2 protsendil ehk umbes 20-l naisel 1000-st on intiimpiirkond augustatud. Seevastu nende meeste arv, kes on lasknud oma peenise augustada, on umbes kaks korda suurem. Siiski näitab statistika, et intiimpiirkondade augustamine on muutumas üha populaarsemaks. Mõned inimesed kannavad nendes piirkondades ehteid, sest nad leiavad, et need on ilusad, teised tahavad seksimise ajal rohkem stimulatsiooni kogeda, sest erutuse ajal tõmbub rohkem verd augustatud piirkondadesse. Mõned naised tunnistavad isegi avalikult, et ainult intiimses kohas olev ehe aitas neil lõpuks oma esimese orgasmini jõuda. Kuid mitte kõik pole nii lihtne – intiimsetes kohtades olevad ehted võivad põhjustada mitmesuguseid tüsistusi ja ebameeldivaid aistinguid. Mida peaksid enne nende panemist teadma?

Kuhu ehted paigaldatakse?

Intiimsetes kohtades olevad ehted pole mitte ainult seksikad, vaid ka üsna ohtlikud: kuidas vältida erinevaid tüsistusi?

Kuigi naiste intiimpiirkonna ehteid nimetatakse sageli vaginaalseks ehteks, ei ole see õige nimetus. Vagiina viitab naise suguelundite sisemisele osale, nii et keegi ei pane sinna ehteid. Naistel paigaldatakse ehted tavaliselt kliitorisse või selle lähedusse. Samuti – häbememokkadele. On olemas palju erinevaid augustamisstiile, mida kõiki võib pädev meister soovitada. 

Naiste seas on väga populaarne ka nibude augustamine, kuid on oluline mainida, et just see koht paraneb kõige aeglasemalt – kogu protsess võib võtta terve aasta. 

Meestel torgatakse ehteid peenisepeasse, kuid on ka teisi augustamise stiile – näiteks peenisele endale või päraku lähedale. 

Mida silmas pidada?

Ainult kogenud, professionaalne ja litsentseeritud spetsialist peaks intiimkohti augustama – veendu, et meister on läbinud kõik koolitused ja järgib nõuetekohaseid hügieeninõudeid. Salong, kus ta töötab, peaks olema steriilne ja puhas. 

Augustamiseks kasutatav nõel peab olema mitte ainult steriilne, vaid ka uus ja kasutamata. Kõik kasutatavad tööriistad tuleb steriliseerida autoklaaviseadmes, mis tagab, et neile ei jääks mustust ega baktereid. 

Ära kanna ehet, kui meister kasutab augustamis „püstolit“ – see on tavaliselt tööriist, mis ei ole korralikult steriliseeritud. Meister peaks enne protseduuri pesema oma käed ja kandma kindaid, mida ei tohi kogu augustamise ajal käest võtta. 

Spetsialistid soovitavad valida ainult need meistrid, kes on spetsialiseerunud täpselt suguelundite läbistamisele – nii saad vältida erinevaid tüsistusi ja vähendada infektsioonide tekkimise riski. 

Millised võivad olla tüsistused?

Intiimsetes kohtades olevad ehted pole mitte ainult seksikad, vaid ka üsna ohtlikud: kuidas vältida erinevaid tüsistusi?

Nagu me juba mainisime, võivad ehted intiimsetes piirkondades olla mitte ainult sinu keha kaunistuseks, vaid põhjustada ka mitmesuguseid komplikatsioone. Meditsiinitöötajad eristavad mitmeid peamisi ehetega seotud tüsistusi intiimsetes piirkondades: bakteriaalsed infektsioonid, verejooks, närvikahjustused, allergilised reaktsioonid ja naha armistumine kohtades, mis on augustatud.

Nende sõnul suureneb suguelunditesse sisenemise ajal B- ja C-hepatiidi, HIV/AIDSi ja teiste sugulisel teel levivate haiguste nakatumise tõenäosus. See kehtib ainult siis, kui meister kasutab vanu, mittesteriilseid nõelu, seega on oluline veenduda, et meister tõesti järgib kõiki hügieeninõudeid.

Spetsialistid hoiatavad, et peenise augustamisega on meestel suurenenud impotentsuse oht, kui nõel kahjustab augustamise ajal erektsiooniks vajalikke kudesid. Lisaks sellele, kui läbistamise kohas tekib arm, võib kusiti aheneda. 

Naistel, kellel on ehted nibudes, võib olla muid probleeme. Ehted võivad häirida rinnaga toitmist, kuna ehete kohtade armistumine häirib piima läbipääsu. Ehted võivad kahjustada ka närve, mis võib raskendada piima voolamist rinnast või ei voola üldse. Imetavad emad, kellel on nibudes ehted, peaksid olema äärmiselt ettevaatlikud – kui ehe on veidigi lahti, võib laps selle alla neelata. 

Kuidas vältida tüsistusi?

Intiimehted vajavad erilist hoolt – kui need kuskile haakuvad ja sa seda ei märka, võivad sinu suguelundite koed rebeneda. 

Erinevaid infektsioone või allergilisi reaktsioone saab vältida, valides ehted, mis on valmistatud ohututest ja sobivatest materjalidest, näiteks kirurgilisest terasest või titaanist. Intiimsetes kohtades asuvaid ehteid on vaja iga päev puhastada lahjendatud soolalahuse ja vee ning seebiga. Samuti ära unustage neid pärast vahekorda puhastada. 

Kuni sini äsja augustatud auk paraneb, saad seksida ainult kondoomiga – seda kaitsevahendit ei tohiks vibraatori kasutamisel unustada. 

Samuti on vaja hoolitseda üldise hügieeni eest – vahetada aluspesu iga päev, kanda puhtaid riideid, vahetada regulaarselt voodipesu ja rätikuid, käia iga päev duši all. 

Ehet ei saa eemaldada, kui selle koht paraneb. Ka basseinis, järves või meres ujudes. Vältida tuleks riideid, mis võivad vastu ehet hõõruda või seda muul viisil ärritada. 

Kuidas nakkust ära tunda?

Intiimsetes kohtades olevad ehted pole mitte ainult seksikad, vaid ka üsna ohtlikud: kuidas vältida erinevaid tüsistusi?

On mitmeid sümptomeid, mis annavad märku, et ehte asukoht on nakatunud. Üks neist on punetav, kuum ja valulik nahk ehte ümber. Samuti tekib ehte koha puhastamisel või selle ümbruses valu. Samuti võib vaagnavalu vaagna liigutamisel olla märk sellest, et selles piirkonnas on tekkinud infektsioon.

Infektsiooni ilmnemisel võib ehte kohast hakata voolama mitmesuguseid ebameeldivaid eritisi, mis on sarnased mädanikuga. Samuti võib sellest tekkida ebameeldiv lõhn. Eksperdid ütlevad, et nakkuse sümptomid võivad isegi sarnaneda gripi sümptomitega, nagu kõrge temperatuur ja kehavalud.

Kui sa siiski kahtlustad, et augustuskoht on nakatunud, ära eemalda ehet ise. Sel viisil muudad asja vaid hullemaks, sest uus auk sulgub ja nakkus jääb sisse. Parem on pöörduda otse spetsialisti või arsti poole, kes on sinu ehte paigaldanud.