Kui te esimest korda kohtusite, kas su partner rabas sind kingituste, tähelepanu ja komplimentidega ning rahuldas voodis vaid sind? Kuid aja jooksul märkasid, et ta kritiseerib sind üha sagedamini ja hoolib seksi ajal ainult endast? Õnnitleme, ilmselt oled kutsunud oma voodisse nartsissisti. Täna käsitleme üksikasjalikumalt mitte ainult seda, milline näeb välja tüüpiline seksuaalelu meessoost nartsissistidega, vaid ka seda, miks suhted temaga võivad sinu psühholoogilisele tervisele ohtlikud olla.

Maailma keskpunkt on nartsissist ise

Nartsissistlikud kalduvused kipuvad ilmnema alles pärast seda, kui suhe on täies hoos, ja laienevad kõikidesse eluvaldkondadesse, mitte ainult magamistuppa. Esialgu võib nartsissistiga kohtamas käimine tunduda muinasjutulisena, sest just siis püüab ta näidata endast parimat versiooni ja veenda kedagi endasse armuma. Kuid lõpuks ilmnevad nende tõelised värvid ja nad hakkavad käituma väga erinevalt.

“Muinasjutu” lõpus võib tunduda, et nartsissistid hoolivad ainult ühest asjast – seksist. Nad ei püüa luua tõelist, intiimset emotsionaalset sidet – selle asemel püüavad nad kogeda seksuaalset rahulolunii sageli kui võimalik. Ja pole vahet, kas nende kallim tahab seda või mitte. Tavaliselt, kui üritad sellest nartsissistidega rääkida, näitavad nad kiiresti, et on teemast väsinud ja hakkavad vestluse suunda muutma – rääkima sellest, kuidas nemad end tunnevad.

Kõik kiitused temale

Nartsissid ja seks: teesklevad, et nad on kõige imelisemad armastajad, kuid mitte sinu rõõmuks

Nartsissistlike kalduvustega mehed kipuvad olema endast väga heal arvamusel – nad võivad isegi arvata, et nad on erilised, andekad ja palju olulisemad kui kõik teised inimesed. Ja see muidugi mõjutab nende käitumist voodis. Ekspertide sõnul on nartsissistid tuntud selle poolest, et nad on voodis head, kuid pane tähele, et nad on tavaliselt ainult alguses tõeliselt head armastajad, kui nad on varmad veenma oma teist poolt, et nad on kõige imelisemad.

Kuna nad arvavad, et nad on tähtsamad kui kõik teised, siis magamistoas hoolib ta tegelikult ainult enda naudingutest ja vajadustest. Kui tema vajadusi ei rahuldata, pole see nende, vaid sinu probleem. Ja vastupidi – kui sinu vajadused ei ole rahuldatud, pole tal sellega mingit pistmist ja sa pead selle ise lahendama.

Mõned nartsissistid hoolivad aga oma partnerist väga ja tahavad talle meeldida. Tõsi, ainult selleks, et saaksid tema oskusi voodis kiita ja hinnata, kui hea väljavalitu ta on. Seega ära imesta, kui ta pärast seksi ei räägi mitte sellest, kui hea see teile mõlemale oli, vaid sellest, kui hea tal voodis on ja kui väga sulle meeldis temaga armatseda.

Nartsissistlikud mehed otsivad seksi ajal alati heakskiitu, kinnitust, et nad on voodis head. Kui sa neid kiitma ei hakka, ei pruugi nad mitte ainult ise komplimente nõuda, vaid ka vihastada, kui neid ei saa.

Ära söanda midagi soovitada

Nartsissid ja seks: teesklevad, et nad on kõige imelisemad armastajad, kuid mitte sinu rõõmuks

Kuigi terves suhtes on mitte ainult tervislik, vaid ka vajalik jagada, mis teile magamistoas meeldib, millised on teie vajadused jne, võtavad nartsissid sellist juttu kriitikana. Kui ütled näiteks, et sulle ei meeldi, et ta suudleb su kaela, võib nartsissist seda lauset tõrjuda ja väita, et sulle on see alati meeldinud. Ta võib isegi hakata sind ründama, öeldes: “Mida sa üldse tead? Sa ise pole voodis hea“ ja nii edasi.

Seda seetõttu, et nad võtavad isegi kõige lihtsamat ettepanekut oma seksuaalelu parandada kui kinnitust, et nad pole parimad seksipartnerid. Lisaks, nagu psühholoogid märgivad, puudub peaaegu kõigil nartsissidel empaatiavõime, mistõttu nad ei mõtle teiste inimeste tunnetele ning kriitikat või ettepanekuid saades on nad valmis oma kaaslast jalge alla tallama, et end paremini tunda.

Seks on relv

Üks nartsissistide kõige tavalisemaid omadusi on see, et nad kasutavad seksi relvana ja teise manipulatsioonivahendina oma partneri vastu. Ähvardades oma partneriga mitte seksida või keeldudes seda tegemast, kontrollivad nad oma kaaslast ja domineerivad tema üle. Sageli ähvardavad nad niimoodi pärast vaidlusi või konflikte, mida nad ei ole võitnud. Mõnes mõttes karistavad nad armatsemisest keeldumisega oma partnerit. Tavaliselt püütakse sellega tekitada oma partneris kahtlusi, nii et ta hakkab mõtlema, kas ta on piisavalt atraktiivne, kas ta armastab teda või kas ta jätab ta maha. Nii et loomulikult hakkab partner seksi üritama või isegi anuma, et need kahtlused kaoksid.

Psühholoogid märgivad, et sageli kasutavad nad sarnast manipulatsiooni oma partneri seksuaalseks alandamiseks. Kui erinevad fetišid, mida mõlemad pooled naudivad, võivad suhet tugevdada, siis nartsissistide puhul see reegel ei kehti. Näiteks kui olete varem rääkinud, et fetiši võib suhte lõpetada, võib nartsissist ikkagi panna sind oma seksuaalseid unistusi täitma. Kuidas? Manipuleerimine. Ta lihtsalt ütleb: “Kui sa armastaksid, siis teeksid seda.” Nad võivad oma partnerit alandada ka sellega, et ei paku pärast seksi emotsionaalset lähedust – näiteks lahkuvad kohe pärast seksi kodust või ignoreerivad oma teist poolt täielikult.

Seks on minu õigus

Nartsissid ja seks: teesklevad, et nad on kõige imelisemad armastajad, kuid mitte sinu rõõmuks

Kuna nartsissistid tunnevad, et nad on kõigist teistest paremad, tunnevad nad ka, et igaüks peab tema kapriise täitma. Sama on seksiga, isegi kui nende partner on väsinud või lihtsalt pole õiges tujus. Normaalses, terves suhtes pakuks partner, kes ütleb „ei“, lihtsalt välja, et minna õhtusöögile või kinno, kuid mitte nartsissistile, sest tal on õigus seksida. Nartsissistid kipuvad oma uusi partnereid tavapärasest palju varem armatsema sundima – soovi korral ka pärast esimest kohtingut.

Kui vastus on eitav, võib nartsissist partneriga manipuleerida, et see süüd tunneks. Näiteks öeldes, et ta ei hooli temast üldse. Kui naine tunneb end süüdi, peab ta tõestama, et ta tõesti hoolib. Kuidas? Ära arvasid – temaga seksides.

Manipuleerimine on aga vaid jäämäe tipp. Kui partner keeldub armatsemast, võib nartsissist hakata teda süüdistama truudusetuses, hakata oma teist poolt kõikvõimalike nimedega hüüdma või võrdlema endiste partneritega. Eriti toksilistel juhtudel ähvardab ta seksida teise naisega, kui ta ei saa seda, mida tahab.

Eksperdid hoiatavad, et selline käitumine pole lihtsalt mürgine – sellised manipulatsioonid on märk psühholoogilisest ja seksuaalsest vägivallast. Kui märkad oma partneri puhul sellist käitumist, soovitavad psühholoogid suhte võimalikult kiiresti lõpetada ja pöörduda spetsialisti poole.

Asjatundjate sõnul ei ole aga kõik nartsissistid ühesugused – mida üks teeb, seda ei pruugi teine ​​teha. Kuid neil kõigil on midagi ühist – nad otsivad pidevat tähelepanu, kinnitust, et nad on parimad. Kui nad seda ei saa, on nad valmis avama põrgu väravad, et saada, mida tahavad.