Kõigis eluvaldkondades, ka intiimelus, on inimestel väga erinevad eelistused ja piirid, mida nad ei taha ületada. Seks menstruatsiooni ajal on üks neist. Mõned inimesed isegi ei mõtle sellele, kas menstruatsiooni ajal võib seksida, samas kui teised leiavad, et see on tabu, ja kipuvad seksist hoiduma.

Põhjuseid võib olla palju – see võib tunduda ebahügieeniline või ebaesteetiline, samuti võib tekkida tervisemure. Kas menstruatsiooni ajal seksimine on ohutu? Kas on võimalik rasestuda ja peaks olema ettevaatlik või vastupidi – võin selle suhtes rahulik olla? Neid küsimusi ümbritsevad müüdid, mida ei tasu alati uskuda. Intiimelu kõige olulisem reegel on kuulata enda ja partneri vajadusi ning pöörata tähelepanu keha saadetavatele signaalidele.

Kas menstruatsiooni ajal võib seksida?

Very Well Health ütleb, et puuduvad teaduslikud tõendid selle kohta, et seks menstruatsiooni ajal võib teie tervist mingil viisil kahjustada. Mõned naised leiavad, et vahekord menstruatsiooni ajal on isegi meeldivam kui tavaliselt. Muidugi tuleks meeles pidada paari asja:

Menstruatsiooni ajal on endiselt võimalik rasestuda – kuigi tõenäosus on palju väiksem, kui te ei kavatse rasestuda, peaksite siiski kasutama kaitsevahendeid. Kõige tõenäolisemalt võite rasestuda ovulatsiooni ajal, mis toimub umbes 14 päeva enne menstruatsiooni algust, kuid iga naise tsükli pikkus on erinev ja teie tsükli pikkus võib kuude lõikes muutuda. Kui teil on lühike menstruaaltsükkel, on menstruatsiooni ajal rasestumise oht suurem.

Suguhaigused võivad levida mis tahes päeval kuus – kasutage kaitsevahendeid, sest menstruatsiooni ajal võivad suguhaigused veelgi kergemini levida. Näiteks sellised viirused nagu HIV “elavad” menstruaalveres.

yesyes

Eelised

Meditsiiniajakiri Health Line toob välja menstruatsiooni aegse seksi peamised eelised, mida on üsna palju:

Vähendab krampe – iga naine teab, kui masendavad ja rasked võivad menstruatsioonikrambid olla, sageli ei aita isegi suured valuvaigistite annused. Menstruatsioonikrambid tekivad siis, kui emakas tõmbub kokku, et limaskesta lahti saada. Pärast orgasmi tõmbuvad emaka lihased kokku ja seejärel lõdvenevad. See kergendab mõnevõrra, vähemalt ajutiselt, perioodilisi krampe.

Seks stimuleerib ka endorfiinideks nimetatavate kemikaalide vabanemist, millel on võime parandada meeleolu ja tekitada eufooriat. Lisaks sellele hõivab seksuaalne tegevus teie meelt, mis võib aidata vabaneda menstruatsiooniga kaasnevatest ebamugavustest.

Lühemad menstruatsioonid – seksimine võib põhjustada menstruatsiooni lühenemist. Lihaste kokkutõmbed orgasmi ajal aitavad emaka sisu kiiremini väljutada, mis viib lühema verejooksu perioodini.

Suurenenud libiidolibiido kõigub kogu tsükli vältel. Kuigi paljude naiste libiido on eriti kõrge ovulatsiooni ajal, teatavad mõned naised, et nende seksuaalhuvi on üsna kõrge ka menstruatsiooni ajal.

Looduslik libesti – see on eriti asjakohane neile naistele, kes kurdavad tupe kuivuse ja valuliku vahekorra üle. Menstruatsiooni ajal seksides ei ole vaja mingeid lisameetmeid, kuna veri muutub looduslikuks libestiks.

Leevendab peavalu – umbes pooltel naistest esineb menstruatsiooni ajal peavalu. 2013. aasta uuringu “Seksuaalse aktiivsuse mõju idiopaatilistele peavaludele” kohaselt väheneb või vähemalt osaliselt väheneb peavalu neil, kes seksivad menstruatsiooni ajal.

Seks menstruatsiooni ajal

Puudused

Segadus on ilmselt suurim puudus, ja kuigi sellel ei ole midagi pistmist tervisega, on see see, mis paljusid inimesi seksist eemale peletab. Seksi ajal võib veri sattuda linadele, voodile ja nii teile kui teie partnerile. Samuti võib mõte millegi määrimisest olla stressirohke ja te ei saa täielikult lõõgastuda.

Samuti peaksite meeles pidama, et enne seksi tuleb tampoon eemaldada. Kui unustate seda teha, võib tampoon tuppe nii sügavale sattuda, et vajate selle eemaldamiseks arstide abi.

Seks menstruatsiooni ajal

Oraalseks ja menstruatsioon 

Womens Health Mag andmetel on menstruatsiooni ajal oraalseksi harrastamine täiesti ohutu, kuid järgida tuleks mõningaid juhiseid:

Käige duši all – rohkem vett tähendab, et teie veri peseb kiiremini maha.

Kasutage menstruatsioonitassi – kui soovite võimalikult palju verd vältida, on menstruatsioonitass suurepärane lahendus.

Kasutage rätikut – kui te ei käi duši all ja lähete magamistuppa, aitab tume rätik kõik jäljed ära peita.

Valige endale mugav asend – kui tunnete menstruatsiooni ajal pinget vaagnapõhjas, on kõige mugavam asend selili lamades tuua jalad enda lähedale.

Müüdid seksi kohta menstruatsiooni ajal

Insider tutvustab 8 kõige levinumat müüti menstruatsiooniaegse seksi kohta, mida ei tohiks uskuda:

  • Kõikjal on verd;
  • Menstruatsiooni ajal on võimatu rasestuda;
  • Sugulisel teel levivaid haigusi (STD) ei saa üle kanda menstruaalvere kaudu;
  • Seks mõjutab teie menstruatsiooni ja verejooks muutub intensiivsemaks;
  • Seks muudab menstruatsioonikrambid tugevamaks;
  • Menstruaalvalu vähendab igasugust seksuaalset soovi;
  • Seks menstruatsiooni ajal on valusam;
  • Oraalseks ja menstruatsioonid on halb kombinatsioon.

Seks menstruatsiooni ajal

Näpunäiteid seksi mugavaks muutmiseks

Olge oma partneriga avatud ja aus – jagage oma mõtteid üksteisega, olge aus selle osas, kuidas te sellesse ideed suhtute. Kui kumbki teist kahtleb, rääkige põhjustest.

Kasutage rätikut või võtke vanni, et vähendada vere sattumist voodipesule, ja hoidke voodi kõrval niiskeid salvrätikuid.

Suguhaiguste ennetamiseks kandke kondoomi, eelistatavalt lateksit.

Valige seksiks “kerged” päevad, mis tähendab, et seksida päevadel, mil verejooks on väiksem kui esimesel või teisel päeval.

Mõelge uuesti läbi eelmäng – tavaline eelmäng võib olla ebamugav ja pidage meeles, et käte kasutamine võib tahtmatult määrida voodipesu. Kaaluge muid viise, kuidas üksteist erutada.

Ärge unustage misjonäriasendit – selili lamamine seksi ajal võib vähendada verejooksu, kuid olge sisenemisel ettevaatlik, sest emakakael on sel ajal palju tundlikum.

Mõne jaoks on see norm, mõne jaoks tabu 

Kõigile ei meeldi ja ei peagi meeldima seks menstruatsiooni ajal, mis võib paaris palju arusaamatusi tekitada, seega rääkige sellest eelnevalt oma partneriga. Lisaks sellele ei tunnusta mõned religioonid ja uskumused (eriti judaism ja hinduism) seksi, kui naisel on menstruatsioon, seega on oluline austada oma partneri tundeid ja uskumusi.