Seks vees – olgu see siis meres, järves, duši all, mullivannis või tavalises vannis – võib tunduda kõige erootilisema seksuaalse kogemusena. Seda seisukohta kujundavad ilmselt filmid, kus kirest haaratud paarid lähevad vette ja anduvad naudingule. Tegelikkuses võib seksimine vees olla ka väga meeldejääv kogemus, kuid on suur tõenäosus, et sulle jääb meelde rohkem kui ainult kirg, sest sellega kaasnevad omad ohud. Mis need siis on? Või kas vees on võimalik ohutut seksi harrastada? 

Millised on ohud?

Nagu sa juba aru said, võib seks vees olla nii nauditav kui ka ohtlik. Üks suurimaid riske vees seksimisel on mitmesugused haigused. Kirglikud seiklused vees suurendavad kuseteede infektsioonide, mädanike ja sugulisel teel levivate haiguste riski. Vesi on täis baktereid ja muid parasiite, mis võivad suguühte ajal tuppe sattuda ja põhjustada erinevaid haigusi. 

Ja seks vees ei pruugi olla nii meeldiv, kui sa ette kujutad. Paradoksaalsel kombel tõmbab vesi, mis siseneb tuppe seksuaalvahekorra ajal, välja kogu loomuliku libestusaine, mida naise keha erutuse ajal toodab. Kui tupp ei ole piisavalt niiske, muutub see seksuaalvahekorra ajal äärmiselt haavatavaks – kuivus võib põhjustada väikeste pragude tekkimist ja akt ise võib olla valus. Praod on ka suurepärane pinnas infektsioonide levikule. 

Seks vees: kui ohtlik see on ja kuidas selleks valmistuda?

Kondoomid ei pruugi aidata kaitsta nakkuste eest, eriti kui vesi on väga kõrge kloorisisaldusega. See kemikaal võib kondoomi veidi lõhkuda, muutes selle kergemini rebenevaks. Samuti on nad tundlikumad, kuna tupe niiskus vees väheneb. Selline hõõrdumine võib põhjustada nende pragunemist. See muudab suguelundid bakteritele kättesaadavamaks, suurendades sugulisel teel levivate haiguste ja soovimatu raseduse riski. Seetõttu tuleb alati kontrollida, et kondoom oleks veeseksi ajal ohutu. 

Vees seksimise eelised

Kuid on põhjus, miks paljud inimesed unistavad seksist vees – sellel on omad eelised. Kui oled kunagi teinud trenni näiteks basseinis, oled ilmselt märganud, et su keha suudab vees palju rohkem teha kui maal. See võib seksi ajal väga kasulik olla – suudad vees jalad laiemalt laiali ajada ja oled paindlikum. 

Kuid seksimisest vannis on veelgi rohkem kasu – uuringud näitavad, et soe vesi võib suurendada orgasmi tõenäosust kuni kolmandiku võrra. Samuti on sul rohkem ruumi oma seksuaalsete kirgede rahuldamiseks – ka kõige väiksemad basseinid või mullivannid on ju suuremad kui inimeste voodid. 

Seks avatud vees

Seks vees: kui ohtlik see on ja kuidas selleks valmistuda?

Seks merel, järvel või jõel võib olla üks meeldejäävamaid ja intiimsemaid kogemusi iga paari elus. Kuid pea meeles – veekogud ei ole täiesti puhtad. Need on ka koduks paljudele elusorganismidele, sealhulgas parasiitidele, mis võivad põhjustada mitmesuguseid infektsioone. Seksimine meres, järves või jões võib põhjustada mitmesuguseid bakteriaalseid ja kuseteede infektsioone ning seent. 

Just neil põhjustel on parem piirata hellitusi avatud veekogudes. Kui aga oled eriti romantilisel reisil, kus tundub võimatu vee rõõmudele vastu seista, siis on ka alternatiive. Näiteks väikese mootorpaadi rentimine ja merele minek, et seal oma kirgi rahuldada. Või uju privaatsemasse randa, kus teid keegi ei sega – aga ära unustage selle seikluse jaoks rätikut, sest kõikjal olev liiv võib kogemuse ära rikkuda.  

Seks basseinis ja mullivannis

Erinevates filmides kujutatakse seksi basseinides ja mullivannides kui väga seksikat kogemust – ja kuigi see võib nii olla, on sellel ka omad ohud. Ilmselt mõtled praegu: “Aga basseinid on ohutud, sest nende vesi on klooritud!” See on osaliselt tõsi – kloor tapab palju organisme, mis võivad põhjustada infektsioone.

Kuigi kloor tagab teatava puhtuse taseme, ei tapa see siiski kõiki parasiite. Kui basseinivee pH ei ole õige, võivad vees elada bakterid – kui need satuvad seksi ajal tuppe, võivad nad põhjustada mitmeid haigusi. Kloor võib kahjustada ka naise tupe mikrofloorat ja häirida selle loomulikku pH-d, mis võib põhjustada seent.

Seks vees: kui ohtlik see on ja kuidas selleks valmistuda?

Kui sa aga ei saa loobuda basseinis seksimisest, kasuta silikoonipõhist libestit, mis aitab hoida tuppe niiskena ja pakub seega mõningast kaitset nakkusohu eest. 

Seevastu mullivanni ei puhastata tavaliselt nii põhjalikult kui basseini ning soe vesi on ideaalne kasvulava bakteritele ja muudele mikroorganismidele. Nii et väldi seksi selles kohas – kasuta seda pigem kuumade suudluste ja kallistuste jaoks ning jäta seks voodisse. 

Seks duši all ja vannis

Seksimine duši all või vannis võib olla ohutum alternatiiv seksimisele veekogudes, basseinides või mullivannides. Seksimine oma vannis vähendab kindlasti nakkuste või sugulisel teel levivate haiguste ohtu – eriti kui sa tead, et su partner ei ole haige.

Seks vees: kui ohtlik see on ja kuidas selleks valmistuda?

Duši all võid proovida ka mõningaid lõbusaid asju – näiteks katsetada dušipeaga ja vaadata, kuidas voolav vesi mõjutab su partneri erutust. Dušš on ilmselt ka parim koht anaalseksiks või seksimiseks menstruatsiooni ajal, sest see on ka parim koht pesemiseks. Väldi siiski erinevate õlide kasutamist seksimise ajal duši all, sest see muudab pinnad libedaks ning kujutab endast kukkumise ja vigastuste ohtu.

Seks vees – jah või ei?

See on küsimus, millele saavad tõenäoliselt vastata ainult need inimesed, kes seksivad vees ja kavatsevad seda teha. Kõige tähtsam on, et on olemas vastastikune kokkulepe seksida vees ning et mõlemad pooled mõistavad võimalikke tagajärgi ja teavad, kuidas neid vältida. Kui soovid olla kindel, et sa ei pea pärast seksimist vees ravima erinevaid infektsioone, siis vali parem oma dušš või vann. Ja kui soovid eksperimenteerida, siis tee seda, kuid kaalu kindlasti, kas sa seda hiljem ei kahetse. Kui kavatsed seksida avatud vees, veendu, et sina ja su partner oskate ujuda – kui mitte, siis on parem valida kaldale lähemal asuv koht.