Inimese organism paratamatult vananeb, vananedes ainete ja vere ainevahetus aeglustub. Me tunneme seda, kui jäsemed hakkavad külmetama. Meie suguelundid ei ole erandiks, sest neis on väga palju veene ja kapillaare. Tõenäoliselt teame kõik, et erektsioon on suur verevool ja kui verevoolu ei ole piisavalt, siis erektsioon nõrgeneb ja erutus väheneb. Ja see juhtub mitte ainult meeste, vaid ka naistega. Mida teha? Kõigepealt hoolitse õige elustiili ja toitumise eest, kuid on veel üks asi, mis tõesti aitab – see on trenn. Ja sa saad sellest veelgi rohkem kasu, kui kasutad vaakumpumpa.

Vaakumpumpasid soovitavad arstid siis, kui erektsiooni ja selle säilitamisega on probleeme ning see sekslelu pole kasulik ainult tervisele, vaid pakub ka naudingut. Kas soovid rohkem teada? Siis loe edasi.

Peenisepumbad meestele

Peenisepumbad on üks populaarsemaid esemeid meeste jaoks ja seda mõjuval põhjusel. Need aitavad erektsioonihäirete korral ja annavad ka peenisele lisamahtu. Pumpa kasutades ei saavuta sa mitte ainult kiiremini erektsiooni, vaid peenise läbimõõt on suurem kui enne protseduuri ning efekt püsib ka pärast erutust.

Peenisepumba tööpõhimõte

Peenise sisestamine pumba kolbi ja pumpamine tekitab vaakumi, mis stimuleerib verevoolu mehe suguelundis. See toob peenisesse palju rohkem verd kui tavaliselt, muutes erektsiooni märgatavalt kõvemaks ja kauem kestvaks. Seda meetodit nimetatakse hüpereemiaks või negatiivseks rõhuks.

Lisame, et mõju on ajutine ja tulemused on nähtavad umbes päeva jooksul. Ja kui soovid kauakestvat efekti, soovitame pumpa regulaarselt kasutada – optimaalselt iga kahe päeva tagant Protseduur peaks kestma umbes 45 minutit ja vaakum tuleks luua aeglaselt, pulseerides. Sa võid tunda kipitustunnet, kuid see on normaalne, ja kui vaakum on maksimaalsel võimsusel, peaks tunne olema valule lähedane, kuid mitte ebamugav. Vaakumit tohib hoida maksimaalselt 15-20 sekundit.

On väga oluline, et kasutaksid pumpa alles pärast ejakulatsiooni, kuna vaakumi mõju on kõige tõhusam siis, kui sul pole loomulikku erektsiooni. Koos peenisepumbaga saad kasutada ka peeniserõngast, mis aitab vältida vere tagasivoolu pärast pumpamist, nii et erektsioon kestab kauem.

Kuidas pumpa kasutada?

 • Kõigepealt määri peenisele libestit;
 • Sisesta peenis silindri sisse nii, et muhv sobiks tihedalt kehale ja hakka aeglaselt pumpama;
 • Kui tunned valu, lõpeta tegevus;
 • Lõpeta pumpamine, kui peenis on kõva, hoia vaakumit 15-20 sekundit ja vabasta see;
 • Jätka protseduuri kuni 45 minutit;
 • Täiendavate tulemuste saavutamiseks võid koos peenisepumbaga kasutada ka spetsiaalseid peenist suurendavaid kreeme.

Peenisepumpade tüübid

Klassikaline. Need on kõige lihtsamad peenisepumbad, mis sobivad ideaalselt algajatele või väikese eelarvega inimestele. Pumbad on valmistatud ABS plastikust. Need koosnevad silindrist, mille ühel küljel on muhv peenise sisestamiseks ning teisel küljel on voolik pumpamiseks. Mõnel pumbal on ka mõõteskaalad, mis võimaldavad tulemusi jälgida;

Automaatne. Sellised pumbad on mugavad selle poolest, et sa ei pea ise midagi tegema, sest pump teeb kogu töö ära. Kõik, mida pead tegema, on sisestada peenis ja lülitada seade sisse. Mõnel seda tüüpi mänguasjal on ka mitu erinevat režiimi, mis muudavad treeningu veelgi tõhusamaks. Pumbad on ülimalt kvaliteetsed ja vastupidavad, laetavad akude või USB ühendusega;

Veepumbad. Seda tüüpi pump ei kasuta mitte ainult vaakumit, vaid ka vee tekitatavat rõhku. Need on äärmiselt tõhusad ning pärast kasutamist on tulemused silmatorkavad ja püsivad kauem. Veepumpa kasutatakse vannis – sa peaksid täitma vanni sooja veega, lamama ja lõdvestuma, seejärel sisestama peenise pumba sisse ja pumpama ringikujuliste liigutustega. Rõhku saad reguleerida klapiga, mille kaudu eemaldatakse liigne vesi;

Stimuleeriv. Sellised pumbad on mõeldud mitte ainult erektsiooni ja peenise suurendamiseks, vaid ka naudinguks. Nendel pumpadel on sees stimuleeriv pind, millel on sageli täiendav vibratsioonifunktsioon.

Peenisepumba eelised

 • Stimuleerib ja tugevdab erektsiooni. Vaakum tekitab survet, mis soodustab vere peenisesse voolamist, mistõttu aitab peenisepump peaaegu igal mehel tugevdada ja pikendada erektsiooni kestvust;
 • Suurendab peenise mahtu. Peenisepump ei suurenda peenist kunagi enneolematute mõõtmeteni, kuid see aitab peenise loomulikku suurust maksimaalselt ära kasutada. Seetõttu võib pump olla suurepärane ja atraktiivne alternatiiv peenise suurendamise operatsioonidele, mis sageli ei tööta;
 • Nauding Peenisepumpa kasutades tunned meeldivat kipitustunnet, mis erutab paljusid mehi, seega saad seda mänguasja kasutada ka onaneerimise ajal.

Müüdid peenisepumpade kohta

 1. Peenisepump pinguldab peenist ja erektsioon tekib kohe pärast pumba eemaldamist. Vaakumi eemaldamisel võib peenisest verd tulla. Üks selle nähtuse vastu võitlemise viise on pinguldavate seadmete (peeniserõngad) kasutamine, mis piiravad verevoolu peenisest isegi pärast rõnga eemaldamist.
 2. Peenisepump ei ole ohtlik. Igal tootel võib olla negatiivseid külgi. Pumbad, mis tõmbavad peenist väga kõvasti sisse ja millel puudub vabastusventiil, võivad neid valesti kasutades kahju tekitada. Peenise pikaajaline sees hoidmine võib põhjustada koekahjustusi. Ülitugevad imemisseadmed on tavaliselt saadaval vaid arsti vahendusel, sekspoodides müüdavad pumbad on aga väiksema võimsusega ja tekitavad väiksema tõenäosusega kahju.

Ära kasutage peenisepumpasid, kui:

 • Oled diabeetik;
 • Sul on parafimoos, fimoos ja muud eesnaha haigused;
 • Sul on suurenenud risk trombi tekkimiseks ja/või veresoonkonna haiguste tekkeks;
 • Sa võtad verevedeldajaid;
 • Sa tunned pärast pumba kasutamist valu või muid ebameeldivaid tundeid või näed verevalumeid oma kehal.

Pumbad naistele

Pumbad võivad aidata naistel, nagu ka meestel, tunda suuremat erutust ja naudingut. Need mänguasjad ei aita mitte ainult verd õigetesse erogeensetesse tsoonidesse viia, vaid aitavad ka palju tugevamaid orgasme esile kutsuda.

Naiste pumbad töötavad sarnaselt meeste pumpadele – tekib vaakum, mis aitab rakkudel verega täituda, mis muudab erogeensed tsoonid oluliselt tundlikumaks, naine erutub kiiremini ja kogeb seksi või onaneerimise ajal tugevamaid aistinguid. Ja pumba regulaarne kasutamine parandab vereringet, nii et naine muutub loomulikult tundlikumaks ja erutub kiiremini.

Pumba ehitus

Naiste pumbad koosnevad tavaliselt kahest osast – vastu keha surutud osast ning pumpamisvoolikust ja pumbast. Pumpamisel tekib reservuaaris vaakum, mis suurendab pindala, kuhu reservuaar surutakse ja verevool intensiivistub.

Naiste pumpade tüübid

Naiste jaoks on mitmeid pumpasid – mõned on mõeldud rindadele ja nibudele, teised tupe ja kliitori jaoks. Vaatame igaüht lähemalt:

Rinnapumbad

Ilusad rinnad on iga naise soov ja püüdlus ning tänapäeval on naistel mitmeid võimalusi rindade suurendamiseks, alates spordist ja tervislikust toitumisest kuni kirurgi skalpellini. Kuid rindade vaakumpumbad on veel üks võimalus rindade vaevata suurendamiseks. Ära oota imesid, kuid rinnapump võib kindlasti taastada täidluse, tugevuse ja prinkuse.

Rinnapumpade kasutamine on lihtne ja efekt on kohe näha. See sekslelu mitte ainult ei paranda rindade välimust, vaid annab ka täiendavat tundlikkust, et saaksid nautida erakordseid aistinguid.

Väiksemad pumbad on mõeldud spetsiaalselt nibude jaoks. Nibupumbad muudavad need puudutuse suhtes tundlikumaks ning suuremaks ja silmatorkavamaks.

Olgu lisatud, et tulemus ei ole loomulikult kauapüsiv. Kui soovid, et tulemus püsiks kauem, kasuta pumpa regulaarselt ja võta appi spetsiaalset rindade suurendamiseks mõeldud kreem.

Vaginaalsed pumbad

Vaginaalsed pumbad katavad kogu naise suguelundite ala – häbememokad ja kliitori. Pärast selle mänguasja kasutamist voolab suguelunditesse rohkem verd, need muutuvad palju tundlikumaks ja suuremaks. Selle piirkonna paisudes tupe sisemine osa kitseneb, mistõttu tunned tungimise ajal meeldivamaid aistinguid ning ka partner tunneb ahenemist.

Kliitori jaoks on olemas ka väiksemad pumbad. Pumba kasutamisel suureneb see naise keha kõige tundlikum punkt märgatavalt ja muutub oluliselt tundlikumaks.

Vibratsioonipumbad

Nii tupe-, kliitori- kui ka nibupumpadel võib olla lisafunktsioon – vibratsioon, mis on mõeldud veelgi suurema naudingut tekitamiseks. Vibratsioon stimuleerib, muudab pumba kasutamise äärmiselt meeldivaks. Enamiku pumpade vibratsiooni saab reguleerida, muutes vibratsiooni intensiivsust ja/või sagedust. Vibreerivaid pumpasid saab kasutada rohkem kui ainult täiendavaks erutuseks – neid saab kasutada ka orgasmi saavutamiseks, mistõttu on need mänguasjad ideaalsed nii paaridele kui ka soolomänguks.

Millistest materjalidest on valmistatud naiste pumbad?

Naiste pumbad on tavaliselt valmistatud järgmistest materjalidest: meditsiiniline silikoon, plastik või geelplast. Meditsiinilist silikooni iseloomustab kõrge kvaliteet, vastupidavus, on steriilne, kergesti puhastatav, sellele ei kogune bakterid, pind on sile, pehme ja kehale meeldiv. Tegemist on kõrgeima kvaliteediga materjaliga, seega silikoonist mänguasi kestab väga kaua. Plastik on üsna tugev, kõva ja vastupidav. Plastikust pumbad on mõnevõrra odavamad. Geelplast on pehme, painduv, kuid mitte nii vastupidav kui silikoon, seega sobib see neile, kellel on piiratud eelarve.

Pumba kasutamine

 1. Enne pumba esmakordset kasutamist pese selle reservuaar sooja vee ja antibakteriaalse seebiga.
 2. Kanna veepõhist määrdeainet või spetsiaalset kreemi (kui kasutad rinnapumpa) sellele piirkonnale, kus sa pumpa kasutad.
 3. Tõmba pumbast õhku seni, kuni sinu rind on kasvanud umbes 2 cm, või kui kasutad tupe-, kliitori- või nibupumpa, kuni oled tulemusega rahul.
 4. Oota 5-8 sekundit ja vabasta seejärel õhk. Korda seda protseduuri 5-10 minutiliste vaheaegadega.
 5. Pikaajalise tulemuse saavutamiseks masseeri regulaarselt, eelistatavalt iga päev.

Pumba hooldus

Pumbad, nagu ka teised seksimänguasjad, vajavad nõuetekohast hooldust, kui soovid, et need kestaksid kaua. Soovitame hoida pumpasid spetsiaalses kotis või karbis, muudest esemetest eraldi, sest nii on tagatud hügieen. Pärast iga kasutuskorda pese pumpa seebi ja veega ning ideaalse hügieeni tagamiseks kasuta spetsiaalset seksimänguasjade puhastusvahendit, mis hävitab bakterid ja pisikud.

Veel üks näpunäide – kui pump on valmistatud meditsiinilisest silikoonist, siis kasuta ainult veepõhiseid määrdeaineid!