Illustratsioon: „Orhideed ja koolibrid“, Martin Johnson Heade, 1875.

Yoni (hääldatakse “joni”) tähendab sanskriti keeles vagiina ja sõna-sõnalt tõlgituna tähendaks see termin “püha paik” või “pühamu”. Tantrapraktikatest on Yoni massaaž üks olulisemaid ja sellel on tantra traditsioonis eriline koht. Sensuaalne massaaž ei tee teid mitte ainult imelisteks armastajateks ja toob teie suhetesse uue seksuaalse intiimsuse taseme, vaid annab teie naisele ka sügava vaimse, emotsionaalse ja füüsilise kogemuse.

Nagu kõik muu väärtuslik, ei tule suurepärase Yoni massaaži sooritamise oskus lihtsalt ja loomulikult. Massaaži õnnestumiseks vajate praktiliselt alati õpetaja abi, kes tutvustab teile seda tehnikat ja selle omadusi. Just seda teeb Gentle Handsi Gediminas, kes soostus intiimelu muutvast praktikast lähemalt rääkima.

Gediminas, sul on Tantra kooli lõõgastava massaaži tunnistus ja magistrikraad. Kuidas tekkis sinus huvi Yoni massaažitehnika vastu?

Mind on alati paelunud naiste bikiinipiirkond (vulva). See erutas ja inspireeris mind looma, kuid pikka aega oli sisemine (vagiina) osa minu jaoks “terra incognita”. See oli ka mu elukaaslase jaoks saladus. G-punkt? Kus see on? Miks on nii, et mõnikord leiame selle, kuid mõne minuti pärast on rõõm kadunud, kuigi olete sealsamas?

Uudishimu pani mind mõistma, et see ei saa olla nii müstiline ja ma pean vastused leidma. Mind hakkas rohkem huvitama, lugesin artikleid, vaatasin videoid ja lõpuks registreerusin kursustele. Kui hakkasin teadmisi praktikas rakendama, olin üllatunud, kui palju lihtsamaks kõik muutus – piisab teadmisest, mis kus asub ja kuidas sellega toime tulla. Ainus, millest ma aru ei saa, on see, miks ma ei hakanud seda varem uurima.

Öeldakse, et Yoni massaaži eesmärk ei ole orgasm, kuigi sageli on see meeldiv ja teretulnud kõrvalmõju. Ja mis on massaaži peamine eesmärk? 

Pärast gentlehands.eu projekti algatamist seadsin endale eesmärgiks mitte kasutada keerulisi mõisteid nagu tantra, tšakra, shiatsu jne, vaid rääkida kõigest läänlasele arusaadavas keeles. Seega oleks lihtne vastus küsimusele, et Yoni (see on ainuke salapärane sõna, mida ma selles kontekstis kasutan) massaaži eesmärk on seksuaalenergia voolu kehas jaotamine. Selle tulemusena muutuvad tundlikumaks keha sensoorsed aistingud, avastatakse uusi naudingupunkte, tõuseb üldine libiido, toimub tugevam psühholoogiline lõdvestus ja oma keha aktsepteerimine, keha pinge ja emotsionaalsed blokid nõrgenevad.

Kui me räägime “kõrvalmõjust” – orgasmist, siis naine avastab lihtsalt oma keha potentsiaali. Erinevalt meestest võib naise keha seansi jooksul kogeda mitut orgasmi või ejakulatsiooni kuni kümneid kordi.

Kas naised, nagu mehed, võivad ejakuleerida ainult siis, kui nad kogevad orgasmi? Kas üldiselt õnnestub kõigil naistel ejakuleeruda? Kui kaua kulub massaaži algusest finaalini – ejakulatsioonini?

Tantrapraktikad õpetavad nii mehi kui naisi kogema energilist (sisemist) orgasmi ilma ejakulatsioonita. Minu lähenemine on füüsilisem, ma arvan, et on oluline kogeda orgasmi füüsiliselt, mõista seda välist aistingut ja seejärel proovida seda sissepoole suunata.

Kõik kehad on erinevad, mõni mees võib kesta kauem, mõni vähem ja nii ka naised. Mõne jaoks piisab mõnest liigutusest, samas kui teised vajavad orgasmi või ejakulatsiooni kogemiseks mitut tundi või mitut seanssi.

Muide, ma tahan selgitada naiste ejakulatsiooni mõistet. On kahte erinevat tüüpi: ejakulatsioon ja pritsimine. Ejakulatsioon on kahvatuvalge vedelik (ejakulaat), mis sarnaneb lahjendatud piimaga, mis vabaneb tupe (Skeni näärme) seintest, seda ei ole tavaliselt rohkesti. Seda ei tohiks segi ajada erutudes tekkiva paksu eritisega. Ja ejakulatsiooni ajal eraldub vedelik ureetra kanalist ja on täiesti läbipaistev, selle vabanemine toimub rohkem purskkaevu joa kujul.

Kuigi mõned õpetajad väidavad, et iga naine oskab pritsida, ei saa ma seda oma kogemusest kinnitada. Need on ju füsioloogilised asjad. Teisest küljest ei ole vaja pidada tugevat orgasmi täiuslikuks või püüdlikuks. On naisi, kelle jaoks pole see midagi erilisemat kui kliitori orgasm.

yesyes

Kuidas massaažiks valmistuda? Milliseid meetmeid tuleks kasutusele võtta? Kuidas tuua ettevõmisesse turvatunnet ja lõõgastust? 

On kaks poolt: massaaži andja ja vastuvõtja. Suurem osa ettevalmistusest langeb loomulikult pakkujale.

Halva näpuka põhjuseks on tavaliselt korratud küüned. Seetõttu on ülimalt oluline teha maniküür, mida saate ise teha, kasutades kääre ja küüneviili. Erilist tähelepanu tuleks pöörata mitte ainult küünte pikkusele, vaid ka nurkade teravusele ja kõvale nahale küünte ümber. Sõrmede kasutamisel ei tohiks tunda vastupanu ega kriimustamist.

Massaažiõli vajad kogu keha massaažiks, kuid väldi tugevalt maitsestatud segusid. Natuke õli võib sattuda tuppe ja sealne nahk on väga õrn, seega on võimalikud põletushaavad. Minu soovitus oleks kasutada kookosõli. Samuti on Yoni massaaži jaoks eraldi määrdeaine.

Massaaži ruum peaks olema soe. Valmistage ette paber, niisked salvrätikud, käterätikud või ostke lausa veekindel kattemadrats. Sinu kui andja ülesanne on saaja nii füüsiliselt kui psühholoogiliselt nii palju kui võimalik lõdvestuda. Vastuvõtval poolel on oluline mitte mõelda võimalikele eritistele ja nende mõjule voodipesule, mööblile jne. Kinnitage kingisaajale, et kõik, mis massaaži käigus juhtuda võib, on loomulik ja ilus.

Lõõgastumine on vastuvõtja jaoks kõige olulisem. Ei ole vaja alla suruda keha impulsse, mis võivad sarnaneda defekatsiooniga. Tuleb lihtsalt alistuda kinkija juhitud rütmile.

Massaaži ajal soovitan leppida kokku lihtsates märkides. Näiteks kui tunned, et massaaž on heas punktis ja rütm on sinu jaoks õige, siis haara andja käest ja hoia seda seni, kuni tunned end hästi, et ta teaks, et pole vaja peatuda. Kui rütm või asukoht tekitab ebamugavust, siis koputa.

Kuidas protseduur ise välja näeb? Kuidas saab andja kasutada sõrmi, muuta survet, kiirust, liikumist? Kas see võib stimuleerida mitte ainult kliitori ja G-punkti, vaid ka väljumisava?

Ideaalis peaks pärast üldist kogu keha massaaži tupeava juba niisutatud olema. Massaaži ajal, vahel, justkui kogemata puudutades erogeenseid tsoone: nibusid, häbememokki, kliitorit, silita õrnalt reie sisekülge, rindkere ovaali. Andja ülesanne on keha ergutada.

Kui näete, et on vaja täiendavat määrimist, kasutage libestit. Aga mitte sama õli, mida kasutasite kogu keha massaažis. Enne tuppe sisestamist kasutage sõrmede pühkimiseks alkoholivabu niiskeid salvrätikuid.

Massaažis kasutatakse peamiselt kahte sõrme – Nimetu ja Suur, vahel kasutatakse ka Pöialt ja Väikest. G ei ole tegelikult täpp, vaid tsoon, mis asub üsna madalalt tupe laes. Selle stimuleerimiseks piisab sellest, kui suruda sõrmed poolenisti sisse, kui naine lamab selili. Sa peaksid tundma käsnataolist piirkonda. Ja pead sellesse suhtuma nagu käsna, vajuta ja vabasta. Surve võib kiireneda ja tugevneda, justkui üritaks naist tõsta. Ideaalis peaksite katsumisel kuulma vedelikuga täidetud käsnaga sarnast heli.

Võid kasutada ka pöialt ja samal ajal kliitorit stimuleerida. Pärakusse saab sisestada vaba väikese või teise käe sõrme. Loomulikult tuleks seda teha ainult mõlema poole eelneval kokkuleppel ja piisavalt suures koguses määrdeainet kasutades. Lisaks ei tohi samu sõrmi hiljem tupestimulatsiooniks kasutada.

Kuidas peaks naine massaaži ajal käituma? Kas tema roll on lihtsalt lõõgastuda ja nautida või võib ta katsetada? Nagu näiteks rindade masseerimine? 

Saaja peamine ülesanne on lõõgastuda. Lihtne öelda, raske teha… Soovitan visualiseerida olekut: meduusid, vesi, veealused taimed, kergesti tuules puhuv materjal. Massaaži ajal tuleks teha kõike, mis pakub täiendavat naudingut ja lõõgastust, seega sobivad nii enesemassaaž kui ka partneri puudutus.

Tantra üks olulisi praktikaid on hingamine. Hingata tuleks ühtlaselt ja sügavalt, visualiseerides õhu/energia teed. Hinga tupe kaudu sisse, tõstes läbi selja pea poole. Hinga läbi pea välja, liigu läbi rindkere, kõhu ja lõpuks tupe.

yesyes

Yoni massaaž hõlmab naise suguelundite intiimset puudutamist ja uurimist. Kuidas te räägite nõusolekust ja kuidas te suhtlete klientidega nende mugavustasemest? Kuidas tõmmata piir seansi ajal terapeutilise puudutuse ja erootilise stimulatsiooni vahele?

Suhtlemine on äärmiselt oluline. Enne massaaži lobiseme vaikselt, vahel joome teed. Räägin protsessist, arutame, kas on mingeid tabukohti, äkki on naisel olnud haavu või operatsioone, mis võivad puudutamise valusaks teha vms. Esimesel seansil ei pruugi olla isegi füüsilist kontakti. Esiteks peab olema sellise massaaži psühholoogiline aktsepteerimine.

Teine oluline asi on mitte seada mingeid ootusi. Ma ei luba kunagi, et kindlasti tuleb orgasm või ejakulatsioon. Samuti ei tohiks naine tunda, et ta kogeb tingimata midagi, mida ta pole kunagi kogenud. Sellised asjad ainult segavad lõõgastumist. Sageli saabuvad parimad tulemused kolmandal seansil, kui tuttavlikkus ja usaldus on juba toimunud.

Samuti kuna saajal on alati külmem kui kinkijal, siis katan keha massaaži ajaks tekiga. Kui naisel on mugavam, võib ta kogu massaaži aja selle alla jääda. Muidugi olen alati riides.

Mida soovitaksite neile, kes soovivad omandada Yoni massaažitehnikat? 

Elame infoajastul. Kui ma hakkasin seda uurima, olin üllatunud, kui palju on sel teemal raamatuid ja veebiväljaandeid – kõik, mida vaja, on valmisolek õppida. Teine etapp on praktika koos partneriga ning kursused ja laagrid tulevad kasuks veelgi laiemale tutvusele. Ise pean loenguid ja korraldan kaugkursusi, mille käigus selgitan teooriat.