupiseksiga tegelevatest inimestest teeb seda rohkem kui kord aastas.
  • Enamasti toimub grupiseks kolmekesi, kus osalevad kaks meest ja üks naine.
  • Homoseksuaalsed partnerid seksivad palju harvemini kolmekesi või rühmas kui heteroseksuaalid.
  • Kolmekate kohta küsitletud naised leiavad, et kahe mehe või kahe naise kaasamine on võrdselt atraktiivne.
  • Ajaloolised tõendid näitavad, et grupiseks oli Euroopas populaarne juba 16. sajandil ning 18. sajandil oli svingerlus ja grupiseks peaaegu et rituaal.

Esmakordne svingerluse kogemus

Ja mida svingerite pidudel osalemine tegelikult tähendab? Mida see paarisuhtele annab? Millised on svingerluse riskid? Redditi kommenteerijad jagavad oma kogemusi:

***

“Minu seks abikaasaga on parim. Mulle meeldib temaga armatseda, vaadata, kuidas ta teistega armatseb, mulle meeldib kuulata tema orgasmi. Tegelikult oli meil enne grupiseksiga alustamist päris hea seksuaalelu, aga nüüd on see jõudnud hoopis teisele tasemele.

Mul on väga hea meel temaga koos sellel teekonnal olla. Ma ei jõua ära oodata, millal me kasvame, muutume, avastame uusi asju, armume üksteisesse. Ainuüksi mõeldes sellele, et me armatseme, või nähes, kuidas ta seda teistega teeb, paneb ta mu ihast värisema. Tema naha lõhn ja maitse ajab mind hulluks. Ma arvan, et svinger kogemus pani mind seda veelgi rohkem tahtma.”

***

«Oleme abikaasaga monogaamses suhtes olnud 15 aastat. Armastan oma meest väga, aga tundsin, et isoleerin ennast, surun end nurka. Mulle meeldis ette kujutada, et teised inimesed mind ihaldavad ja 40ndates eluaastates kõik need tunded tugevnesid. Nii et selle asemel, et oma armastatud abikaasat petta, otsustasin temaga rääkida. Vaatamata minu fantaasiatele oli (ja on) ta minu jaoks kõige kallim ja imelisem mees. Kuuldes, et tahaksin teistega seksi proovida, ei olnud ta loomulikult selle ideega rahul. Aga ma tahtsin meeleheitlikult olla jälle teiste poolt ihaldatud, tahtsin flirtida. Tahtsin unustada, et olen naine, ema, koduperenaine.

Kuna meest see idee eriti ei köitnud, otsustasime esialgu, et kaasame mehe asemel seksi teise naise. Mu abikaasal oli raske aru saada, et teine mees võiks mind puudutada. Kuna olin biseksuaalsuse alge endas juba ammu avastanud, nõustusin kõhklemata. Nii hakkasimegi svingeripidudel käima – tingimusel, et ma armatsen ainult naistega.

Leidsime internetist paari, kellel on svingeripidude kogemus. Kuna sellesse kinnisesse kogukonda pole nii lihtne sattuda, siis saime neilt kutsed. Kõik toimus väga luksuslikus kesklinnas asuvas korteris. Toonitud akendega, hea muusikaga… Sisse astudes nägime palju poolalasti või alasti inimesi, kes tundsid end oma kehas nii vabalt! See läks mulle kohe südamesse (mida ma oma mehe kohta ei ütleks). Kahtlemata haarasime ühe kokteili, siis teise, kolmanda. Siis tuli meie juurde paar, kellega suhtlesime internetis, vestlesime mõnusalt ja lõõgastusime.

Ootamatult tuli see naine, kes oli muide väga seksikas, minu juurde ja ütles, et tahaks mind suudelda. Hakkasime suudlema. See oli meeldiv, kirglik, tundsin erilist elevust. Mind suudledes rebis ta mu riided seljast ja me hakkasime paitama. Seisime alasti oma meeste ees ja nautisime üksteist ja nende pilke.

Lõpuks tormas mu abikaasa püksivööd lahti tegema. Ma poleks kunagi arvanud, et ta seda teeb, aga ta võttis riided seljast, jäi lihtsalt mu selja taha ja me hakkasime armatsema. Mu mees, nähes mind teise naisega suudlemas, sattus nii elevile, et ei teised inimesed ega keskkond ei takistanud teda mind ihaldamast. Suudlesin üliseksika naisega ja samal ajal armatsesin oma armastatud mehega… See oli nii hea. See esimene svingerikogemus jääb mulle elu lõpuni meelde.”

***

yesyes

Oleme abikaasaga grupiseksiga tegelenud juba mõnda aega, kuid tõsisel svingeripeol pole me kunagi käinud kuni ühe õhtuni, mis jääb mulle elu lõpuni meelde. Meie sõber (erinevates riikides suurte kogemustega svinger) pidas sünnipäeva ja rentis peobussi. No teate küll, selline eredate tulede, nahktugitoolide, baari, hea varustuse ja striptiisipostidega. Plaan oli sõita läbi erinevatest tema lemmikbaaridest ja juua üks kokteil korraga.
Kokku oli sõidul umbes 10-12 paari, käisime paaris baaris, aga pärast selle bussiga kolmandast baarist naasmist algas tõeline pidu!

Tüdrukud hakkasid vaheldumisi postitantsu tegema. Nende kehad nägid vilkuvate tulede taustal välja äärmiselt seksikad. Naised ei kõhelnud võrgutavalt tantsimast (ja mina ka), lähenedes pidevalt ühele, siis teisele mehele ja kogemata oma keha puudutades või põlvedel istudes. Kui buss ootamatult seisma jäi, ei jätnud me kasutamata võimalust kuttidega kokku põrgata ja paljud neist lihtsalt ootasid, et meie alasti keha “püüda”. Lõpuks võtsid ka tüübid alasti – sellest sai imeline orgia. Mul pole kunagi nii lõbusat ööd olnud. Ja isegi praegu, kui keegi mainib bussi, tuleb kohe meelde see hull sünnipäev.

Svingeri terminoloogia

BDSM : see on mitmesugused seksuaalsed praktikad ja mängud, mis on seotud kontrolli, alistumise ja jõuvahetusega. Suurtähed on kodeeritud kui Bondage (sidumine), Discipline (distsipliin), Dominance (domineerimine), Submission (alistumine), Sadism (sadism) ja Masochism (masohhism).

Biseksuaal : isik, kes tunneb seksuaalset kiindumust kõikide sugupoolte vastu.

Bi-uudishimulik (inglise k. bi-curious) : heteroseksuaalne isik, kes on huvitatud seksuaalsest kogemusest samast soost inimesega.

Bukkake : korduv ejakulatsioon inimesel.

Dom : lühend sõnast “dominaator”, isik, kes on seksuaalses kontekstis ja/või suhetes domineeriv.

Topeltpenetratsioon (inglise k. double penetration, DP): kui kaks peenist sisestatakse samaaegselt naise mis tahes kehaavasse (nt pärakusse, tuppe, suhu).

Fetiš : seksuaalne iha, kui inimest rahuldab seksuaalselt ebatüüpiline objekt, riietus, kehaosa vms.

FMF (inglise k. female, male, female ): seks kolmekesi, kus osalevad 1 mees ja 2 naist.

Gangbang : kui mitu partnerit (tavaliselt 3 või enam) seksivad konsensuslikult ühe inimesega.

Grupiseks : kui seksib rohkem kui 2 inimest (nt seksivad mitu paari ühes ruumis).

MFM (inglise k. male, female, male ): seks kolmekesi, kus osalevad 2 meest ja 1 naine.

Surnud magamistuba (inglise k. dead bedroom): termin, mida kasutatakse kehva seksuaalelu kirjeldamiseks.

Panseksuaal : isik, kelle seksuaalset külgetõmmet ei piira sugu, bioloogiline sugu ega sooeelistused.

Perversioon : ebatavaline seksuaalne fantaasia, kinnismõte või kontseptsioon.

Polüamooria : mõiste, et samal ajal on mitu romantilist ja/või seksuaalsuhet,

Sub : lühendatud sõna termini “alistuv” jaoks; alluv isik seksuaalses kontekstis ja/või suhtes.

Pehme vahetus (inglise k. soft swap) : kui partner (paar) on valmis osalema eelmängus (nt oraalseks) ja seksuaalvahekorras teise inimese või paariga, välja arvatud täisvahekord.

Vanill : termin, mida kasutatakse tavaliste inimeste tähistamiseks, kes elavad monogaamias ja ei julge svingerdada.

Täielik vahetus (inglise k. full swap): kui partner (paar) soovib seksida teise inimese või paariga.